Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Začala sa Túra olympijských nádejí. V kategóriách Mini Open najlepší Brudňák, Slezák a PlechPiata sezóna Túry olympijských nádejí sa začala v sobotu 12. apríla na ihrisku Alpinka pri Košiciach a pokračovala v nedeľu 13. 4. v Malej Ide.

V skupine najmladších detí, ktoré hrali na deväť jamkovom ihrisku bolo 8 hráčov rozdelených do kategórií E Mini Open 11 a 12 rokov a F Mini Open do 10 rokov.

V sobotu na Alpinke v kategórii E Mini Open skončil najlepšie Tomáš Brudňák, ktorý si navyše zlepšil HCP na 37 a v kategórii F Mini Open zahral najlepšie Ondrej Slezák. V nedeľu sa turnaj presunul do Malej Idy, kde v kategórii F Mini Open potvrdil svoje víťazstvo z predchádzajúceho dňa Ondrej Slezák a v kategórii E Mini Open patrilo tento raz víťazstvo Jakubovi Plechovi. Jakub si navyše v nedeľu znížil HCP zo 40 na 36. V kategórii F zaujala aj najmladšia hráčka turnaja Leticia Lilian Lužinská, ktorej sa v nedeľu darilo a po sobotňajšom nulovom skóre nahrala 5 bodov.

„Decká museli zvládnuť druhý ročník turnaja bez kedíkov, navyše tentokrát v pomerne náročnom počasí. Napriek tomu sa snažili a mnohí podali vynikajúci výkon a zlepšili si handicap. Som rada, že sme na Alpinke úspešne zahájili golfovú sezónu, za čo patrí vďaka aj organizátorom, ktorí pre deti vytvorili výborné podmienky,“ zhodnotila hru najmladších hráčov generálna sekretárka SKGA Zuzana Kamasová.