Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Majstrami Slovenska Chovancová a ValášekZáverečný deň na ihrisku Legend Course bol už v značne zriedenom zložení. Do finálového dňa postúpilo 45 najlepších mužov a 21 najlepších žien, z ktorých sa vo štvrtok mali zrodiť noví majstri Slovenska. Pripravené bolo medzinárodné, aj národné hodnotenie výsledkov.

Aj keď to ráno vyzeralo na jednoznačnú záležitosť, veď Peter Valášek viedol v mužskej kategórii pred Jurajom Zvaríkom a Marošom Karnišom o päť úderov, začiatok kola mu vôbec nesadol a na prvej deviatke svoj náskok takmer celý premrhal. Priadl sa k tomu ešte dobrý výkon Jura Zvaríka, ktorý sa počas väčšiny kola držal tesne pod úrovňou paru ihriska.

Podobná situácia bola aj v ženskej kategórii, kde mala Katarína Chovancová pohodlný náskok štyroch rán pred Karolínou Cordieri, no na vlastnej koži si vyskúšala, aké je to byť v pozícii "musíš". "V noci som spala výborne, aj ráno na drajvingu som bola v pohode, ale až na prvej jamke som si začala uvedomovať, o čo mi vlastne ide. Potom som sa celá roztriasla a po štyroch jamkách som bola plus päť," hovorila po turnaji.

Jej náskok sa v priebehu pol hodiny rozplynul, ale Katka sa nezľakla, naopak sa dokázala uvoľniť a razom sa to odrazilo aj na jej skórkarte. Karolína Cordieri, ktorá mala reálnu šancu atakovať titul si tiež vo štvrtok nezobrala na ihrisko úplne ideálnu formu. Na rozdiel od Katky sa však až takmer do konca nedokázala uvoľniť a napokon si zapísala 83 úderov.

Karolíne tak nakoniec zostalo až tretie miesto, no po turnaji nebola sklamaná. "Vzhľadom na to, že som takmer dva mesiace nehrala, je môj výkon na tomto turnaji veľmi dobrý. Určite ma mrzí, že som dnes nezahrala lepšie, ale ako hovorím, so svojím výsledkom som spokojná," hodnotila svoj výkon Karolína.

Medzičasom sa začal lámať chlieb aj v mužskej kategórii. Juraj Zvarík so skóre -1, ktoré veľmi dlho udržiaval sa na pár chvíľ dokonca dostal na rovnaké skóre, ako Peter Valášek. Obstojne hral aj Maroš Karniš, ktorý síce na jednej strane viac kazil, no zároveň dokázal zahrať aj viac birdie, ako jeho spoluhráč z flajtu.

Peter Valášek ale na druhej deviatke opätovne získal stratenú pôdu pod nohami a postupne na jamkách 10 až 16 trafil štyri birdie a dostal sa do paru ihriska. "Ten začiatok bol naozaj trochu slabší, potom som ale dokázal chytiť svoj rytmus a odohral som vcelku slušné kolo. Veľmi ma teší, že som po toľkých pokusoch konečne dokázal získať majstrovský titul," povedal pred kamerou po odovzdávaní cien.

Zvaríka na 16. a 17. jamke zradil pater a práve v momente, keď potreboval útočiť rany strácal. Nakoniec z toho bol výsledok 73, Maroš Karniš hral ešte o ranu viac. Človek by povedal, že si podelia druhé a tretie miesto, lenže v treťom kole hral aj Martin Ťavoda, ktorý to rozbalil naplno.

Martin zahral vynikajúce kolo, ktoré otvoril skorými birdie na jamkách 2 a 3, dve birdie za sebou písal aj na jamkách 10 a 11. K tomu síce pridal aj dve bogey, no aj tak to bol najlepší slovenský výkon na turnaji, celkovo 70 rán. Rovnaký výsledok dosiahol len Emanuelle Sesia z Talianska. "Mrzí ma moje prvé kolo, inak som hral ihrisko v pare. Inak som ale so svojimi výkonmi celkom spokojný," hovoril Martin po turnaji.

Rovnako zamotaný príbeh so šťastným koncom prežila aj Katarína Chovancová. Hoci nej sa nepodarilo vyhrať svoju kategóriu v medzinárodnej konkurencii - tu zvíťazila Kateřina Vlašínová s výborným celkovým skóre +6 - po turnaji neskrývala radosť. "Neviem, či som sem prišla vyhrať, ale určite nie som zo svojho výsledku nijako sklamaná. Zahrala som všetky tri kolá pod 80, čo je pre mňa ešte stále cenný úspech," povedala čerstvá majsterka Slovenska.

Druhú priečku obsadila v národnom hodnoteí Aneta Abrahámová, keď Emma Klimentová, ktorá mala pred ňou náskok dvoch rán, vo štvrtok pokazila jamky 7 a 8, na ktorých si celkovo pripísala deväť úderov nad par. Naopak Aneta predviedla maximálne koncentrovaný výkon, ktorý sa odrazil aj v jej výsledku - 75 úderov. Na jedenástke dokonca bola ešte -2, no do konca kola svoje tempo nedokázala udržať.

Národné výsledky:

Muži:                                                Ženy:

1. Peter Valášek 219(+3)                   1. Katarína Chovancová 229(+13)

2. Martin Ťavoda 223(+6)                   2. Aneta Abrahámová 236 (+20)

3. Juraj Zvarík 224(+7)                       3. Karolína Cordieri 237(+21)

4. Maroš Karniš 225(+8)                    4. Lina Sekerková 245 (+29)

5. Oliver Gábor 231 (+15)                  5. Natália Hečková 247 (+31)

Výsledková listina