Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Na SKGA Tour napokon žiadne prekvapenie

Druhé kolo série turnajov s názvom KPMG SKGA Tour finišovalo v nedeľu svojím druhým kolom. Na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici sa medzi mužmi presadil Juraj Zvarík a medzi ženami dominovala Natália Hečková. Mladým puškám napokon zvlhol pušný prach, ale ešte nie je všetkým dňom koniec.

Na druhom tohtoročnom turnaji KPMG SGKA Tour sa po prekvapujúcom začiatku napokon neudiali žiadne vážne zmeny. Len si pripomeňme, že najväčším prekvapením bolo po prvom kole vedenie Petry Petrášovej (GCPEG) medzi ženami a jednoranová strata na vedúceho Juraja Zvarík (GKT) v podaní Alexa Lužinského (PRGC).

V nedeľu ráno privítalo ihrisko Black Stork hráčov nanajvýš nevľúdnym počasím. Po ranných prestávkach sa okolo pol deviatej na chvíľu na ihrisko spustil aj ľadovec a hrôzostrašný golfový deň už mali všetci pred očami. Napokon sa však ešte doobeda počasie umúdrilo, a tak mohli všetci hráči nerušene dohrať svoje kolá.

Juraj Zvarík potvrdil, že ihrisko vo Veľkej Lomnici mu celkom sedí. Minulý rok tu totiž získal titul Majstra slovenska na jamky a takmer sa mu podarilo ukoristiť aj víťazstvo na KPMG SKGA Tour. Tento rok si svoj mečbal už nenechal vziať, pretože pred svojím hlavným konkurentom, Štefanom Páleníkom (ŽRGK), mal po prvom kole náskok siedmych rán.

„V druhom kole som sa najmä snažil udržať si svoj herný štandard, nejako výrazne som sa dopredu netlačil,“ povedal po turnaji spokojný Juraj Zvarík. V prvom kole zahral 75 úderov, v druhom 73 a bezpečne si tak postrážil vedúcu priečku. „Viem, že to nie je najlepší výsledok, musím ešte zlepšiť krátku hru, ale aj tak som za víťazstvo rád,“ povedal.

Zvarík sa v nedeľu ocitol v multigeneračnom flajte, keď jeho rival Páleník zahral až 82 rán v prvom kole a štartoval tak o niečo skôr. Posledný mužský flajt v zložení Alex Lužinský, Juraj Zvarík a Branko Staník (PGCT) teda ukázal niečo z juniorského, mužského aj mid – age golfu.

Majster slovenska 2010, ktorým je Štefan Páleník sa však nezmieril s myšlienkou na tragický turnaj. V druhom kole hral o mnoho uvoľnenejšie, vďaka čomu si pripísal 70 úderov a vybojoval si druhé miesto. „Včera som urobil stračne veľa zbytočných chýb, na ktoré som napokon aj doplatil,“  hovoril po turnaji.

„V sobotu som trafil asi päť krát vodu, v nedeľu už len tri,“ povedal s úsmevom Páleník. Sobotným výsledkom sa nenechal rozhodiť, na budúcnosť myslí pozitívne. „Aj také dni sa občas v golfe vyskytnú, netreba z toho robiť veľkú tému. V Ostraviaciach sa ukáže, kto je dobrý golfista,“ povedal zazerajú na Juraja Zvaríka.

Na tretej priečke skončil Pavol Bielik (GKT), ktorý sa v tejto sezóne výraznejšie presadil po prvý raz. Sobotných 82 mu ešte nič nezaručovalo, ale v nedeľu zahral 77 úderov a tak získal tretie miesto. „Welten mi vôbec nevyšiel, ale som rád, že som ukázal, že dokážem hrať golf, aj keď samozrejme musím na sebe ešte stále pracovať,“ povedal.

Medzi ženami bola situácia veľmi podobná ako u mužov. V prvom rade bol obrovským prekvapením výsledok Lujzy Bubánovej (GCPEG), ktorá v sobotu zahrala 96 rán a v nedeľu 82, čo pre ňu znamenalo celkové ôsme miesto. „Niekedy sa vám na golfe proste nedarí. V mojom prípade to bolo najmä o hlave, cítila som, že sa omnoho viac sústredím na kvalifikáciu na LET na Táľoch (9. a 10. 5.),“  povedala ku svojej hre Bubánová.

Ďalšia nádejná kvalifikantka, Natália Hečková (GCW), zvolila k príprave iný prístup a vyhrala. Hoci po prvom kole strácala na Petru Petrášovú tri údery, jej náskok v nedeľu dokázala zmazať. „Počas druhého kola som bola so svojou hrou spokojná, veľmi ma však mrzí trojité bogey, ktoré som zahrala na šestnástej jamke,“  povedala o svojom výkone Natália.

Jej skóre v nedeľu bolo 77 rán, čo bez tripláča mohol byť naozaj pekný výsledok. Najväčším prekvapením KPMG SKGA Tour II. sa stala Petra Petrášová, ktorá získala druhé miesto a je to pre ňu prvý výraznejší výsledok na takejto túre. „Od začiatku som sa nesústredila na nič iné, len na svoju hru. V sobotu večer som síce bola nervózna, ale potom to nejako prešlo, necítila som žiaden tlak,“ hodnotila Petrášová svoju hru.

Po oba dni zahrala vyrovnaných 82 úderov, čo je veľmi sľubný výsledok do budúcna. Ba čo viac, nebyť dvojitého bogey na osemnástej jamke, šla by s Natáliou Hečkovou do playoff, kde už by rozhodovali len maličkosti. O vyrovnanosti ženského turnaja svedčí aj fakt, že Emma Klimentová, ktorá skončila na treťom mieste stratila na Petrášovú jedinú ranu.

Po nevydarenej sobote, kedy Klimentová zahrala 90 úderov predviedla v nedeľu vynikajúci výkon. Minimum zaváhaní na jej skórkarte a tri neskoré birdie na jamkách 15, 16 a 17 jej zabezpečili tretie miesto. „Keď som nastupovala na osemnáste odpalisko, cítila som obrovský adrenalín, veď zahrať tri birdie za sebou, to sa nevidí každý deň,“ povedala. Napokon však z osemnástky bol „len“ par, a tak sa musela uspokojiť aj s treťou priečkou.

Kategóriu C, teda juniori do 21 rokov vyhral Matej Malíček z GCW, najmä vďaka kvalitnému nedeľnému kolu za 82 úderov. Kategóriu D juniorky do 21 rokov vyhrala Lea Klimentová, ktorá sa o svoju výhru zaslúžila najmä v sobotu. Treba však povedať, že na jamke číslo 11 takmer zahrala hole in one, keď prvou ranou trafila fangľu, a lopte do jamky chýbali centimetre. Ďalšie kolo KPMG SKGA Tour 2011 sa bude konať 4. a 5. júna v Ostraviciach. Všetci ste srdečne pozvaní!