Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

GIRLS - Slovensko vyhralo nad TureckomSpráva zo soboty 12.7.2014

Slovenské dievčatá zakončili Európsky šampionát dievčat do 18 rokov víťazstvom nad Turkyňami.

„Dnes sme vyhrali nad Tureckom, ktoré boli podľa predpokladu slabší tím ako Poľsko. Zo začiatku sa nám podarilo vytvoriť takmer u všetkých zápasov mierny náskok, ktorý sme nakoniec aj udržali. Chcel by som pochváliť tím za výkon, ktorý bol kvalitný, ale stále máme rezervy, ktoré som hráčkam neustále zdôrazňoval. Dúfam, že im tento turnaj dal veľa, a že aj z prehier, ktoré tento tím zažil, sa poučia do budúcna a budúci rok budeme na Kaskáde ešte lepší,“ povedal Štefan Páleník, tím advisor slovenského tímu.

Slovenské reprezentantky Michaela Patzeltová, Emma Klimentová, Sára Zrníková, Hana Dzubáková, Katka Drocárová a Oľga Prachářová nás tento týždeň reprezentovali v Skalici. Dúfame, že si to dievčatá nie len užili, ale si z turnaja zobrali aj mnoho pozitívnych zážitkov a golfových skúseností, ktoré využíjú vo svojom budúcom golfe.

Ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa na ďalšie vaše turnaje.

Správa z piatka 11.7.2014

Po jednom dni pauzy Slovenky nastúpili proti hráčkam z Poľska.

„Dnes sme prehrali veľmi vyrovnaný zápas s Poľkami, ktorý sa rozhodol na 19. jamke v zápase Hanky Dzubákovej. Bohužiaľ lepšie nervy mala poľská súperka. Po hre sme si navzájom povedali naše postrehy a dojmy zo zápasu a snažili sme sa poučiť z možných chýb, ktoré nás stáli víťazstvo. Chcel by som aj tak pochváliť náš tím za výkon, ktorý je prísľubom na zajtrajší zápas s Tureckom,“ povedal Štefan Páleník.

Slovensko prehralo tesne 3:2. Sára Zrníková vyhrala svoj zápas a k jej výkonu nám povedala nasledovné:

„Hrala som so staršou a skúsenejšou hráčkou. Štart sa mi moc nepodaril a už na 6. jamke som prehrávala o dve jamky. To ma však nabudilo a vyhrala som 4 jamky za sebou. Dodalo mi to sebavedomie a i cez nepatrné chyby som na 18. jamke zápas vyhrala. Bohužiaľ to na celkovú výhru nestačilo, ale aj tak sa nevzdávame a veríme, že zajtrajší zápas proti Turecku vyhráme!“ povedala Sára Zrníková, ktorá získala jeden z dvoch bodov proti Poľsku.

Ďaľší bod získal náš foursome zložený z hráčok Michaela Patzeltová a Emma Klimentová.

Slovensko zajtra nastúpi proti Turecku a držíme dievčatám palce!

Správa zo stredy 9.7.2014

Dievčatá majú za sebou dve kvalifikačné kolá. Druhý deň zahrali o triedu lepšie.

Oľga Prachařová – 79, 76

Michaela Patzeltová – 83, 78

Sára Zrníková – 84, 77

Katka Drocárová – 85, 79

Emma Klimentová – 86, 79

Hana Dzubáková – 84, 85

„Dnes sme hrali herne lepšie a aj výsledkovo. Lepšie počasie nám určite pomohlo ku kvalitnejšiemu výsledku. Bohužiaľ ani lepší golf v druhý deň nám nestačil na lepšie ako 18. miesto. Máme však šancu sa o to umiestnenie pobiť v priamom súboji s Poľskom v piatok ráno. Zajtra máme voľný deň, ktorý využijeme na tréning a prípravu na tento dôležitý zápas,“ povedal Štefan Páleník, tím advisor slovenského tímu.

„Počas prvého dňa som hrala so Švédkou a Taliankou, čo bolo veľmi fajn keďže som si pozrela veľmi dobrý golf, počasie bolo veľmi zle, veľmi fúkalo a pršalo, dokonca nás aj museli na hodinu prerušiť a stiahnuť z ihriska. Druhý deň som hrala ešte lepšie, z čoho som veľmi spokojná. Vo flighte som bola znovu so Švédkou a s Poľkou, krásne bolo vidieť, že aj s rôznou dĺžkou rán sa dajú hrať dobré čísla. Osobne si myslím, že dievčatá zo Švédska ma veľmi potiahli, a veľmi mi to pomohlo že som s nimi hrala,“ povedala Oľga Prachařová, najlepšia hráčka v kvalifikácii v slovenskom tíme.

Slovenský tím skončil v kvalifikácii na 19. mieste z 21 tímov. Veríme, že v ďalšej časti turnaja naše hráčky ukážu svoje schopnosti a porazia súperky na domácom ihrisku. Napriek zajtrajšiemu voľnému dňu pre slovenský tím držíme palce v piatkovom zápase!

Správa z utorka 8.7. 2014

Prvý deň European Girls Amateur Team Championship v Skalici je za nami.

„Dnešný výkon bol poznamenaný silnejším vetrom, občasným dažďom a hodinovým prerušením z dôvodu búrky. Náš tím hral dnes aj tak pod svoje možnosti,“ povedal Štefan Páleník, tím advisor slovenského tímu.

Slovenské reprezentantky zahrali nasledovné výsledky:

Oľga Prachařová - 79

Michaela Patzeltová – 83

Sára Zrníková – 84

Hana Dzubáková – 84

Katka Drocárová – 85

Emma Klimentová - 86

„Bohužiaľ nám chýbalo viac výsledkov pod 80, ktoré budeme potrebovať zajtra, aby sme porazili Poľsko v boji o 18. miesto. Ostatné tímy už majú veľký náskok,“ povedal Štefan Páleník.

Dievčatá štartujú v nasledovných časoch:

8:50 – Klimentová Emma

9:20 – Zrníková Sára

10:00 – Pracharová Oľga

12:40 – Patzeltová Michaela

13:10 – Drocárová Katka

13:50 – Dzubákobá Hana

„Po druhom kvalifikačnom kole nás už čaká jamková časť turnaja, kde verím že predvedieme náš najlepší golf,“ povedal Štefan Páleník.

Dievčatám držíme v druhom kole palce!

Správa z pondelka 7.7.2014

Dievčatá sa dva dni pripravovali na domácom ihrisku v Skalici. Zajtra nastúpia na svoj prvý hrací deň.

„Máme za sebou dva tréningové dni, kedy sme si povedali stratégiu na ihrisku, na čo si dávať pozor počas turnaja. Sme pripravení sa pobiť o čo najlepšiu východziu pozíciu na jamkovú časť šampionátu. Verím nášmu tímu, že ukáže svoje kvality a prekvapí ostatné golfovo vyspelejšie krajiny,“ povedal Štefan Páleník, tím advisor Slovenska.

Na turnaji štartujú nasledovné krajiny:

Anglicko, Belgicko, Česká republika, Dánsko,  Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Írsko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Škótsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Turecko a Wales.

Očakáva sa príjemné letné počasie. Ihrisko je tvrdé s rýchlymi grínmi. V prípade, ak sa objaví typický skalický vietor, bude určite zaujímavé si pozrieť, ako sa s tým hráčky vysporiadajú.

Na šampionáte sme tím s jedným z najnižších vekových priemerov. Dievčatá majú vo flajtoch kvalitné tímy ako češky, švédky, talianky a aj poľky. Hrať s takými hráčkami bude pre ne minimálne dobrou školou.


Dievčatá štartujú v poradí:

7:00 – Dzubákobá Hana

7:30 – Drocárová Katka

8:10 – Patzeltová Michaela

10:50 – Prachářová Oľga

11:20 – Zrníková Sára

12:00 – Klimentová Emma

Radi by sme vyzvali rodičov, kamarátov, známych ale aj golfistov, aby prišli navštíviť skalické ihrisko a podporiť slovenské hráčky na tak dôležitom turnaji akým sú Majstrovstvá Európy dievčat do 18 rokov.

Správa z nedele 6.7.2014

European Girls Team Championship sa koná prvýkrát v Skalici. V termíne 8. - 12. júla nás reprezentujú nasledovné hráčky:

Oľga Prachářová, Michaela Patzeltová, Sára Zrníková, Hana Dzubáková, Emma Klimentová a Katarína Drocárová. Dievčatá majú skúseného tím advisora Štefana Páleníka.

„V Skalici máme síce mladý, ale veľmi skúsený tím. Hráčky Oľga, Miška, Emma a Hana majú dostatok medzinárodných skúseností. Sára a Katarína reprezentujú Slovensko na takomto podujatí prvý raz. Ich terajšia výkonnosť však ukazuje, že môžu byť pre Slovenský tím veľkým prínosom,“ povedal manažér reprezentácie Peter Wieger.