Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Ďalší ročník SKGA Tour je za nami

KPMG SKGA Tour bola v tejto sezóne ako na hojdačke. Raz turnajový favorit nedal nikomu takmer žiadnu šancu, inokedy zase prekvapil niekto, od koho by sa to vôbec neočakávalo. V Malackách tomu nebolo inak. Najmä v ženskej časti turnaja, ktorá by sa dala zhrnúť na "Zuzka Bieliková proti ostatným" sa z víťazstva tešili tí "ostatní". Medzi mužmi sa naopak konečne dočkal víťazstva Samo Valuch.

Ihrisko White Eurovalley Golf Park patrí momentálne medzi najfotogenickejšie osemnástky, ktoré sa nachádzajú na našom území. V krásnom prostredí by sa mal hrať krásny golf... lenže. Deviatky Sand a Pine merajú dohromady 6406 metrov z bielych odpalísk a dávajú spolu par 75. Je jasné, že prejsť celú osemnástku nie je žiadna brnkačka.

Kvôli rôznym kolíziám termínov a vyťaženosti hráčov síce turnaj postrádal niektoré tradičné mená zo štartových listín, no napriek tomu bolo na ihrisku množstvo zaujímavých a dramatických momentov.

V sobotu si s ihriskom najlepšie poradil Samo Valuch, ktorý ho prešiel za 75 rán. V úvode sa dostal tri rany pod par ihriska, no v zápätí začal strácať. Na par sa dotiahol až na posledných dvoch jamkách, na ktorých sa mu podarilo skórovať. Jeho flajt v nedeľu doplnil Oliver Gábor a Juraj Zvarík, ktorí na neho strácali tri rany.

Medzi ženami spravila počas prvého dňa najmenej chýb Monika Vidličková. 81 úderov, teda +6, bol bezkonkurenčný výsledok. Zuzana Bieliková bola priebežne druhá so stratou šiestich úderov, na tretej priečke figurovala Alexandra Patáková.

Druhé kolo sa začalo usmokleným ránom. Mnoho jamiek ponúkalo viacero zaujímavých, alebo riskantných alternatív, no nájznámejšou je určite jamka číslo 18. Päťpar, ktorý pre odvážlivcov ponúka napriek ochrannému situ možnosť atakovať grín prvou ranou ponad, alebo pomedzi stromy.

Solídne čísla v mužskej časti turnaja zahrala len prvá štvorica. Zemiaková medaila zostala tento raz Oliverovi Gáborovi, ktorý ale potvrdil dobrý výsledok z predchádzajúceho turnaja. Zabrať mu dali jamky 16 a 17. Zo šestnástk si odniesol dvojité bogey a na sedemnástke poslal svoj drajv medzi stromy. Napriek tomu dokázal zachrániť par.

Tretie miesto trochu prekvapujúco zostalo pre Juraja Zvaríka, za výkon 79 rán. "Dnes som hral s veľkou nechuťou," zneli slová niekoľkonásobného amatérskeho majstra Slovenska. "Som definitívne rozhodnutý prejsť po tejto sezóne k profesionálom. Chcem hrať najmä českú PGA tour, hrá sa na veľmi dobrých ihriskách, ktoré budú pre mňa novou výzvou," povedal.

Druhú priečku po zlepšenom výkone obsadil Martin Ťavoda. "V poslednom čase sa mi nedarí prejsť celé ihirsko v pohode. Jednu polovicu zahrám dobre a tú druhú pokazím, alebo naopak," povedal.

Prvé miesto na druhý pokus získal Samo Valuch. Po nevydarenom druhom kole v Lomnici už tento raz nenechal nič na náhodu. jeho skóre 78 stačilo na bezpečné udržanie si odstupu od ďalších súperov. Posledné dve jamky, rovnako, ako v sobotu, boli jeho skórovacie. Na sedemnástke mu padol dlhý pat a na osemnástke šuchol svoju loptu o sito, no tá aj tak prešla "bubbovským" hookom ponad stromy. Rana z piesku mu síce vôbec nevyšla, no napriek tomu písal birdie.

"Myslím si, že sme všetci hrali dobré rany. Napriek tomu ste za ne občas potrestaný. V sobotu padlo zopár patov, takže ten výsledok bol lepší, "povedal. Samo Valuch absolvoval aj reprezentačný výjazd na Islande. "Bola to veľká škola golfu pre nás všetkých. Tí hráči boli z prvej svetovej desiatky, to je úplne iný golf," hovoril víťaz záverečného turnaja KPMG SKGA Tour a zároveň aj držiteľ KPMG Challenge Trophy. V tejto súťaži dosiahol na vybraných jamkách výborný výsledok -12.

Medzi ženami sa rozhodovalo o treťom mieste oba v skórkarte. Napokon vyznela golfová matematika lepšie pre Petru Petrášovú, ktorá za výkon 91 a 92 obsadila tretie miesto. "Spokojná určite niesom, s takýmito výkonmi obsadiť tretie miesto je trochu vtipné. Mala som aj trochu šťastia, ale to k tomu asi patrí," hovorila sebakriticky.

Druhú priečku obsadila so skóre 176 Zuzana Bieliková. "Ešte prídu oveľa dôležitejšie turnaje. Dnes (v nedeľu) odchádzame na Majstrovstvá Európy do Slovinska. Zatiaľ je to však lepšie ako minulý rok, takže som spokojná," hovorila po turnaji.

Ďalšou premiérovou víťazkou SKGA Tour po Miriam Mesárošovej je Monika Vidličková. Samozrejme aj medzi ženami chýbala časť konkurencie, napriek tomu je to výborný výsledok. "Veľmi si cením tento výsledok a zároveň to beriem ako taký pokrok, že po TONkách začnem vyhrávať aj lepšie turnaje. S dnešnou hrou však nemôžem byť spokojná. Paty mi už obchádzali jamky, pochodila som neueriteľné vody, ale...," usmievala sa.

Výsledková listina

Ročník 2012 s KPMG SKGA Tour je za nami. V tejto sezóne nás čaká ešte najväčší turnaj. Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú po prvýraz konať v Šajdíkových Humenciach a taktiež množstvo reprezentačných výjazdov v rátane Majstrovstiev Sveta. Tak držte palce našim golfistom.