Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Výborné výsledky v Skalici

V nedeľu sa na ihrisku v Skalici konalo druhé tohtoročné vydanie Túry olympijských nádejí. Po výborných výsledkoch vo Weltene sa očakávalo, že aj ihrisko na krajnom Záhorí prinesie nevídané golfové súboje. A ak ste v nedeľu Golf Club Skalica, o zábavu ste mali postarané.

Skalické ihrisko nezažilo za posledný týždeň len taký nejaký golf. Od pondelka sa na ňom sústredili najsľubnejšie golfové talenty Slovenska. O ich vedenie sa starala trojica Jozef Soták, Zuzana Kamasová a „King of swing“ Gary Allis. Pod ich vedením sa ocitli vďaka Túre olympijských nádejí aj Marek Gašparec mladší, Michaela Patzeltová, alebo Monika Vidličková.

O deviatej hodine ráno sa v prítomnosti slovenských reprezentantov začali boje v zmiešaných kategóriách E a F. V katégórii F zvíťazil Pavol Košík (GCS) keď získal 19 stablefordov. Rovnako dopadla aj Ema Dobiášová (GCPEG), no v jej neprospech hralo menej bodov na posledných šiestich jamkách. Tretie miesto získal za 16 bodov Jakub Kokavec (GCPEG).

V E kategórii získal prvenstvo Michal Skopál (PRGC), keď dosiahol 19 stablefordových bodov. Druhé a tretie miesto si rozdelili dievčatá Kristína Eva Mandová (GCEPG) a Tereza Labudová (GKA).

Na deviatich skalických jamkách sa potom mohol naplno rozkrútiť kolotoč osemnásťjamkových kategórií. Ako prví sa na odpalisko desiatej jamky (hralo sa na druhej deviatke) postavili Alex Lužinský (PRGC), Adam Centko (TGK) a Marian Puttera ml. (SPAGK). Z prvého flajtu kategórie A sa ani jeden z hráčov neumiestnil v prvej trojke turnaja.

Prvé miesto trochu prekvapujúco získal Samuel Hošovský (GCW) za výsledok 78 úderov, teda šesť nad par. „Na ihrisku som sa cítil dobre, aj keď sa mi nedarili dobre triafať prvé rany. Mal som potom trochu šťastia a vyšlo to,“ hovoril v rozhovore po turnaji.

Šimon Rusnák (GCPEG) zahral spolu s domácim favoritom Tomášom Kubom (GCS) zhodne po 79 úderov. V prospech Šimona rozhodla lepšia druhá deviatka, na ktorej zahral tri birdie a štyri bogey, teda jednu ranu nad par.

V dievčenskej kategórii B všetkých z ihriska zmietla Emma Klimentová (GKT), ktorá z červených odpalísk prešla ihrisko v pare, teda 72 úderov. „Je to dobrý výsledok, ale aj tak ma mrzia niektoré situácie. Do poslednej jamky som bola jednu ranu mínus,“ hovorila po turnaji.

Emma Klimentová sa spolu s niektorými hráčkami Túry olympijských nádejí pripravovala cez týždeň na sústredení v Skalici a ich výkony sa na tom odrazili. Na druhom mieste skončila Hana Dzubáková, keď zahrala 77 rán, čo je tiež solídny výsledok. Tretia finišovala Monika Vidličková (SPAGK), ktorá prešla ihriskom so siedmimi údermi nad par.

V kategórii C zvíťazil znova Richard Oles (GCCH), tento raz to však vôbec nebolo také jednoduché, ako v Báči. V playoff sa s ním stretol Matej Zeman (GKBO), keď obaja zahrali zhodne 80 rán, no na druhej rozstrelovej jamke ho Oles zdolal.

Na Zemanovi bolo pri odovzdávaní cien vidno sklamanie, no môže ho tešiť aspoň zlepšenie hcp o 1,8. Richard Oles má teda na konte po dvoch turnajoch dve víťazstvá a neohrozene kráča za svojím cieľom zvíťaziť vo svojej kategórii. Tretie miesto tento raz Ladislav Almasi jr. (GCW) za 84 úderov.

V kategórii D sa výrazným spôsobom presadila Lea Klimentová (GKT), ktorá zahrala 80 úderov, o osem menej ako druhá Viktória Styková z toho istého klubu. Tretiu priečku tento raz získala Tereza Husárová (GCCH), keď zahrala 92 rán.

V hodnotení klubov sa na prvej priečke usadil po dvoch turnajoch Golf & Country Club Hron, ktorý má spolu 136 bodov, o dva viac ako Presburg Golf Club. Ďalšie dve kolá TON sa uskutočnia 14. a 15. mája na ihriskách v Dunakiliti a Lozorne. Príďte sa pozrieť!