Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

ČSOB Slovak Junior Open 2014 FINAL

Finálový deň ČSOB Slovak Junior Open dopadol pre slovenských hráčov veľmi dobre. Podmienky v tretí deň boli ideálne a hráčom ponúkalo ihrisko možnosť agresívnej hry na berdie.

Je pozitívne, že v skoro všetkých kategóriách máme medzinárodných majstrov Slovenska

V kategórií mužov U21 skončil zo slovenských hráčov najlepšie Oliver Gábor s výsledkami 71, 73 a 74. Celkové Oliverove výsledky stačili na medzinárodné druhé miesto. Víťazom Open kategórie sa stal Eihmanis Roberts s výsledkami 71,73 a 72.

V kategórií chlapcov do 18 rokov v Open kategórií sa najlepšie darilo Slovákovi Michalovi Brezovskému, ktorý vo finálový deň zahral úžasných 64 rán. Prvý deň zahral 72, druhý 73 a finálový spomínaných 64! Celkový výsledok -7 za tri dni je vynikajúci výkon. Na 2. mieste skončil Adam Puchmelter, ktorý to Mišovi len tak nedaroval. Finálový tretí deň zahral Adam skvelých 67 rán! Prvé kolo priniesol 71, druhé 75 a tretie 67. Celkový výsledok -3 pre kolo je taktiež skvelý výkon. Na treťom mieste skončil v Open kategórií Návrata Tomáš s výsledkami 70, 76 a 72 rán.

Kategória do 16 rokov nebola výsledkovo o nič horšia ako kategória U18. Jakub Hrinda dominoval a predviedol stabilné kvalitné výkony 72, 69 a 71 rán. Na druhom mieste skončil Zeman Matej 79,74 a 73. Tretie miesto patrí Turlíkovi Dávidovi 73, 78 a 75. Jakub Hrinda sa svojim výborným výkonom radí na celkové druhé miesto zo všetkých chlapcov s výsledkom -4 rán za tri dni!

Dievčenské kategórie boli taktiež plné skvelých výkonov. Spojenú kategóriu U18 a U21 vyhrala Natália Hečková s výsledkami 70,73 a 70. Druhá skončila česká hráčka Johanka Šteindlerová 73,73 a 71 a na treťom mieste Lunáčková Marie s výsledkami 77,69 a 72. Sme veľmi radi, že aj v tejto kategórií sa môžme pochváliť víťazstvom slovenskej hráčky o výkone -3 za tri dni.

Kategória Open dievčat do 16 rokov bola dominantná slovenskými hráčkami. Lea Klimentová si víťazstvo zaslúžila so stabilnými kvalitnými výkonmi 71, 74 a 73. Na druhé miesto sa prebojovala Oľga Prachářová hlavne výborným tretím kolom 69! Výsledky 76,76 a 69 stačili na druhé miesto. Tretie miesto obsadila Husárčeková Alexandra, ktorá vynikla hlavne druhým kolom a to výsledok dva pod par 70! Výsledky 79,70 a 76 jej stačili na celkové tretie miesto v kategórií U16 dievčať.

„Tento turnaj ukázal, že slovenský golf ide správnym smerom. Toľko hráčov pod parom som na slovenskom turnaji nevidel. Celkovo môžeme hovoriť o približne 20 hráčoch, ktorí zahrali aspoň jedno kolo pod par. Je veľmi ťažké menovať, s kým som spokojný, pretože by to bol dlhý zoznam. Rád by som z tohto dôvodu menoval iba jedného a to Miša Brezovského. Zahrať turnaj 7 pod par s tým, že finálové kolo prinesie 64 je skvelý výkon, ktorý si Mišo bude dlho pamätať. Gratulujem všetkým, ktorí si zahrali výsledky pod par a držím vám palce na ďalších turnajoch, na ktoré cestujete,“ povedal manažér reprezentácie Peter Wieger.

Welten Golf Club zorganizoval turnaj na vysoko kvalitnej úrovni. Ihrisko bolo skvelo pripravené. Na turnaj pricestovalo viac ako 40 zahraničných hráčov a z celkového počtu 112 hráčov môžeme usúdiť, že to bol výborný turnaj.

Všetkým víťazom gratulujeme a veríme, že takýchto úspešných turnajov bude na Slovensku stále viac a viac.

Správa z 6.8.2014

Druhé kolo sa odohralo v ťažších podmienkach, čo bolo vidieť aj na výsledkoch. Hráči sa museli popasovať so silnejším vetrom, ktorý je vo Welten Golf Club typický. Napriek týmto podmienkam sme aj dnes mohli pozorovať výsledky pod parom.

Výborné výkony pod parom podali aj slovenskí hráči:

Jakub Hrinda – 69

Alex Lužinský – 70

Ladislav Ujhélyi ml. – 70

Alexandra Husárčeková – 70

„Dnes boli výsledky síce horšie, ale som rád, že viacero nových hráčov si zahralo na tomto turnaji pod par. Veľmi ma potešil hlavne výsledok Alexandry Husárčekovej, ktorá ako členka Future group v reprezentácii zahrala skvelý výkon, ktorý je určite pozitívnym prísľubom do budúcnosti,“ povedal po druhom hracom dni Peter Wieger, manažér reprezentácie.

Veríme, že slovenskí hráči udržia svoje predné pozície a že aj celkové poradie v chlapčenskej alebo dievčenskej kategórií ostane slovenským hráčom.

Správa z 5.8.2014

Prvé kolo ČSOB Slovak Junior Open v Báči sa hralo v raňajších časoch v príjemnom slnečnom počasí. V neskorších hodinách sa rozfúkal vietor, ktorý sťažoval hráčom podmienky. Ihrisko je po náročných predošlých daždivých dňoch pripravené na veľmi dobrej úrovni. Ihrisko, a hlavne gríny, si hráči veľmi pochvaľovali.

Počas prvého dňa sa hral kvalitný golf, sprevádzaný mnohými výbornými výsledkami. Až 12 hráčov zo štartovacieho pola zahralo výsledok 72 a menej.

Medzinárodná účasť síce zlepšila kvalitu výsledkov zahraných v prvý deň, ale slovenskí reprezentanti zahrali mnoho výborných výsledkov. Za zmienku stoja určite výsledky pod par.

Natália Hečková – 70

Lea Klimentová – 71

Oliver Gábor – 71

Adam Puchmelter - 71

„Dnešný deň ukázal, že aj naši hráči sa môžu porovnávať so zahraničnými. Hráči zahrali veľa kvalitných výsledkov. Pozitívnym signálom pre slovenský golf je určite aj úroveň výsledkov, kde v chlapčenskej kategórii sa hráč s výborným výsledkom 75 nachádza až na 21. mieste,“ zhodnotil manager reprezentácie, Peter Wieger.

Zajtrajší deň bude určite zaujímavým dňom, kedy uvidíme, či hráči dokážu zopakovať dobré výkony z prvého dňa. Držíme im palce a dúfame, že tituly v kategóriách ostanú na Slovensku.

Správa z 4.8.2014

Welten Golf Club je v dňoch 5 - 7.8. hostiteľom Medzinárodných majstrovstiev Slovenska juniorov v roku 2014. ČSOB Slovak Junior Open zaujalo veľmi veľa kvalitných hráčov. Sme veľmi radi, že štartovnú listinu okrášilo až 9 hráčov s plusovým HCP.

Na  ČSOB Slovak Junior Open sa zúčastní 112 hráčov a z toho je cez 40 zo zahraničia a z 10 rôznych krajín. Slovenské medzinárodné majstrovstvá v rôznych kategóriách sú čoraz viac zaujímavejšie pre zahraničných hráčov. Oficiálne otvorenie turnaja otvoril osobne člen prezídia Slovenskej golfovej asociácie Ivan Šebok