Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Posledné kolo v Hrubej Borši

Po treťom a štvrtom kole v Rajci a v Koši sa ČSOB Túra olympijských nádejí presťahovala na západ k Bratislave, kde sa v Lozorne a v Hrubej Borši malo odohrať predposledné a posledné kolo základnej časti našej hlavnej detskej túry. Piate kolo, ktoré sa malo odohrať 14.9.2013 na ihrisku golfového klubu Pegas v Lozorne, však museli organizátori zrušiť, pre nehrateľné podmienky zapríčinené dlhotrvajúcim dažďom. Posledné kolo základnej časti sa odohralo na novom ihrisku v Hrubej Borši, kde si mnohí hráči po prvýkrát vyskúšali prvú deviatku budúcej majstrovskej osemnástky. Ihrisko v Borši je naozaj krásne a na turnaj bolo pripravené v tej najlepšej kondícii.

Ihrisko v Hrubej Borši

Ako prví si novú deviatku vyskúšali hráči v kategóriách E Mini Open a F Mini Open, v ktorých súťažia hráči s handicapmi 36-54, za povolenej asistencie kedíkov. V kategórii E Mimi Master (11-12 ročných chlapcov a dievčat) zvíťazila Šilhárová Natália zo Žilinsko-rajeckého golfového klubu, ktorá získala 22 stb, a ktorá hodnotu svojho handicapu vylepšila z 37 na 34,5. Natálka podliezla handicapovú hranicu 36, vďaka čomu získala oprávnenie štartovať v Masters kategóriách, ktoré sa hrajú na 18 jamiek. Najbližsím takýmto turnajom budú ČSOB Majstrovstvá SR žiakov, ktoré sa odohrajú najsledujúci víkend na ihrisku Tri Duby v Sliači. V kategórii F Mini Open štartujú hráči do 10 rokov. Najvyšší počet stablefordových bodov (25) na deviatich majstrovských jamkách v Hrubej Borši sa podarilo získať Ondrejovi Slezákovi z domáceho golfového klubu, ktorý na turnaj nastupoval s handicapom 54. Po turnaji si polepšil na hodnotu 47.

V čase vyhodnotenia Open kategórii už boli na ihrisku aj hráči v kategóriách Masters s handicapom do 36. Začali chlapci v kategórii C Mini Master. V tejto kategórii v tomto roku kraľuje Pavol Mach z Golfového klubu Alpinka Košice, ktorý je aj handicapovo najsilnejším hráčom kategórie C Mini Master. Silnou stránkou tohto talentovaného hráča je dlhá hra, čo potvrdil aj na poslednom kole ČSOB Túry olympijských nádejí v Hrubej Borši. Pavol ako jediný zo všetkých hráčov zahral pod par ihriska (-1), zahral päť birdie, štyri bogey a deväť parov. Pavol Mach zvíťazil v kategórii C Mini Masters, s náskokom šiestich rán pred druhým Adamom Szabóm. S tesným rozdielom len jednej rany za druhým Adamom Szabóm skončil na treťom mieste Lukáš Zušťák.

V dievčenskej kategórii D Mini Master sa v tejto sezóne vyprofilovala veľmi silná trojka, ktorá spolu prechádza jeden turnaj za druhým. Magdaléna Červinková, Ema Dobiášová a Viktória Krnáčová je trio, ktoré bolo na turnaji asi najviac sledované. Väčšinou si medzi sebou delia prvé tri miesta, no v Hrubej Borši tomu tak nebolo. Magdalénka Červinková je mladá sympatická hráčka, ktorá žne jeden golfový úspech za druhým. Hráva veľa v Českej republike, kde už zozbierala niekoľko víťazných trofejí. Dnes sa však Magdalénke nedarilo tak, ako by si predstavovala, aj keď bola na svojom domácom ihrisku. Vytrápila sa hlavne v úvode druhej deviatky, celkové skóre dnešného kola +11 ju odsunulo tentokrát až na štvrtú pozíciu. Kto sa dnes tešil z víťazstva bola Ema Dobiášová z GC Pegas. Aj Ema dnes pokazila jednu jamku, deviatku, kde sa jej podarilo zahrať do vody. Obdivuhodne sa však dokázala vrátiť do hry a od jedenástej jamky hrala vyrovnaný golf. Zahrala spolu 79 rán, ktoré znamenali víťazstvo v kategórii D Mini Master. Ako druhá skončila Kašinská Sydney z Golfového klubu Tále, ktorá zahrala spolu 82 rán. Tento výborný výsledok Sydney nezostal neodmenený a okrem trofeje za druhé miesto si táto sympatická hráčka z Borše odniesla aj výrazne lepšiu hodnotu handicapu, ktorý klesol z 25,8 na 20,2. Tretia v kategórii D Mini Master skončila s počtom rán 83 Zrubáková Nina.

V kategóriách A a B Midi Master sa na turnaji stretla silná konkurencia. Hráči v kategórii A aj hráčky v kategórii B sú handicapovo silnejší, niektorí dokonca s už singlovým handicapom, čo sa odzrkadlilo aj na celkových výsledkoch. Papierovo najsilnejším hráčom v kategórii A Midi Master bol Matej Zeman z Golf Clubu Skalica, ktorý dnes potvrdil rolu favorita. Matej má za sebou výborné kolo, počas ktorého hral vyrovnane, dvakrát sa mu podarilo skórovať, na štvorparovej štvorke a päťparovej sedemnástke. Spolu 75 rán (+3) znamenalo víťazstvo v kategórii, o jednu ranu pred Lukášom Ružekom, ktorého veľký finiš v podobe dvoch birdie na posledných dvoch jamkách posunul na druhú pozíciu. Tretie miesto obsadil Jakub Patkoš, ktorý na domácom ihrisku zahral 77 rán.

Medzi dievčatami v kategórii B Midi Master sa dnes najviac darilo Lucii Ujhelyiovej z Golf Clubu Scotland. Lucka síce nezačala úplne najšťastnejšie, keď hneď na prvej jamke písala triple bogey, ale potom už hrala veľmi solídny golf, jedenásť jamiek prešla v pare, raz zahrala birdie. Celkovo 79 rán stačilo na víťazstvo, po víťazstve v Koši Luckine druhé víťazstvo na ČSOB Túre olympijských nádejí v tejto sezóne. Na druhom mieste s o jednu ranu horším výsledkom a tiež jednou pokazenou jamkou (šestnástkou) skončila Katka Drocárová, tretiu priečku obsadila Tereza Husárová s 82 ranami.

September sa prelomil do svojej druhej polovice a deti majú za sebou posledný turnaj základnej časti ČSOB Túry olympijských nádejí. Nasledujúci víkend bude pre naše olympijské nádeje veľmi dôležitý. V piatok 20.9. sa odohrá turnaj o Pohár Zuzany Kamasovej, cez víkend prebehnú ČSOB Majstrovstvá SR žiakov v kategóriách do 12 a 14 rokov, ktoré sú spojené s veľkým finále ČSOB Túry olympijských nádejí.