Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Aktuality 2012

US Kids Golf Slovak Open Champ´ 2012


Okrem víťazov finálového kola boli ocenení aj hráči s najväčším počtom nahraných bodov v celkovom rebríčku za jednotlivé kategórie, ako aj celkový víťaz slovenskej túry. Toto ocenenie si odniesol iba 7ročný Tomáško Szabó.

Slovenky v Turecku T44


Slovenské reprezentantky v zložení Aneta Abrahámová, Katarína Chovancová a Natália Hečková úspešne ukončili svoje účinkovanie na Majstrovstvách sveta v Turecku a v pondelok večer sa vrátili domov. Na ich pôsobenie sa dá nazerať z rôznych uhlov pohľadu, ale neodškriepiteľný fakt je, že napriek tomu, že sme mali na turnaji jeden z najmladších tímov, dievčatá priniesli zatiaľ najlepší výsledok.

GC Welten desiaty na klubových ME


Ani v treťom kole hráčky GC Welten na klubových Majstrovstvách Európy nesklamali. aj keď čísla neboli až také výbrné, ako v druhom kole, stačilo to na zabezpečenie desiateho miesta. Pri pohľade na výsledkovú listinu pochopíte, že to bolo najvyššie možné umiestnenie pre trojicu Zuzana Bieliková, Jasmína Hečková a Lina Sekerková. Tradične sa najlepšie darilo Zuzke, ktorá priniesla z tretieho kola 76 rán, s o ranu horším výsledkom jej sekundovala Lina Sekreková.

Rozlúčka na záver sezóny


Po finálovom turnaji Túry olympijských nádejí, je Kamasová Cup druhým vrcholom mládežníckej golfovej sezóny na Slovensku. Obe podujatia sa tento rok konali vo Weltene. Do pohára Zuzany Kamasovej sa prihlásilo celkovo sedem tímov, šesť hráčov dokázali postaviť kluby Borša, Pegas, Agama, Skalica, Hron a domáci Welten dokonca nazbieral golfistov na dva tímy.

Víťazi TON 2012


ČSOB Túry olympijských nádejí je projekt, ktorý sa zrodil pred troma rokmi ako reakcia na zaradenie golfu medzi olympijské športy. Po megalomanskom prvom ročníku sa okresal počet kategórií a vekové obmedzenie pre hráčov sa znížilo na 14 rokov. Posledné dve sezóny už TONka fungovala v rovnakom formáte - deväť kôl základnej časti + Majstrovstvá Slovenska juniorov a veľké finále.

Výborná Chovancová, nestratili sa ani ostatní


Faldo Series Grand Final je podľa všetkého turnaj, ktorý slovenských hráčkam mimoriadne sedí. Po minuloročnom obrovskom úspechu Natálie Hečkovej, keď dokázala medzi dievčatami U16 zvíťaziť, sa ju tento rok pokúsila napodobniť Katarína Chovancová v kategórii U21. Po výborných a vyrovnaných výkonoch napokon obsadila druhé miesto medzi dievčatami, ale mohlo byť aj lepšie.

Klubovými majstrami Welten a Tále


Už od prvého kola sme mali možnosť sledovať výborné výkony, okorenené fantastickým individuálnym výsledkom Juraja Zvaríka. Ten od prvého dňa rázne vykročil za obhajobou titulu klubového majstra z posledných troch rokov. Zahanbiť sa však nedali ani ženy, ktoré taktiež predviedli niekoľko zaujímavých výsledkov.

Hečková si napravila chuť


Natália Hečková, ktorá je na Slovensku členkou Golfového klubu Welten, slávila úspech na ihrisku spadajúcemu pod Ypsilon Golf Resort. Česká extraliga klubových družstiev sa hrá ako jamkovka, každý klub je zložený zo šiestich hráčok, alebo hráčov.

Nominácia na Majstrovstvá sveta v Turecku 2012


Muži: Peter Valášek, Juraj Zvarík a Martin Ťavoda Ženy: Natália Hečková, Katka Chovancová a Aneta Abrahámová

Medzinárodný rebríček golfistov


Medzinárodný rebríček golfistov nájdete v článku.