Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

WATC 2014 LadiesDievčatá odohrali štvrté kolo na ihrisku Oshitate  s nasledovnými výsledkami:

Natália Hečková – 77

Aneta Abrahámová – 83

Lea Klimentová – 78

„Dnešný deň nevyšiel podľa predstáv. Z dlhou hrou som vôbec nemala problém, a keď som sa dostala ku greenu, bola to hotová katastrofa. Na 20 metrov som potrebovala viac rán ako na celú dlhú hru. Chippy mi vôbec nevychádzali a putty som nezachraňovala. Musím popracovať na svojej krátkej hre a verím tomu, že to nabudúce dopadne lepšie,“ zhodnotila štvrté kolo Natália Hečková.

„So svojim výsledkom spokojná určite nie som, očakávala som od seba niečo viac, ale dala som do toho všetko, bohužiaľ to nevyšlo. Skúsenosti s mojimi prvými majstrovstvami sveta sú určite veľké, bol o zážitok a som rada, že som tu mohla byť a mať šancu reprezentovať Slovensko,“ zhodnotila svoj výkon Lea Klimentová.

„Prvú deviatku som stratila tempo vo švihu, tak sa mi hralo veľmi ťažko. Druhú deviatku som sa len snažila užiť si posledné jamky a nakoniec som ju zahrala výrazne lepšie,“ povedala Aneta Abrahámová.

Kapitánka Zuzana Bieliková dnešné kolo zhodnotila nasledovne: „Dnes sa Japonsko ukázalo v pravom slova zmysle ako krajina vychádzajúceho slnka. Slniečko svietilo celé kolo a my sme konečne hrali v krátkych rukávoch a bez prezliekania do nepremokavého oblečenia. Okrem slniečka nás potešil aj príchod našich chlapcov, ktorí podporovali naše dievčatá prvých 9 jamiek. To veľmi pozitívne vplývalo najmä na hru Natálii a Lei. V druhej devine sme sa však nevyvarovali zbytočným chybám, ktoré viedli k bogey. Aner si prežila na prvej deviatke snáď všetko, v druhej devine sa vzchopila, ale na dobrý výsledok to už nestačilo. Dnes sme síce zapísali lepší výsledok ako deň predtým, no napriek tomu nie sme nikto spokojní. Očakávali sme dnes od seba oveľa viac.“

„Dnes som si pozrel hru nášho ženského tímu. Musím pochváliť našu dlhú hru. Absolútne nie je potrebné, aby hračky trávili čas nad dlhou hrou. V čom sme hlavne pohoreli bola krátka hra. Bolo vidieť, ako nás naše súperky porazili hlavne na greenoch. V krátkej hre mame veľké medzery. Musím skonštatovať, že sme ostali za očakávaniami a hráči musia viac tráviť trénovaním krátkej hry ako tej dlhej. Dúfam, že sa mužskému tímu podarí spraviť pozitívny výsledok, ale obhájiť umiestnenie z roku 2012, kde sme skončili na vynikajúcom 28. mieste, bude neskutočne náročné. Ale verím, že nás mužský tím poriadne zabojuje a nakoniec sa na konci turnaja sa budeme usmievať,“ vyjadril sa Peter Wieger, manažér slovenskej reprezentácie.

Slovenský ženský tím obsadil konečné 44. miesto s celkovým počtom rán 618. Výsledky našich dievčat – Natália Hečková 74, 76, 78, 77 (305), Lea Klimentová – 81, 77, 81, 78 (317) a Aneta Abrahámová – 77, 83, 81, 83 (324).

Majstrovstvá sveta sa skončili víťazstvom tímu z Austrálie s celkovým počtom rán 547 (-29), druhé miesto obsadila Kanada s počtom rán 549 (-27) a z tretieho miesta sa tešila Kórea s počtom rán 550 (-26).

Našim dievčatám prajeme šťastnú cestu domov a chlapcom držíme palce.

Ženský slovenský tím dnes v Japonsku odohral tretie kolo Majstrovstiev sveta.

Po odohratí ihriska Iriyama sú dievčatá na 43. mieste s nasledovnými výsledkami:

Natália Hečková – 78

Aneta Abrahámová – 81

Lea Klimentová – 81

„Dnes som hrala lepšie, no putty mi vôbec nepadali. Dúfam, že počas posledného kola mi to pôjde podľa mojich predstáv,“ povedala Aneta Abrahámová.

„Dnešný deň sa síce nedá zhodnotiť veľmi pozitívne, ale moja hra nebola zlá. Jediný problém bol v chybách, ktoré som nie často zachraňovala. Raz sa mi podarilo zaryť, druhýkrát som zahrala top alebo pridlhú, z ktorých som sa nedobre prihrala a nepremenila putty alebo minula krátky putt. Dúfam, že zajtra bude lepšie,“ zhodnotila tretie kolo Natália Hečková.

„Rany do greenu som dnes musela hrať s dlhými palicami, s ktorými mi to nespinovalo na greenoch, takže som mala veľa chippov dole kopcom, ktoré som nie vždy zachránila. Zajtra už dúfam zahrám naozaj výsledok, s ktorým budem spokojná,“ zhodnotila svoj výkon Lea Klimentová.

Ako vidí dnešné kolo naša kapitánka Zuzana Bieliková?

„Na tretie kolo sme nastúpili s dobrou náladou, v pomerne domácej atmosfére vo flight s českým tímom. Anetka nastupovala ako prvá iba s Karolínou Vlčkovou, škótska hráčka sa počas turnaja zranila a z hry odstúpila. Začiatok kola bol pre náš tím sľubný. Prv jamky sme sa držali, triafali sme dobre loptu. Neskôr prišli prvé chyby, dievčatá stratili koncentráciu, ich sústredenie bolo viac upriamené na chyby, ktoré vyprodukovali, ako na výsledok a riešenie vzniknutej situácie. Ich hra nebola zďaleka tak zlá, ako chýbala koncentrácia. Toto bola hlavná chyba, ktorá nás stála dobrý výsledok. Čaká posledné kolo v Oshitate. Je to šanca ako zlepšiť naše umiestnenie. Dievčatá sú pripravené.“

Zajtra si  naše hráčky zahrajú ihrisko Oshitate vo flighte s Portugalskom a Tureckom v časoch:

9:25 (Slovenský čas 2:25) – Aneta Abrahámová

9:35 (Slovenský čas 2:35) – Lea Klimentová

9:45 (Slovenský čas 2:45) – Natália Hečková

Veľa šťastia!

Po druhom kole si naše dievčatá priebežne delia 40. miesto s českými hráčkami.

Slovenky dnes na ihrisku Iriyama ukončili druhé kolo turnaja s nasledovnými výsledkami:

Natália Hečková – 76

Aneta Abrahámová – 83

Lea Klimentová – 77

„Dnes sa mi hralo dobre. Začali sme v trochu horšom počasí, prvých pár jamiek nám hru znepríjemnovala veľká hmla. S mojou hrou som bola celkovo spokojná. Väčšina jamiek bola navŕtaná zvadu a keďže som dnes triafala veľmi dobre rany do greenu, končila som často za greenom. Nie vždy sa mi podarilo dobre zastaviť čipy na greenoch, z čoho potom vznikli bogey,“ povedala po druhom kole Natália Hečková.

„Druhé kolo som začala veľmi zle, ale potom som zabojovala a zahrala 7 parov v rade. Na druhej deviatke som mala smolu v puttovaniach, ktoré mi priniesli vysoký výsledok,“ zhodnotila svoj výkon Aneta Abrahámová.

„Dnes som výborne drajvovala. Rany do greenu neboli celkom presné a tak som nemala vyslovene veľa birdie šancí. Po včerajšku som jednoznačne zlepšila puttovanie. Som rada, že som pomohla tímu,“ zhodnotila Lea Klimentová po svojej hre.

Zuzka Bieliková zhodnotila dnešné kolo nasledovne:

Dnešné kolo sa posunulo o 1 hodinu neskôr kvôli hmle. Tá sa aj vrátila, takže si dievčatá precvičili na prvých jamkách matematiku pri meraní dĺžok, keďže zameriavače nefungovali správne. Počasie sa umúdrilo a kolo sme hrali za takmer ideálneho golfového počasia v dobrom tempe. Hrali sme druhé ihrisko Iriyama, ktoré sa dievčatám páčilo viac. Keďže sa na tomto ihrisku bude hrať posledné finálové kolo najlepších družstiev, lemujú ho televízne veže s kamerami, hneď na prvej jamke bola úžasná atmosféra ako na profesionálnom turnaji. Z prvej jamky bol live prenos. Dievčatá filmovali traja kameramani a v club house sa zobrazoval priamy prenos z tejto jamky. Vychutnať si prvé teečko bol naozaj zážitok.  Samozrejme, zážitok prišiel aj po ňom.

Rozhodcovia si ihrisko nechali poriadne užiť a to navŕtaním pinov do rohov zadných greenov, z ktorých loptičky ľahko utekali až do rafov. O to obtiažnejšie bolo pre dievčatá si vytvoriť berdie šance. Naty zahrala uspokojivý výsledok, 76 rán. Momentálne hrá ale golf, ktorým nám určite vie priniesť aj lepšie výsledky. Anet mala veľmi golfovo tažký začiatok, po prvých 2 jamkách bola už +4, po ktorých sa úžasne vzchopila a zahrala 7 parov v rade. Potom prišli menšie zaváhania, par puttov na berdie nepadlo, takže sa výsledok nepodarilo zvrátiť. Lea si ihrisko užila, hrala vyrovnaný golf, oproti včerajšku síce veľa berdie šancí nebolo, ale premieňala krásne putty a doniesla výsledok, ktorý sa rátal, 77 rán. Držte nám palce, verím, že ihrisko pokoríme ešte lepšími výsledkami.

Zajtra si  naše hráčky zopakujú ihrisko Iriyama vo flighte s Češkami a Škótkami v časoch:

8:55 (Slovenský čas 1:55) – Aneta Abrahámová

9:05 (Slovenský čas 2:05) – Lea Klimentová

9:15 (Slovenský čas 2:15) – Natália Hečková

Dievčatá, držíme vám palce!

Slovenský tím vykročil tou správnou nohou do šampionátu. Celkovo na Majstrovstvách sveta odštartovalo 50 tímov. Slovensko sa nachádza po prvom dni na priebežnom 38. mieste.

Naše hráčky zahrali nasledovné výsledky:

Natália Hečková – 74

Aneta Abrahámová – 77

Lea Klimentová – 81

Prinášame vám vyjadrenia hráčok z prvého hracieho dňa turnaja:

„Po prvom turnajovom dni som s výsledkom spokojná. Dlhú hru som mala dobrú, ale krátka bola o niečo horšia. Pre mňa extrémne rýchle gríny spôsobovali veľa trojpatov a pozícií, kde som musela par ešte zachraňovať. Dúfam, že zajtra tieto chyby odstránim a bude to ešte lepšie,“ povedala Natália Hečková, ktorá zahrala najlepší výsledok prvého dňa zo slovenského tímu.

„Dnes sa mi hralo dobre. S mojou dlhou hrou som spokojná. Všetko, čo som pokazila bolo na krátkej hre z čo som veľmi sklamaná. Preto som po odohraní strávila čas aj na chippingu a puttingu. Zajtra vydám zo seba maximum a viem, že bude lepšie,“ zhodnotila Lea Klimentová po svojej hre.

„Dnes som hrala pekne, ale nepadali mi paty. Minula som veľa birdie šancí, ale verím, že zajtra už nejaké padnú. Ihrisko bolo iné, lebo dnes až tak nepršalo a ferveje neboli také podmočené, tak som hrala kratšie palice do grínu ako v porovnaní s cvičným kolom,“ zhodnotila svoj výkon Aneta Abrahámová.

V porovnaní s Českou republikou sme len o ranu horší. Napríklad na 26. miesto strácame len 4 rany. Tento turnaj máme rozohraný dobre, ale veríme, že lepšie výsledky ešte len prídu.

Takto sa na prvý deň pozerá Zuzana Bieliková:

„Naše úvodné kolo dopadlo uspokojujúco. Dievčatá boli dobre naladené pred kolom, navzájom sa podporovali. Hrali veľmi pekný golf. Chýbala nám troška väčšia istota na grínoch, ktorá by každej zlepšila výsledné skóre. Naty podržala tím, keď po zaváhaní v strede kola dohrala ihrisko s dvoma birdie. Anet hrala vynikajúco. Záver mala troška smoly pri prihrávkach na grín a ani náš benjamínek Lea sa nevzdala po 2 double bogie a v strede kola dohrala posledných 7 jamiek plus 1. Sme dobre naladené na zajtrajšie kolo a tešíme sa na druhé ihrisko,“ zhodnotila prvý deň naša kapitánka Zuzana Bieliková.

Zajtra hráme druhé ihrisko, ktoré sa zdá byť pre naše hráčky o niečo ľahšie. Možno tento pocit vznikol aj z dôvodu rôzneho počasia počas tréningových dní.

Zajtra štartujú naše hráčky na ihrisku Iriyama v časoch:

8:15 (Slovenský čas 1:15) – Natália Hečková

8:25 (Slovenský čas 1:25) – Lea Klimentová

8:35 (Slovenský čas 1:35) – Aneta Abrahámová

Veríme, že zajtrajší deň bude pre slovenské hráčky úspešnejší a postúpime do prvej polovice výsledkovej listiny. Tak peknú a úspešnú hru dievčatá!

Dňa, 2.9. sa ukončili tréningové dni počas Majstrovstiev Sveta žien, ktoré sa konajú v Japonsku. Slovenskí tím v zložení Natália Hečková, Aneta Abrahámová a Lea Klimentová sa pod vedením kapitánky Zuzany Bielikovej pripravoval podľa programu a ich pocity sme zachytili pomocou vyjadrení.

„Ihriská sú pekné a viacej sa mi páči Iryiama. Na včerajšom cvičnom kole nám pršalo od začiatku do konca a preto sa horšie trénovalo. Naopak na dnešnom cvičnom kole bolo teplo, takže sa lepšie na ihrisku trénovalo. Na turnaj sa veľmi teším a keďže hrám Majstrovstvá Sveta prvýkrát, som veľmi zvedavá na atmosféru v akej sa bude turnaj odohrávať,“ povedala po druhom cvičnom kole Lea Klimentová.

„Na Majstrovstvá sveta v Japonsku sa veľmi teším. Zatiaľ sa mi to tu veľmi páči. Ihriská sú príjemné aj keď dosť dlhé. Po cvičných kolách som so svojou hrou spokojná a takisto vnímam dobrú hru u celého tímu. Myslím, že máme na to zahrať dobré a vyrovnané výsledky. Budeme sa snažiť priblížiť čo najviac svetovej špičke,“ zhodnotila Natália Hečková.

„Do Japonska som priletela z Ameriky, kde je veľký časový rozdiel až 13 hodín. Napriek tomu sa cítim v pohode. Odohrali sme dve cvičné kolá na ihriskách. Ihrisko, ktoré sme hrali dnes sa mi páčilo viac hlavne z dôvodu prevýšenia a lepšiemu počasiu. Obidve ihriská sú kvalitné a celkom dlhé s rýchlymi grínmi. Zaujímavosťou turnaja je dlhý par 6, ktorý nás zajtra čaká na 18. jamke,“ napísala Aneta Abrahámová, po druhom cvičnom kole.

Dievčatá štartujú Majstrovstvá sveta na ihrisku Oshitate. Slovenský tím začína svoje prvé kolo spolu s Brazílskym a Švajčiarskym tímom.

Štartovacie časy:

9:25 – Natália Hečková

9:35 – Lea Klimentová

9:45 – Aneta Abrahámová

Tee time nájdete na linku: http://www.igfgolf.org/watc/watc2014/teetimesround1-2/

"Sme veľmi rady, že sme po náročnej ceste prišli v poriadku ako aj naša batožina. Dievčatá sa aklimatizovali a úspešne prekonali aj časový posun. Japonci sú veľmi milí a pohostinní a neustále sa usmievajú. Servis okolo nás je na vynikajúcej úrovni. Práve sme po oficiálnej opening ceremony za prítomnosti médií a iných pozvaných hostí. Turnaj je organizovaný na vynikajúcej úrovni. Tohtoročné Majstrovstvá Sveta majú aplikované aj nejaké novinky, ako napríklad len jedno cvičné kolo na každom ihrisku. Prvýkrát nie sú povolení kedíkovia, ale sú povolené laserové zameriavače. Počasie nám zatiaľ prvé cvičné kolo neprialo, keďže sme ho odohrali za stáleho dažďa. Druhé cvičné kolo sme si ihrisko poriadne užili za príjemného slnka. Ferveje sú však stále podmočené, drajvy ostávajú tesne vedľa svojich pitchmarkov a predpovede nie sú veľmi pozitívne. Veríme, že prvé turnajové kolo sa bude hrať v slnečenom počasí. Ohľadne dievčat musím povedať, že sú na Majstrovstvá herne veľmi dobre pripravené a sú nabudené podať dobrý výkon. Sme dobrý tím. Držte nám palce," zhodnotila kapitánka slovenského tímu Zuzana Bieliková, vicemajsterska Slovenska v hre na rany v tomto roku.

Pre vašu informáciu, v Japonsku je časový posun 7 hodín dopredu. V prípade, ak by ste radi sledovali live scoring, tak naše dievčatá začínajú už 2:25 nášho ranného času. Scoring nájdete na:  http://www.igfgolf.org/watc/watc2014/espirito-santo-trophy-scoring/

Zajtra budú dievčatá prežívať určite pekné Majstrovské chvíle. Účasť si na tomto turnaji zaslúžia a pevne veríme, že sa samým sebe odvďačia výbornými výkonmi. Držíme vám zo Slovenska všetci palce!