Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Aktuality 2013

Česko - Slovenský pohár putuje opäť do Čiech


Včerajšie kolo prebehlo v o niečo príjemnejšom počasí. Aj keď počas nedeľného kola sem tam na hráčov vykuklo slnko, fúkal studený vietor, takže pocitovo bolo pomerne chladno.

Československý pohár


Slovensko budú na turnaji zastupovať hráči, ktorí boli nominovaní Garym Allissom. Niektorí z nominovaných hráčov sa v danom termíne nemôžu turnaja zúčastniť, preto boli vybraní ďalší hráči v rebríčku.

Ženy GC Welten na EGA ME


Ženy GC Welten na EGA ME klubových družstiev skončili na skvelom 6. mieste

Posledné kolo v Hrubej Borši


Po treťom a štvrtom kole v Rajci a v Koši sa ČSOB Túra olympijských nádejí presťahovala na západ k Bratislave, kde sa v Lozorne a v Hrubej Borši malo odohrať predposledné a posledné kolo základnej časti našej hlavnej detskej túry. Piate kolo, ktoré sa malo odohrať 14.9.2013 na ihrisku golfového klubu Pegas v Lozorne, však museli organizátori zrušiť, pre nehrateľné podmienky zapríčinené dlhotrvajúcim dažďom. Posledné kolo základnej časti sa odohralo na novom ihrisku v Hrubej Borši, kde si mnohí hráči po prvýkrát vyskúšali prvú deviatku budúcej majstrovskej osemnástky. Ihrisko v Borši je naozaj krásne a na turnaj bolo pripravené v tej najlepšej kondícii.

ČSOB Majstrovstvá SR žiakov


Samostatné ČSOB Majstrovstvá SR žiakov do 12 a do 14 rokov sa v kalendári Slovenskej golfovej asociácie objavili v tomto roku po prvýkrát. V minulosti boli tieto kategórie súčasťou ČSOB Majstrovstiev SR juniorov. Výsledky ČSOB Majstrovstiev SR žiakov sa započítavali do celkového hodnotenia tohtoročnej ČSOB Túry olympijských nádejí, ktorá mala v tomto roku v základnej časti menej turnajov, piate kolo v Lozorne bolo dokonca zrušené. Do celkového hodnotenia TON sa v tomto roku okrem štyroch najlepších výsledkov zo základnej časti a dvojnásobnému počtu bodov za výsledky na ČSOB Majstrovstvách SR žiakov započítaval aj jeden najlepší výsledok z novej slovenskej túry Slovak Junior Tour.

Zvíťazili tímy z Weltenu


Máme za sebou posledný z národných majstrovských turnajov, ČSOB Majstrovstvá SR klubových družstiev. V kategórii mužov skončil na prvom mieste tím Golf Club Welten I. (Oliver Gábor, Ladislav Ujhelyi ml., Matej Malíček) s počtom rán 428, na druhej priečke bol tím Golfového klubu Tále (Martin Ťavoda, Richard Oles, Andrej Mateček) s počtom rán 445 a ako tretí skončil tím Golfového klubu Borša (Kryštof Sochna, Roman Pros, Jakub Patkoš) s počtom rán 448.

Dobré čísla v druhom kole


V kategórii mužov zahrali najlepší tímový výsledok druhého kola hráči družstva Golf Club Welten I. Oba započítané individuálne výsledky boli pod hranicou paru ihriska, Oliver Gábor zahral 69 rán (druhú deviatku so skóre -4) a Ladislav Ujhelyi ml. dokonca ešte o dve rany menej. Podobne ako Ladislav Ujhelyi ml., teda 67 rán, zahral aj Martin Ťavoda z Tálov, ktorý si aj po druhom kole udržal prvú priebežnú pozíciu v individuálnom hodnotení. Tím Golfového Klubu Tále je pred tretím kolom na druhej pozícii (292 rán) o jedenásť rán za prvým Weltenom. Na priebežné tretie miesto sa z druhého posunul Golfový Klub Borša s počtom rán 302.

Po prvom kole


O ôsmej hodine dnes vyrazil prvý flight na ihrisko Tri Duby, ktoré hostí majstrovský turnaj na Slovensku po prvýkrát. Do celkového hodnotenia sa započítavajú dva najlepšie výsledky troch hráčov v tíme po každom kole. V tímovom hodnotení sa podľa očakávania v prvom kole najviac darilo Golf Clubu Welten, ktorý do turnaja postavil po dve družstvá mužov aj žien. Na prvom priebežnom mieste v hodnotení družstiev mužov je tím Golf Club Weltenu I v zložení Oliver Gábor, Ladislav Ujhelyi ml. a Matej Malíček, ktorý má po prvo kole 145 rán (Oliver Gábor 72 a Ladislav Ujhelyi ml. 73).

6.9.začínajú ČSOB Majstrovstvá SR klubových družstiev


ČSOB Majstrovstvá SR klubových družstiev sú našim posledným majstrovským turnajom v tejto sezóne. Podľa propozícií sa na turnaji zúčastnia trojčlenné družstvá mužov a žien, podmienkou účasti je amatérsky štatút a členstvo v príslušnom klube. Každý klub mohol do súťaže nominovať aj viac ako jeden tím, nie však viac ako tri družstvá mužov a dve žien. Štyri golfové kluby túto možnosť využili a na ČSOB Majstrovstvá SR klubových družstiev nominovali dva svoje tímy v jednej kategórii. Golf Club Welten má na turnaji najpočetnejšie zastúpenie, za klub budú hrať dva tímy nielen v mužskej kategórii, Welten ako jediný klub postavil dva tímy aj do kategórie žien.

Skončil 4.ročník Faldo Series Slovakia Championship


Do veľkého finále, ktoré sa v tomto roku odohrá 22.-24.októbra na ihrisku Greenbrier v USA, postupujú víťazi jednotlivých kategórií. Medzi päticou hráčov (tromi chlapcami a dvomi dievčatami) je aj slovenský hráč Adam Puchmelter z Lomnického golfového klubu.