Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

ČSOB Majstrovstvá SR žiakov

Samostatné ČSOB Majstrovstvá SR žiakov do 12 a do 14 rokov sa v kalendári Slovenskej golfovej asociácie objavili v tomto roku po prvýkrát. V minulosti boli tieto kategórie súčasťou ČSOB Majstrovstiev SR juniorov. Výsledky ČSOB Majstrovstiev SR žiakov sa započítavali do celkového hodnotenia tohtoročnej ČSOB Túry olympijských nádejí, ktorá mala v tomto roku v základnej časti menej turnajov, piate kolo v Lozorne bolo dokonca zrušené. Do celkového hodnotenia TON sa v tomto roku okrem štyroch najlepších výsledkov zo základnej časti a dvojnásobnému počtu bodov za výsledky na ČSOB Majstrovstvách SR žiakov započítaval aj jeden najlepší výsledok z novej slovenskej túry Slovak Junior Tour.

ČSOB Majstrovstvá SR žiakov v kategóriách Žiaci do 12 rokov, Žiačky do 12 rokov, Žiaci do 14 rokov a Žiačky do 14 rokov sa odohrali na ihrisku golfového klubu Golf & Country Club Hron Tri Duby v Sliači. Po piatkovom turnaji o Pohár Zuzany Kamasovej, tohtoročných ČSOB Majstrovstvách SR klubových družstiev a turnaji Slovak Junior Tour to bol ďalší významný turnaj na tomto ihrisku v roku 2013. Ihrisko Tri Duby v Sliači si turnaj pod hlavičkou SKGA zaslúžilo už dávnejšie a všetky turnaje, ktoré sa tu odohrali ukázali, že nový prezident klubu Martin Maršálek a jeho tím dokáže perfektne pripraviť ihrisko a poskytnúť hráčom zázemie, v ktorom sa cítia dobre a dokážu podať najlepšie výkony.

Na dvojdňových majstrovstvách žiakov sa zúčastnilo spolu 45 hráčov, z toho 24 chlapcov a 21 dievčat. V kategórii Žiačky do 12 rokov sme na turnaji mohli vidieť všetky hráčky, ktoré sme bežne vídavali na štartovkách turnajov TON. Na prvom mieste sa v tejto kategórii umiestnila Magdalénka Červinková z Golfového klubu Borša, ktorá zahrala v prvom kole 78 a v druhom kole 83 rán. Pomerne jednoznačnou záležitosťou bolo aj víťazstvo Pavla Macha z Golfového klubu Alpinka pri Košiciach v kategórii Žiaci do 12 rokov. Pavol hral v prvom kole 77 rán a v druhom výborných 74. Tento talentovaný hráč počas celej sezóny exceloval na turnajoch ČSOB Túry olympijských nádejí, na ktorých pozbieral celkom slušnú zbierku víťazných trofejí. Je však pravda, že výkonnostne bol jednoznačne najsilnejším hráčom. Jeho HCP sa pohyboval okolo 5, čo je ďaleko najnižšia hodnota spomedzi hráčov kategórie chlapcov do 12 rokov. V kategórii Žiačky do 14 rokov sa na ČSOB Majstrovstvách SR žiakov zúčastnila aj Lea Klimentová z Golfového klubu Tále. Leu sme v tomto roku nevídali na turnajoch ČSOB Túry olympijských nádejí. Na majstrovský turnaj žiakov v Sliači však prišla, zahrala a zvíťazila a to o triedu lepšie ako zvyšok hráčok v jej kategórii. V prvom kole zahrala výborných 73 rán, v druhom kole hrala síce 80 rán, no nebyť dvoch pokazených jamiek, bolo by jej skóre aj v druhom kole omnoho lepšie. V kategórii Žiaci do 14 rokov sa v Sliači najlepšie darilo Jakubovi Patkošovi z Hrubej Borše, ktorý hral po oba dni 79 rán. Celkový výsledok 158 rán nakoniec Jakubovi stačil na víťazstvo v kategórii.

Výsledky z ČSOB Majstrovstiev SR žiakov sa započítavali aj do celkového hodnotenia ČSOB Túry olympijských nádejí. Našimi novými olympijskými nádejami pre rok 2013 sú:

Magdalénka Červinková v kategórii Žiačky do 12 rokov

Pavol Mach v kategórii Žiaci do 12 rokov

Sára Vinnaiová v kategórii Žiačky do 14 rokov

Matej Čerman v kategórii Žiaci do 14 rokov

Najlepším klubom na tohtoročnej ČSOB Túre olympijských nádejí sa stal Golfový klub Borša. Deti z Hrubej Borše teda pre svoj klub vybojovali nielen pohár Zuzany Kamasovej, získali aj trofej pre najlepší klub na TONke.