Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

FALDO POĽSKO - Hečková 68, a víťazstvá Natálie a Oľgy! Správa z nedele 17.8.2014


Natália Hečková finišovala s výborným výkonom 68 rán a dosiahla víťazstvo vo svojej kategórii.

"Poľské Faldo sa hralo síce na krátkom, ale za to veľmi náročnom ihrisku. Aj najmenšia nepresnosť znamenala ranu navyše. Často sme hrali iba železá z odpaliska a hrali na pozície k jamkám," zhodnotila svoju hru Natália Hečková.

"Ihrisko bolo umiestnené v lese. Každá menej presná rana znamenala veľkú chybu. Prvý deň som zahrala v pare, s čím som bola mimoriadne spokojná. Myslím, že som nerobila žiadne väčšie chyby a hlavne som si vytvárala veľa šancí na birdie. Druhý deň aj napriek počasiu, ktoré bolo veľmi premenlivé som zahrala dobrý výsledok +4 a tým som si svoj náskok zvýšila na 7 rán. Tretí deň som zahrala +9, ale stále to stačilo a turnaj hodnotím veľmi pozitívne," povedala Oľga Prachářová po turnaji.


Slováci dosiahli tento rok na Faldo vyššiu účasť ako minulý rok. Na celkové finále majú už garantovanú účasť traja hráči. Oliver Gábor, ktorý vyhral svoju kategóriu v Čechách. Natália Hečková a Oľga Prachařová vyhrali v Poľsku. Tento týždeň nás ešte čaká domáce Faldo na Slovensku, ktoré sa pravidelne koná v Lomnici.
 
Celkové výsledky Slovákov v Poľsku:

Natália Hečková - 72, 71, 68 - celkovo -2
Oľga Prachářová - 71, 75, 80 - celkovo +13
Lucia Kalečíková - 72, 88, 79 - celkovo +26
Matej Zeman - 75, 81, 76 - celkovo +19

Veríme, že na Slovenskom Falde spoznáme ďalších slovenských účastníkov celosvetového finále Falda.

Správa 16.8.2014
Druhý deň sa hral v búrkovom počasí. Naši hráči zahrali celkovo horšie ako prvý deň, ale je veľmi pozitívne, že kategóriu dievčať do 16 a 21 rokov zatiaľ vyhrávajú slovenské dievčatá.
Natália Hečková po výkonoch 72 a 71 je priebežne prvá a vedie o 2 rany.
Oľga Prachářová je taktiež vo vedení dokonca až o 4 rany po výkonoch 71 a 75.
Škoda, že sa dnes nedarilo ďalším dvom slovenským hráčom, Lucii Kalečíkovej a Matejovi Zemanovi. Lucia dnes po včerajších výborných 72 zahrala až 88 rán a Matej dnes zahral taktiež horšie ako prvý deň a to 81 rán.
Máme vo vedení dve hráčky a dúfame, že tretí deň zvládnu a prinesú na Slovensko víťazstvá a hlavne výhru v podobe účasti na finálovom turnaji Faldo series, ktorý sa koná v USA. Držíme palce!

Správa 15.8.2014
Poľské Faldo má aj slovenské zastúpenie. Celkovo štyria hráči sa vybrali pokúsiť sa vyhrať tento prestížny turnaj juniorskej kategórie.
Slovenským hráčom sa prvý deň darilo a zahrali výborné výsledky
Oľga Prachářová - 71 rán
Natália Hečková - 72 rán
Lucia Kalečíková - 72 rán
Matej Zeman - 75 rán

Je výborne, že máme v Poľsku zastúpenie. Hráči zahrali kvalitný prvý deň a držíme im palce. Veríme, že si okrem pozitívnych skúseností prinesú aj víťazstvo v niektorej z kategórií. Štartovú listinu môžete nájsť na linku: http://www.palac-brzezno.pl/Golf/Aktualnosci/Faldo-Junior-Golf-w-Gradi-Golf-Club-w-sierpniu

 

Súvisiace obrázky