Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

LADIES - Tesná prehra nad SlovinkamiSpráva zo soboty 12.7.2014

Slovenská reprezentácia žien ukončila svoju hru prehrou proti domácemu Slovinsku 2:3. Body získala Natália Hečková a silný foursome Zuzana Bieliková a Alexandra Patáková.

„Hráčky dnes spravili pre zápas úplne všetko, bolo tam nasadenie, kvalita hry bola výborná. Zápasy sa pohybovali na rany okolo paru a jamky bolo len ťažké vyhrávať. Dievčatá dnes predviedli najlepší výkon, aký som kedy u našej ženskej reprezentácii videl,“ povedal Peter Wieger, tím advisor slovenského tímu.

„Z môjho pohľadu kapitána by som chcela poďakovať dievčatám, v prvom rade za to, že sme tvorili tím. Nechýbal nám tímový duch, navzájom sme sa vynikajúco podporovali, povzbudzovali, každá mala nezastupiteľnú funkciu a snažila sa ju naplno splniť. Napriek tomu, že golf je individuálny šport a v porovnaní s minulým rokom, sme túto úlohu zvládli vynikajúco. Nechýbala bojovnosť, odhodlanosť, ale aj dobrá nálada. Dievčatá, ďakujem J „ povedala Zuzana Bieliková, kapitánka slovenského tímu.

Ženská reprezentácia sa umiestnila na celkovom 18. mieste z 20-tich krajín. Oproti minulému roku sa slovenský tím zlepšil ako v kvalifikácii, tak aj v celkovom umiestnení z posledného 20. miesta na konečné 18.

„V porovnaní s minulým rokom to bol posun vpred. Kvalita hry je neporovnateľná a vyspelosť tímu sa zlepšila. Týmto by som dievčatám chcel naozaj poďakovať za vzornú reprezentáciu, tímovosť a bojovnosť, ktorá nás na tomto turnaji charakterizovala. Verím, že sa dievčatá na tomto turnaji veľa naučili. Slovenský golf má ale medzery v hre do 100 metrov. Bolo vidieť, že Európa je oveľa ďalej v tzv. Skóringu,“ povedal Peter Wieger.

Slovenskému tímu gratulujeme ku skupinovým víťazstvám a držíme palce v ďalších turnajoch!

Správa z piatka 11.7.2014

Slovensko vyhralo aj svoj za sebou druhý zápas na Európskej úrovni proti Turecku. Prvý deň hráčky porazili Rusky tesne 3:2 a svoju formu na šampionáte potvrdili aj dnes výhrou nad Tureckom 4:1.

„Dnes sme hrali nové zloženie foursomu so Saškou Patákovou. Napriek tomu, že sme boli papierovo lepšie, naša hra sa veľmi dobre zladila. Triafali sme ferveje a gríny, darili sa nám záchrany a už po prvých jamkách sme viedli 4 up. Po prvej deviatke sme boli 5up. Tento náskok sme už udržali až po 14. jamku, na ktorej sme ukončili zápas do úspešného konca. Tešíme sa na zajtrajšie kolo,“ povedala po hre Zuzana Bieliková, hrajúca kapitánka slovenského tímu.

Slovensko nastúpi v sobotu proti domácemu Slovinsku. Papierový favorit je Slovinsko, nakoľko porazilo Slovensko aj v kvalifikácii a sú taktiež aj domáci tím.

„Hráčky hrali dnes výborne. Jamky sa vyhrávali často s berdie a dneska sme konečne aj častejšie skórovali. Musím pochváliť aj Katku Chovancovú, ktorá síce prehrala svoj zápas, ale jej súperka zahrala až 6 berdie. Katke sa podarilo zahrať „len“ 4 berdie a zápas prehrala veľmi kvalitnou hrou až na 17. jamke. Zajtra nás čaká tím Slovinska. Na to, aby sme Slovinky porazili, musí podať celý slovenský tím excelentný výkon. Verím, že dievčatá sú tak rozohraté, že Slovinkám minimálne znepríjemníme hru a bude to tesný zápas,“ povedal pred zápasom Peter Wieger, tím advisor slovenského tímu.

Slovenský tím nastupuje na zápas proti Slovinsku už o 7:00. Veríme, že slovenský tím bude vo svojom treťom flighte neporaziteľný a prinesie si domov tri víťazstvá z troch. Držíme palce!

Správa zo štvrtka 10.7.2014

Prvý hrací deň v jamkovej časti turnaja nastúpilo Slovensko proti Rusku. Na foursome boli nasadené hráčky Alexandra Patáková a Lina Sekerková. Single zápasy nastupovali hráčky v poradí Katka Chovancová, Natália Hečková, Aneta Abrahámová a Zuzana Bieliková.

„Proti ruskému tímu sme nastúpili s rešpektom, keďže sme vedeli, že je to môže byť silný a nepríjemný súper. Prvú polovicu zápasov sme na tom boli horšie. V prípade, ak by hráčky nezabojovali, celkový výsledok by bol opačný, “povedal Peter Wieger, advisor slovenského tímu.

Proti Rusku sme získali potrebné víťazstvo - vyhrali sme 3:2

Foursome - Patáková, Sekerková prehra – 5/4

Katka Chovancová výhra – 1up na 19 jamke

Natália Hečková výhra – 2/0

Aneta Abrahámová prehra – 2/0 prehrala

Zuzana Bieliková výhra – 1/0.

„Dnešný zápas s Ruskami sme odštartovali v silnom daždi a už od začiatku sme vedeli, že to bude ťažké. Zo začiatku som bojovala hlavne sama so sebou, keď som už po dvoch jamkách prehrávala o dve. Na štvrtej jamke som sa chytila a odvtedy sme aj s Ruskou hrali vyrovnaný golf – fervej/grín. Po 15-tich jamách som bola 1up, ale po sérii súperkiných 2 berdie som prehrávala o jednu. Od 16-tej jamky mi prišla pomôcť Saša Patáková a od toho momentu som dokázala zápas otočiť a po square na 18tke nasledovala jamka playoff. Po dobrom drajve sa mi poradilo posadiť druhú ranu 4 metre od vlajky a konečne spadol aj ten vytúžený pat na berdie,“ povedala Katka Chovancová, víťazka tretieho bodu.

Zajtra čaká Slovensko zápas s Tureckom. Papierovými favoritmi je Slovensko, ktoré skončilo v kvalifikácii pred Tureckom o 39 rán.

„Trochu som zamiešal zostavou a dostane šancu novozložený foursome so Zuzanou Bielikovou a Sašou Patákovou. Nemôžeme súperky podceniť a hrať si svoju hru, ktorú sme si naplánovali. Systematickou hrou by sme mali zajtra vyhrať,“ povedal Peter Wieger.

Veľa štastia dievčatá!

Správa zo stredy 9.7.2014

Ženy dnes ukončili kvalifikačnú časť turnaja ešte lepším výsledok ako včera.

Hráčky hrali dva kvalifikačné dni a umiestnili sa na celkovom 18. mieste pred Ruskom a Tureckom.

Natália Hečková – 73, 76

Lina Sekerková – 78, 74

Katka Chovancová – 76, 77

Aneta Abrahámová – 76, 77

Alexandra Patáková – 81, 78

Zuzana Bieliková – 83, 81

„Pozitívum dnešného dňa bolo, že všetky výsledky sme zapisovali v sedemdesiatkových číslach. Stále nám však unikajú malé chybičky, ktoré v reprezentácii musíme napraviť. Celkovo by som kvalifikáciu zhodnotil ako dobre podaný výkon z našej strany,“ povedal Peter Wieger, tím advisor slovenského ženského tímu.

„Prvé kolo som hrala istejšie rany a triafala som veľa fervejí a grínov v regulácii. Vzhľadom na obtiažnosť a rýchlosť grínov som radšej patovala na dva isté paty a zaručený par. Druhé kolo som nastúpila trochu nervózna, kde som si zbytočne na seba vyvinula tlak z povinnosti zahrať dobrý výsledok a z tohto dôvodu mi nevyšli prvé 4 jamky.  Na toto nás však náš tím advisor upozorňoval aby sa nám to nestalo. Veľmi mi pomohol Peter Wieger, keď za mnou prišiel a povzbudil ma. Od toho momentu to začalo padať a moja psychika, tak ako aj hra, smerovali k dobrému záveru,“ povedala Natália Hečková.

V tzv. Treťom flighte máme za súperov štáty ako Slovinsko, Rusko a Turecko. Prvý deň jamkovej časti turnaja hráme proti Rusku.

„Zápas s Ruskom môže skončiť akokoľvek. Môžeme vyhrať 5:0 ale aj prehrať 5:0. Zajtra nastupujeme s foursome Sekerková, Patáková a so singlistkami v poradí Chovancová, Hečková, Abrahámová a Bieliková. Máme skúsený nie len foursome, ale aj celkovo celý tím, ktorému verím,“ povedal Peter Wieger.

Vo štvrtok štartujeme o 11:40. Prvý ide foursome a potom následne 4 single zápasy.

Držíme palce proti Rusku !

Správa z utorka 8.7 .2014

Napriek dobrým výsledkom, 19. miesto

European Ladies Amateur Team Championship má za sebou prvý hrací deň. Hralo sa v oblačnom počasí s občasnými prehánkami a silným dažďom. Aj napriek silnému raňajšiemu dažďu bolo ihrisko skvele pripravené a vodu absorbovalo veľmi rýchlo.

Slovensko v ťažkej konkurencii zahralo svoj lepší štandard, ktorý ale nestačil na cieľ top 16 tímov.

„Na turnaji je približne 100 hráčok s plusovými HCP. Konkurencia je tu silná a presadzovať sa do popredných priečok je veľmi ťažké,“ povedal tímový advisor Peter Wieger

Slovenské reprezentantky zahrali nasledovné výsledky:

Natália Hečková – 73

Katka Chovancová – 76

Aneta Abrahámová – 76

Lina Sekerková – 78

Alexandra Patáková – 81

Zuzana Bieliková – 83

„Hrali sme dobre, vyrovnane a hráčky dodržiavali taktiku akú sme si stanovili. Prejavilo sa to na stabilných výkonoch bez viacero výkyvov na ihrisku. Aj keď výsledky vyzerajú pozitívne, nestačí to na zatiaľ lepšie ako 19. miesto,“ povedal Peter Wieger.

Zajtra nás čaká druhé kvalifikačné kolo. Na postupové miesto do druhého flightu stráca slovenský tím 11 rán.

Hráčky štartujú v nasledovných časoch:

7:40 - Katka Chovancová

8:10 - Lina Sekerková

8:50 – Natália Hečková

11:20 – Alexandra Patáková

11:50 – Aneta Abrahámová

12:30 – Zuzana Bieliková

„Dievčatá by som rád pochválil za tímovosť, ktorá tu prevláda. Všetky hráčky, ktoré dokončili svoje prvé kolo sa ponáhľali kedíkovať a niektoré hráčky mali kedíka dokonca už od 6 jamky. Je to skvelé vidieť, keď sa tím dá dokopy a robí pre pozitívny výsledok naozaj maximum,“ povedal Peter Wieger

Prajeme veľa štastia !

Správa z pondelka 7.7.2014

„Máme za sebou dve tréningové kolá. Hráčky sú dobre pripravené a ihrisko sme spoznali na dobrú úroveň,“ povedal Peter Wieger, team advisor Slovenska.

Turnaj má dve časti. Kvalifikačnú a jamkovú. Po kvalifikačných dňoch sa tímy rozdelia do tzv. Troch flightov. Prvý flight budú top tímy 1-8, druhý 9-16 a tretí 17-20. V jednotlivých flights sa postupuje typickým pavúkom.

„Náš cieľ je jasný. Tento turnaj berieme v tomto momente ako dvojdňový a nič iné ako dve kvalifikačné kolá nás teraz nezaujíma. Cieľom je sa dostať vo veľmi silnej konkurencii do druhého flight, aby sme mohli hrať v jamkovke o umiestnenie 9-16. Verím, že tento rok na to máme a sme dobre pripravení,“ povedal Peter Wieger.

Na turnaji štartujú nasledovné krajiny:

Anglicko, Belgicko,Dánsko, Fínsko,Francúzsko, Holandsko, Írsko, Island, Nemecko,  Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Škótsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Turecko a Wales.

Slovenské reprezentantky štartujú v poradí:

 9:30 – Chovancová Katarína

10:00 – Patáková Alexandra

10:40 – Hečková Natália

13:10 – Abrahámová Aneta

13:40 – Sekerková Lina

14:20 – Bieliková Zuzana

Reprezentantkám držíme palce !

Správa z nedele 6.7.2014

European Ladies Team Championship sa koná v Slovinsku. V rovnakom termíne ako dievčatá, do Ljubljany vycestovali Natália Hečková, Aneta Abrahámová, Katarína Chovancová, Zuzana Bieliková, Alexandra Patáková a Lina Sekerková. Advisorom tímu je Peter Wieger, ktorý už bol na tomto ihrisku tím advisorom v roku 2012.

“Výhodou tímu je aj fakt, že tri hráčky už hrali turnaj na tomto ihrisku. Prvý deň sme si povedali course management zo skúseností, ktoré máme z minulosti. Verím, že máme v tíme veľmi silný foursome a 4 kvalitné singlistky. Cieľ je jasný, a to dostať sa do top 16 tímov po kvalifikačných kolách na rany. Tomuto cieľu podriaďujeme taktiku a rozdelenie úloh v tíme presným nasadzovaním či už na tréningové kolá alebo aj na turnajové dni. Verím, že kvalifikačné kolá zvládneme a budeme bojovať o minimálne 16. miesto.” povedal manažér reprezentácie a tím advisor Peter Wieger.