Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Prestížny turnaj vo Veľkej Lomnici

Účastníci od 12 do 21 rokov bojovali o postup na European Faldo Series Grand Final do Severného Írska do Lough Ernie, domovského ihriska Rorryho McIlroya, päťhviezdičkového golfového rezortu, kde ihrisko navrhoval sir Nick Fado. Na finále sa zúčastnia aj víťazi Ázijskej Faldo series.

Tento rok boli účastníci opäť zo Slovenska aj z Česka a najmladší účastníci mali len 11 rokov. Všetky kategórie hrali z bielych a modrých odpalísk. Súťažilo sa v kategóriách juniori do 16, do 18 a do 21 rokov a juniorky do 18 a do 21. Cenu získal aj hráč s najlepším brutto výsledkom bez ohľadu na kategóriu. V tejto súťaži sa vyhlasujú sa vždy prvé dva miesta v každej kategórii.

Kategóriu dievčatá do 16 rokov vyhrala po skvelom prvom kole 71/75/75 Natália Hečková (Hcp pred 0,9 po 0,4), ktorá hájila farby Slovenska na Európskom finále Faldo Series aj v minulom roku pred Emmou Klimentovou (Hcp 2,1) 77/78/78.

Kategóriu juniori do 16 rokov vyhral Vítek Novák (Hcp pred 0 po +0,6) 72/72/70 z golfového klubu Karlovy Vary pred Jánom Frieszom ml (Hcp pred 2,4 po 1,4) 73/72/74.

V kategórii juniori do 18 rokov vyhral David Štrouf z Golfového klubu Erped (Hcp pred +0,1 po +0,3) 76/70/77 pred Oliverom Gáborom 72/78/75 (Hcp pred 2,6 po 2,1).

Kategóriu juniorky do 21 rokov vyhrala Katarína Chovancová (Hcp 3,9) 80/80/87 pred Jasmínou Hečkovou 88/82/83.

Kategóriu juniori do 21 rokov vyhral Pavol Bielik 76/89/87 pred Rastislavom Kaščákom 101/99/105.

Všetci účastníci mali možnosť stretnúť sa s osobným trénerom sie Nicka Falda, ktorý trénoval a Seve Ballesterosa a buď s ním trénovať alebo sa opýtať na témy súvisiace s hrou golfu. Prítomný bol aj Matthew Faldo, syn slávneho otca, pre ktorého to bola aj prvá návšteva Slovenska.

Druhý ročník Faldo Series Slovakia Championship sa odohral na ihrisku Bllack Stork vo Veľkej Lomnici tak ako v minulom roku v teplom počasí. Tento rok však vysoké teploty spôsobili lokálne búrky a ľadovec s veľkostou golfových lôpt po druhom turnajovom dni. Preitrž mračien spôsobila zdvihnutie Skalnatého potoka v niektorých miestach o viac ako 1,5 metra a jeho vyliatie z brehov a poškodenie dvoch mostov. Ihrisko bolo i napriek vodnému živlu hrateľné v priebehu dňa bol
sprevádzkovaný aj jeden z poškodených mostov.