Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Aktuality 2014

Dievčatá vo štvrtok na European Olympic Hopes Trophy potvrdili úlohu favorita, chlapci so Slovincami ťahali za kratší koniec


Na European Olympic Hopes Trophy v Maďarsku v kategórii dievčat do 17 rokov zvládli dnes dievčatá úlohu favorita perfektne. Výsledok zápasu Slovensko - Srbsko 5:0. Každá z našich dievčat - Patzeltová, Dzubáková a aj sestry Klimentové vyhrali svoje singlové zápasy. Následne dvojica Dobiašová a Mesárošová zdolali Srbky v hre dvojíc. „Verím, že takto kvalitné výkony predvedú aj v ďalších zápasoch,“ uviedol k ich výkonu manažér reprezentácie Peter Wieger. Štefan Páleník zhodnotil výkon dievčat nasledovne: „Na začiatok sme mali na rozohratie slabší tím Srbska, ktorý podľa očakávania nekládol väčší odpor. Hráčky sa s úlohou favoritiek vysporiadali dobre, ale v zajtrajšom zápase, ktorý hrajú ráno proti silným Maďarkám, je treba predviesť ešte lepší výkon.“  Popoludní čakajú na dievčatá rovnako silné Slovinky. 

Zmena kvalifikačného termínu pre Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect


Kvalifikačný turnaj pre 5. ročník Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect, ktorý patrí do série Ladies European Tour na Slovensku, sa bude konať na ihrisku Gray Bear na Táľoch v dňoch 3. a 4. júna. Kvalifikácie sa môžu zúčastniť hráčky s HCP nižším ako 3. Najlepšie dve hráčky získavajú miestenku do hlavného turnaja, ktorý sa koná od 19. do 22. júna na Táľoch.

Reprezentácia sa predstaví na EUROPEAN OLYMPIC HOPES TROPHY


Relatívna novinka v reprezentačnom kalendári dievčat a chlapcov do 17 rokov - turnaj EUROPEAN OLYMPIC HOPES TROPHY začínal písať svoju históriu len vlani, no už dnes má svojich fanúšikov. Na ihrisku Panonia Golf & Country Clubu v Maďarsku sa na turnaji zúčastnia hráči a hráčky zo siedmych, najmä stredoeurópskych krajín, medzi ktorými nebude okrem Slovenska chýbať ani Rusko, Česko, Rakúsko, Poľsko, Srbsko a Slovinsko. V dievčenskej kategórii budú chýbať len Rusky.

V sobotu a v nedeľu dominovali na TON Červinková a Čerman


V sobotu 12. apríla sa na ihrisku Alpinka predstavilo 29 detí v kategóriách A Midi Master chlapci 13 – 14 rokov, B Midi Master dievčatá 13 – 14 rokov, C Mini Master chlapci do 12 rokov a D Mini Master dievčatá do 12 rokov, s HCP +4-36, ktorí hrali 18 jamiek

Začala sa Túra olympijských nádejí. V kategóriách Mini Open najlepší Brudňák, Slezák a Plech


Piata sezóna Túry olympijských nádejí sa začala v sobotu 12. apríla na ihrisku Alpinka pri Košiciach a pokračovala v nedeľu 13. 4. v Malej Ide.

Naše hráčky v Taliansku


Na Medzinárodných Majstrovstvách Talianska žien sa zúčatnili aj slovenské hráčky, Natália Hečková, Katarína Chovancová, Miriam Mesárošová a Oľga Prachářová.

Katka a Soňa Drocárové v Amerike


Juniorky Soňa a Katka Drocárové, hráčky golfového klubu Welten, sa počas tohtoročnej zimnej prípravy pripravovali v indoorcentre na Strečianskej ulici v Bratislave pod skúseným okom ich dlhoročného trénera J. Zvončeka. Nakoľko len indoorova príprava  je nepostačujúca, každoročne chodia na výjazdy za teplom.

Indoor Majstrovstvá


Druhý ročník zimného majstrovského turnaja na trenažéroch sa stretol s rovnakým úspechom ako minuloročný turnaj. Počas zimy prebiehali kvalifikačné kolá, ktoré sa odohrali v indooroch v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Prievidzi, Skalici, Trenčíne, Veľkej Lomnici a v Ostrave. V kvalifikačných kolách sa zúčastnilo spolu 70 hráčov, finálový turnaj, na ktorom si uplynulý víkend zahralo 28 hráčov, zaznamenal aj medzinárodnú účasť.

2. Večer slovenského golfu


Slovenská golfová asociácia už po druhýkrát vyhlásila mená najlepších hráčov vo všetkých vekových kategóriách. Druhý večer slovenského golfu sa uskutočnil 15.januára 2014 v hoteli Gate One, kde sa stretli predstavitelia Slovenskej golfovej asociácie, slovenských golfových klubov, partneri SKGA, ocenení hráči i zástupcovia médií.