Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

MENS - Výborné Slovensko na Kunětickej HoreSpráva zo soboty 12.7.2014

Mužská reprezentácia ukončila svoje pôsobenie prehrou proti našim susedom z Českej republiky.

„Slovenskí hráči hrali naozaj kvalitný golf, čo dokazuje aj naše umiestnenie v kvalifikácii a naše výsledky v hre na rany. Chalani hrali konzistentne od prvého dňa až do poslednej jamky. Bohužiaľ, sme dostali veľmi ťažkých súperov do jamkoviek, kde sme sa snažili, ale nestačili na súperov. Nemôžem povedať, že by sme niečo vypustili. Jamkové kolá proti českému tímu boli nesmierne vyrovnané. Miestami sme viedli vo viacerých zápasoch, ale český tím na záver zápasov zapol  a vyhrali záverečné jamky. Myslím si, že slovenský tím sa posunul herne dopredu. Videli sme, kde sa robia výsledky a čo treba zlepšiť. Odchádzame z turnaja so zdvihnutou hlavou a naplnenými ambíciami,“ povedal Michal Hanzalík, kapítan slovenského tímu.

Mužská reprezentácia predviedla na kvalifikácii do hlavného A turnaja skvelý výkon. Pevne veríme, že budúci rok sa nám podarí vrátiť do prvej divízie majstrovstiev a opäť si reprezentácia zahrá hlavný turnaj.

Oliver Gábor, Adam Puchmelter, Matej Malíček, Martin Ťavoda, Ladislav Ujhélyi a Matúš Machnič ďakujeme za vzornú a skvelú reprezentáciu na turnaji a prajeme do ďalších turnajov veľa šťastia.

Správa z piatka 11.7.2014

Slovenských reprezentantov čakal náročný deň. V piatok nastúpili hráči proti favoritovi turnaja, Wales. Hráči z Wales zahrali celkový výsledok v kvalifikácii mínus 25, čo bolo lepšie o 39 rán.

„S hrou našich chalanov som nadmerne spokojný. Hrali pekný golf s rozumom, ale bolo vidno prečo sú Welšania o toľko popredu v kvalifikácii. Dnes jamky vyhrávalo len berdie, dokonca párkrát sa iba delilo. Ranné štvorhry sme hrali nesmierne kvalitný golf. Poobedné single zápasy boli tiež rovnako kvalitné. Po prerušení kola Welšania nastúpili ešte vo väčšej forme a padalo viacej berdie ako parov. Slovenský tím hral svoj najlepší golf na turnaji. Zajtra náš čaká tím Českej republiky,“ povedal Michal Hanzalík, kapitán slovenského tímu

Slovensko prehralo po dobrom výkone našich hráčov proti WALES 1:6

„Dnes sme mali proti sebe silného súpera Wales. Bolo vidieť, že sú to hráči s dlhoročnými skúsenosťami a že majú takýchto turnajov odohratých už veľa. Celý slovenský tím hral veľmi dobre, povedal by som nadštandardne. Ja osobne som so svojim výkonom veľmi spokojný. Celá dnešná hra bola o tom, kto si urobí lepšiu berdie šancu. S parom som dnes nevyhral ani jednu jamku. Niekoľkokrát som polil jamku s berdie. Teším sa na zajtrajší zápas proti Čechom,“ povedal Matej Malíček, člen reprezentačného tímu v Kunětickej Hore.

Zajtra čaká Slovensko zápas o historický prvý postup mužskej reprezentácie do hlavného turnaja Majstrovstiev Európy tímov v mužoch. Veríme, že hráči spravia pre postup úplne všetko a všetci vám zo Slovenska držíme palce!

Držte sa a veríme v postup!

Správa zo štvrtka 10.7.2014

Druhý deň skončil pre slovenský mužský tím výborne. Hráči zahrali skvelé výkony. Celkový výsledok plus 1 na 5 výsledkov je skvelý výkon. Zapísane dnešné výsledky 69,70,73,73 a 76 sú skvelým zrkadlom nášho mužského golfu. Mužstvo sa umiestnilo na skvelom 4. mieste a zaradili sa tak do prvého flight, čo bolo cieľom výjazdu.

„Hralo sa mi v pohode, škoda že som za tieto dva dni nepremenil dva veľmi krátke paty. Na leaderborde by som skončil vyššie resp. zahral nižšie skóre. Som taktiež veľmi rád, že som konečne chytil formu po dlhej dobe. Som veľmi spokojný s tým, že sme sa ako tím prebojovali do prvej skupiny a máme možnosť zabojovať o postup do A skupiny na budúci rok. Takže zajtra hurá na WALES a víťazstvo!“ povedal Martin Ťavoda, súčtom najlepší hráč Slovenska v kvalifikácii.

Hráči zahrali dvojdňovú kvalifikáciu nasledovné výsledky

Martin Ťavoda – 73, 70

Adam Puchmelter – 72, 73

Oliver Gábor – 79, 69

Matúš Machnič – 76, 73

Matej Malíček – 75, 76

Ladislav Ujhélyi – 77, 78

„Som nesmierne rád, ako chalani dneska zahrali. Výsledok +1 za tím je skóre, ktoré dneska prekovali len dva tímy. Chalani hrali s chladnou hlavou pričom vedeli, že bojujeme o prvú skupinu, do ktorej sme sa aj prebojovali. Naše ambície sme naplnili. Zajtra nás čaká Wales, papierovo najťažší súper, ale v jamkovke sa môže stať všetko. Chalani majú formu, tak uvidím ako sa im podarí zabojovať,“ povedal Michal Hanzalík, kapitán slovenského tímu.

Reprezentantom držíme proti Walesu palce !

Správa zo stredy 9.7.2014

Slovensko odohralo v stredu prvý deň kvalifikácie.


Hráči zahrali nasledovné výsledky:

Adam Puchmelter – 72

Martin Ťavoda – 73

Matej Malíček - 75

Ladislav Ujhélyi – 76

Matúš Machnič – 77

Oliver Gábor – 79

„Som rád, že chalani vstúpili do turnaja s rozvahou a zahrali dobré výsledky. S chalanmi sme rozobrali, kde sa dá ešte zabrať a skúsime tieto veci napraviť v ďalšom kole, aby sme postúpili ešte vyššie. Gríny boli oveľa pomalšie ako na cvičných kolách, čo sa prejavilo aj na našich výsledkoch,“ povedal Michal Hanzalík.

Hráčov zajtra čaká ďalšie kvalifikačné kolo pre druhú časť turnaja.

Štartujú v nasledovných časoch:

8:40 - Matúš Machnič

9:00 - Matej Malíček

9:20 - Oliver Gábor

10:50 - Adam Puchmelter

11:10 - Martin Ťavoda 

11:30 - Ladislav Ujhélyi 

„Hralo sa mi dobre a som rád, že nám vyšlo počasie. Gríny boli iné ako na cvičnom kole a nepatovalo sa mi zo začiatku dobre. Potom som si ale zvykol a padli mi aj dlhšie paty. Osobne si myslím, že sme podali dobrý výkon. Aj keď to Oliverovi dnes nevyšlo, verím že zajtra zahrá super výsledok,“ povedal Adam Puchmelter, ktorý zahral najlepší slovenský výsledok.

Slovensko sa nachádza práve na skvelom delenom 4 mieste spolu so Slovinskom a Estónskom. Na prvom mieste je tím z Wales, druhý sú Česi a tretí Poliaci. Na tretie miesto strácame 8 rán.

Držíme palce !

Správa z utorka 8.7.2014

Česká republika hostí po druhýkrát po sebe European Amateur Team Championship, division 2. Nielen názov sa oproti minulému roku zmenil ale aj štýl hry. Po prvýkrát sa hrá na tomto turnaji aj jamková hra.

„Chalani dnes zahrali cvičné kolo vo veľmi silnom vetre, ktorý im však neprekážal. S vetrom si vedeli poradiť. Atmosféra v tíme je viac ako dobrá, všetci sa tešia na hru a chcú podať čo najlepší výsledok,“ zhodnotil kapitán slovenského tímu Michal Hanzalík.

Slovenskí reprezentanti sa chystajú na prvý hrací deň. Kvalifikácia spočíva v dvoch kolách na rany. Podľa poradia z kvalifikačných kôl sa družstvá rozdelia troch flights, v ktorých budú v jednotlivých pavúkoch bojovať o celkové umiestnenie.

Hráči štartujú v prvý hrací deň nasledovne:

8:40 – Matúš Machnič

9:00 – Matej Malíček

9:20 – Oliver Gábor

10:50 – Adam Puchmelter

11:10 – Martin Ťavoda

11:30 – Ladislav Ujhélyi

„Za favoritov určite považujeme Česko a Wales. Povedať koho chceme do jamkovky je ťažké, ale v tomto type hry nie je papierová výkonnosť tímov všetko. Máme ambície sa umiestniť v top štorke,“ povedal Michal Hanzalík.

Reprezentantom držíme palce a dúfame, že sa ich cieľ naplní !

Správa z nedele 6.7.2014

Do Českej republiky vycestujú v pondelok aj muži. V zložení Oliver Gábor, Matej Malíček, Adam Puchmelter, Ladislav Ujhélyi, Martin Ťavoda a Matúš Machnič budú reprezentovať Slovensko na kvalifikačnom turnaji na Majstrovstvá Európy tímov mužov. Tímovým advisor je Michal Hanzalík, skúsený hráč a bývalý reprezentant Slovenska.

„Do Čiech síce vycestoval tím oslabený o hráčov z prvej päťky, ale nakoľko donominovaní hráči majú skúsenosti so zahraničím, verím, že výsledky budú pozitívne. Keďže ihrisko v Kunětickej Hore poznajú hráči veľmi dobre, vsádzame na znalosť ihriska a skúsenosť z course managementu,“ povedal manažér reprezentácie Peter Wieger.