Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Majstrovstvá Európy - HEČKOVÁ T62LIVE SCORING -http://www.europeangolf.ee/eng/results

Hráčky Aneta Abrahámová a Natália Hečková odcestovali reprezentovať Slovensko do Estónska, kde sa pokúsia o úspech na European Ladies Amateur C ship. V dňoch 23. - 26. júla budú bojovať o čo najlepšie umiestnenie.

Tento prestížny turnaj hostí Estonian golf and country club kde sa nachádzajú dve 18 jamkové ihriská. Individuálne Majstrovstvá Európy žien sa hrajú na ihrisku nazývanom Sea, čo značí, že sa nachádza pri Fínskom zálive. Tento rok toto ihrisko oslavuje už 10. narodeniny a hostí už v poradí štvrté Majstrovstvá Európy v rôznych kategóriách.

Správa z 26.7.2014

Finálový deň, do ktorého sa Natália prebojovala kvalitnými výsledkami okolo paru nebol pre Natáliu najlepší. Zahrala svoj najhorší výkon 79 rán, ktorý ju posunul na celkové delené 62. miesto.
Vo finálovom dni som začala s berdy na prvej jamke. Do jamky číslo 8 som sa držala v pare no potom prišli nepresné rany z ferveje. Následne som nedokázala zachrániť par v okolí grínu. Na 12. jamke prišla zlá rana z odpaliska, z ktorej som sa nevedela dostať. Začala som kaziť rany do grínu, ale krátka hra mi ku koncu pomohla, povedala Natália Hečková po finálovom dni.

Slovenskí hráči neprechádzajú katom na Majstrovstvách Európy veľmi často a preto sa dá tento výkon považovať za úspech. Natália predviedla tri vyrovnané kola, ktoré ju cez kat dostali. Škoda finálového dňa, kedy stratila svoju hru. Výsledok mohol byť  ešte lepší. Musím ale povedať, že cieľom bolo prejdenie katom, čo Natália splnila a za to jej gratulujem, povedal Peter Wieger, manažér reprezentácie.

Slovenské hráčky zahrali nasledovné výsledky:

Natália Hečková: 74,73,74,79 – celkové delené 62. miesto
Aneta Abrahámová – 83. 78. 77 – neprešla katom.

Turnaj sme si užili, ihrisko bolo síce dlhé, ale krásne. Bolo vyhodnotené medzi top 100 ihriskami v Európe. S výsledkami z prvých troch dní som spokojná, tak ako s prejdením katu, čo sa mi podarilo prvý krát. Posledný deň ma trochu opustili rany do grínu, takže som spravila viac chýb. Na tých sa však človek učí a dúfam, že nabudúce to dopadne ešte lepšie, zhodnotila svoj turnajový výkon Natália Hečková.

Správa z 25.7.2014

Natália Hečková dnes dosiahla skvelý úspech.Prejsť katom bol síce cieľom slovenskej výpravy, ale dosiahnutie tohto cieľu potešilo mnoho golfistov.

Natália hrala tri kvalitné vyrovnané kolá: 74, 73 a 74. Z deleného 38. miesta postupuje Natália Hečková katom na Majstrovstvách Európy žien.

Tretí deň turnaja sa pre mňa skončil v maximálnej spokojnosti. Prejsť katom bol pre mňa veľmi ťažký cieľ, ktorý som veľmi chcela dosiahnuť. Dnes to začalo dobre s berdy na prvej jamke. Škoda 1,5 patu na poslednej jamke, kde z tejto berdy šance vzniklo bogy. Inak som so svojou hrou spokojná a posnažím sa to dokázať aj posledný finálový deň, na ktorý sa veľmi teším. Finálový deň na tomto turnaji hrám po prvýkrát, povedala Natália Hečková, ktorá postúpila katom.

Aneta Abrahámová priniesla nasledovné výsledky: 83,78 a 77 a môžeme vyzdvihnúť stále sa zlepšujúce výsledky, ktoré sú prisľubom k jej ďaľším zahraničným výjazdom.
Dnešný deň sa mi hralo lepšie. Mala som výborný flajt. Škoda dvoch double bogy na 9. a 10. jamke, ale po nich som sa ešte dokázala vschopiť a zvyšné jamky prísť v pare. Počas celého turnaja som veľmi dobre patovala, tak zajtra ako Nataliin kedík budem čítať gríny a dúfam, že prinesieme pekný výsledok, povedala Aneta Abrahámová po troch dňoch.

Postup katom bol náročný cieľ pre našu výpravu. Som veľmi štastný, že sa to podarilo a Slovensko má zastúpenie aj vo finálový deň Majstrovstiev Európy. Rád by som vyzdvihol aj Anetu, ktorá sa stále zlepšovala. Aj napriek pochybeniu na začiatku kola sa dokázala zobudiť a začala hrať kvalitný golf. Je naozaj pekné, že tímovosť sa dodržuje aj na individuálnych turnajoch a Aneta sa pokúsi pomôcť Natálii priniesť kvalitný výsledok vo finálový deň ako kedík, povedal Peter Wieger, manažér slovenskej golfovej reprezentácie.

Správa z 24.7.2014

Obe slovenské hráčky dokázali po prvom hracom dni zlepšiť svoje výsledky. 

Natália Hečková zahrala 73, čo je o jednu ranu lepšie ako v prvý deň. Po druhom hracom dni sa cítim dobre. Moja hra je stabilná, čo mi zaručuje výsledky okolo paru. Zatiaľ sa držím v kate, tak dúfam, že sa mi to zajtra podarí, povedala Natália Hečková po druhom hracom dni.

Aneta Abrahámová zahrala kvalitnejší výkon v porovnaní s prvým dňom 78 rán. V druhom kole som začala dobre s berdy na prvej jamke. Obidve deviatky som hrala vyrovnane +3. S dnešným výkonom som spokojnejšia ako so včerajším, povedala Aneta Abrahámová po druhom dni. 

Veríme, že sa dievčatám podarí zlepšiť svoje výkony aj v tretí deň, ktorý rozhodne o tom, či postúpi Natália alebo Aneta katom do finálového dňa. Postup katom by bol v náročnej konkurencii úspechom.

Držíme palce !

Správa z 23.7.2014

Natália Hečková zahrala výkon, ktorý dáva šance na postup katom. Anete Abrahámovej sa až tak nedarilo, ale veríme, že obe hráčky ešte zlepšia svoje výkony v druhom dni.

Natália Hečková – 74, delené 54. Miesto

Aneta Abrahámová – 83, delené 126. Miesto

Prvý deň turnaja dopadol pre mňa dobre. Snažila som sa udržať v hre a netlačiť sa zbytočne na berdy aby nevznikali chyby. Priorita pre mňa je pokusiť sa postúpiť katom a ak sa to podarí, tak v posledný deň zamakať na výsledku. Dnes som hrala dobre, prihrávala som sa k jamkám, ktoré ma nemajú na tomto turnaji moc v láske, keďže mi loptička obtočila jamku asi z každej strany. Dúfam, že zajtra padne viacej patov, povedala po hre Natália Hečková.

Prvé hracie kolo začalo dobre. Nastupovala som s vyrovnanou hrou a držala som sa jej do 13. jamky, kde mi prestali fungovať dlhé železá, ktoré sú na tomto ihrisku nevyhnutné. Rany z odpalísk som triafala veľmi dobre a všetky drajvy končili v regulácii na ferveji. Dúfam, že zajtra udržím hru až do poslednej jamky. Ak sa mi to podarí, výsledok bude zaručene lepší, povedala po hre Aneta Abrahámová.

Aneta Abrahámová má v druhý deň raňajší flajt a štartuje o 8:40 z jamky číslo Naopak, Natália Hečková zajtra štartuje poobede o 13:00 taktiež z jamky číslo 1.

Správa z 22.7.2014

Ihrisko je veľmi pekné a zároveň náročné, keďže je dlhé a hru sťažuje silný vietor. Pre dobré výsledky sa počas turnaja budeme snažiť spraviť maximum na tomto vcelku rovinatom ihrisku. Po dvoch cvičných kolách sa cítime fyzicky fit a pripravené, zhodli sa Aneta a Natália

Natália Hečková odštartuje o 8:00 ráno z desiatej jamky. Aneta Abrahámová má poobedňajší štart o 13:40 taktiež z desiatej jamky.  

Na takto náročných turnajoch v tak silnej konkurencii je samotným úspechom už aj prejdenie katom. Dúfam, že sa našej ženskej reprezentácii podarí a budú bojovať o celkové umiestnenia aj vo finálový deň, povedal Peter Wieger, manager reprezentácie

Reprezentantkám držíme palce !