Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

SLOVAK OPEN 2014Správa z finálového dňa Štvrtka 28.8.2014

Finálový deň Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v hre na rany bol z pohľadu počasia úplne iný ako predchádzajúce dni. Pekné slnečné počasie s len miernym vetrom ponúklo hráčom šance na lepšie výsledky.

Najväčšou zaujímavosťou turnaja bol výkon a rekord ihriska českého hráča Šimona Zacha, ktorý zahral skvelých 62 rán! Vytvoril tým rekord skalického ihriska. Gratulujeme.

V medzinárodnej kategórií dominoval už spomínaný Šimon Zach, ktorý s výsledkami 72, 73 a výborných 62 s celkovým počtom rán 67 vyhral o 5 rán. Zahanbiť sa nenechali aj Rakúšania Markus Habeler s výsledkami 72, 72 a 68 a Patrick Oswald 70, 72 a 68. Všetci traja hráči zahrali celkové výsledky po súčte troch dní pod par.

V domácej súťaži sme mali veľmi tesný súboj medzi Janom Frieszom ml. a Michalom Brezovským. Obaja predvádzali pekný golf počas všetkých troch dní a vyvrcholilo to rovnakým výsledkom po troch dňoch. Rozhodnúť muselo playoff.

Playoff sa hralo na 18. jamke pare 5. Je to výborná jamka na rôzne štýli. V playoff sa stretli dve rôzne golfové povahy. Kľudný Michal a agresívny Jano predviedli dve rôzne taktiky do grínu. Obaja sa výbornými prihrávkami do grínu dostali na reálny berdie pat do 4 metrov. Prvý išiel Michal, ktorý nechal pat trochu krátky a dal tak možnosť rozhodnúť majstrovstvá Janovi. Jano sa bez zaváhania postavil k lopte a pat premenil. Získal tým svoj prvý titul Majstra Slovenska v hre na rany. Tento rok dokázal takzvané „double“, keď vyhral aj jamkovku aj rany. Gratulujeme. Taktiež Michalovi Brezovskému, ktorý tento rok vyhral juniorku so skvelým finálovým kolom 64 a na tomto turnaji sa stal vicemajstrom Slovenska v hre na rany.

Na treťom mieste sa umiestnil taktiež s výborným finálovým kolom 71 Adam Puchmelter. Výsledky 79, 75 a 71 stačili na celkové tretie miesto v mužskej domácej časti.

V ženskej časti turnaja sa medzinárodne umiestnila na prvom mieste Marie Lunáčková, ktorej výsledky boli 70, 73 a 70. Na druhom mieste sa umiestnila Marlies Krenn s výsledkami 71, 75 a 71. Tretie miesto sa ušlo hráčke zo Slovinska. Nastja Banovec zahrala 70, 75 a 72.

V domácej súťaži vyhrala Natália Hečková. Na titul Majsterky Slovenska jej stačili výsledky 74, 76 a 72. Druhé miesto vybojovala Zuzana Bieliková s výkonom 75, 79 a 77. Tretie miesto patrilo, a bolo to prekpavenie turnaja, Tereze Husárovej. Stabilné výsledky 77, 77 a 79 stačili na tretie miesto.

„Rád by som pogratuloval všetkým víťazom. Je vidieť, že stále zaostávame za medzinárodnou konkurenciou o pár rán na kolo. Musím ale uznať, že výsledky sa tento rok zlepšili a hráči ukazujú, ako sa slovenský golf posunul dopredu. Verím, že hráčky Natália Hečková, Aneta Abrahámová a Lea Klimentová budú dobre reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách sveta v Japonsku, kde odlietajú zajtra veľmi skoro ráno. Muži odlietajú budúci týždeň v zložení Peter Valášek, Ján Friesz ml. a Oliver Gábor. Držíme obom tímom palce!“ vyjadril sa Peter Wieger, manažér slovenskej reprezentácie.

Hráčom a víťazom gratulujeme a držíme palce v ďalších, či už domácich, alebo zahraničných turnajoch.

Správa zo stredy 27.8.2014

Druhý deň Majstrovstiev sa odohrával vo veternom počasí. Náročnejšie počasie bolo aj z toho dôvou, že celkový pocit bol veľmi veterný a zároveň aj chladný. Hráči sa nevyhli zimným čapiciam, ktoré nosili počas celých 18 jamiek.

V medzinárodnej mužskej kategórií si hrajú zatiaľ najlepšie Markus Habeler z Rakúska a Michal Brezovský zo Slovenska, obaja s výsledkami 72 a 72. Len o ranu za nimi zaostáva trojica hráčov Šimon Zach, Clemens Gaster a Ján Friesz ml. Vyzerá to byť na veľmi zaujímavý súboj o prvé miesto. Tažšie podmienky sa pričinili aj o to, že dnes sme na výsledkovej tabuli nevideli ani jeden výsledok pod par. 

V domácej mužskej súťaži je súboj vyrovnaný medzi Michalom Brezovským a Jánom Frieszom ml. Medzi nimi je len jedna rana a vyzerá to tak, že titul Majstra Slovenska získa jeden z nich. Až o ďalších 7 rán, za priebežne druhým Janom Frieszom, je Matej Malíček s výsledkami 77 a 75.

V medzinárodnej kategórií žien vedie o dve rany Marie Lunáčková s výsledkami 70 a 73. Druhé priebežné miesto patrí Slovinke Nastji Banovec a na delenom treťom mieste sú dve Rakúšanky Katharina Baratta-Dragono a Marlies Krenn. Prvá Slovenka sa v medzinárodnej kategórií nachádza na šiestom mieste.

V domácej súťaži si najlepšie vedie Natália Hečková s výsledkami 74 a 76. Na druhom priebežne delenom mieste sa nachádza prekvapenie Tereza Husárová (77, 77) a Zuzana Bieliková (75, 79), ktoré majú náskok štyroch rán pred Alexandrou Patákovou a Hanou Dzubákovou.

Do tretieho dňa postupuje cez kat 45 mužov a 23 žien. Štartuje sa od 8 ráno od najhorších po najlepších. Veríme, že tak tesné vedenie hráčov po dvoch dňoch bude zaujímavým vyústením Majstrovstiev Slovenska v hre na rany v Skalici.

Správa z utorka 26.8.2014

Prvý hrací deň sa hral za daždivého počasia, ktoré hráčom mierne sťažovalo podmienky. Hráči sa ale tomuto počasiu dokázali vyrovnať a aj napriek ťažším podmienkam vidíme na výsledkových listinách aj výsledky pod par.

V mužskej medzinárodnej kategórii sa darilo najlepšie Oswaldovi Patrickovi z Rakúska. Výsledok dve rany pod par 70 ho zaradil na priebežné prvé miesto. Na delenom druhom mieste sú priebežne Daněk Štepán a Ján Friesz ml. s výsledkom 71. Na ďalších miestach je to veľmi tesné. Celkovo 8 hráčov zahralo prvý deň v pare a menej.

Slovákom sa v mužskej kategórii darilo nasledovne. Lídrom prvého dňa sa stal Ján Friesz ml. 71, na druhom mieste je Michal Brezovský s výsledkom 72 a na delenom treťom mieste sa nachádazjú až traja hráči. Michal Hanzalík, domáci Tomáš Kuba a Samuel Šitina s výsledkom 74.

V ženskej kategórií sa taktiež lepšie darilo zahraničným hráčkam. Na priebežnom prvom delenom mieste sa nachádza Lunáčková Marie z Česka a Nastja Banovec zo Slovinska s výsledkom 70 rán. Na treťom mieste sa umiestnila taktiež s výsledkom pod par 71 Marlies Krenn z Rakúska.

V domácom porovnaní sa najlepšie darilo Natálii Hečkovej s výsledkom 74. Druhá je priebežne Zuzana Bieliková 75 a na delenom treťom mieste Tereza Husárová a Hana Dzubáková s výsledkom 77 rán.

Druhý hrací deň štartujú hráči v rovnakých flajtoch v opačnom poradí. Znamená to, že ak hráč štartoval prvý deň v doobedňajších hodinách, druhý deň štartuje poobede. Týmto sa zachováva čo najväčšia férovosť na turnaji pre všetkých hráčov.

Hráčom prajeme veľa štastia počas druhého dňa a veríme, že padne ešte viacej výsledkov pod par a zaznamenáme aj výsledok pod 70 rán.

Správa z pondelka 25.8.2014

V dňoch 26. - 28.8. 2014 sa na Skalickom ihrisku konajú Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v hre na rany. Každoročne sa Slovenská golfová asociácia snaži o medzinárodných hráčov, aby sme vytvorili čo najlepšiu konkurenciu. Tento rok sa podarilo prilákať mnoho zahraničných kvalitných hráčov. Celkovo sa turnaja zúčastní 65 zahraničných hráčov. 137 hráčov je celkové číslo zúčastnených, čo je veľmi pozitívne.

V mužskej kategórií štartuje celkovo 91 hráčov. Kvalitu turnaja potvrdzuje aj fakt, že až 22 hráčov má plusový HCP a 83 hráčov má singlový HCP. Najlepší HCP v mužskej kategórií má SIMMES Alexander +3,4.

V ženskej kategórií štartuje celkovo 46 hráčiek. Až 10 hráčiek má nulový HCP. Najlepšia hráčka na turnaji z hendikepového hľadiska je česká hráčka LUNAČKOVÁ Marie s HCP +2,7.

Veríme, že medzinárodný titul majstra Slovenska ostane na Slovensku a niektorý zo slovenských hráčov nakoniec vyhrá.