Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Slovenskú reprezentáciu čaká náročný testEuropean Girls Team Championship sa koná prvýkrát v Skalici. V termíne 8. - 12. júla nás reprezentujú nasledovné hráčky:

Oľga Prachářová, Michaela Patzeltová, Sára Zrníková, Hana Dzubáková, Emma Klimentová a Katarína Drocárová. Dievčatá majú skúseného tím advisora Štefana Páleníka.

„V Skalici máme síce mladý, ale veľmi skúsený tím. Hráčky Oľga, Miška, Emma a Hana majú dostatok medzinárodných skúseností. Sára a Katarína reprezentujú Slovensko na takomto podujatí prvý raz. Ich terajšia výkonnosť však ukazuje, že môžu byť pre Slovenský tím veľkým prínosom,“ povedal manažér reprezentácie Peter Wieger.

 European Ladies Team Championship sa koná v Slovinsku. V rovnakom termíne ako dievčatá, do Ljubljany vycestovali Natália Hečková, Aneta Abrahámová, Katarína Chovancová, Zuzana Bieliková, Alexandra Patáková a Lina Sekerková. Advisorom tímu je Peter Wieger, ktorý už bol na tomto ihrisku tím advisorom v roku 2012.

“Výhodou tímu je aj fakt, že tri hráčky už hrali turnaj na tomto ihrisku. Prvý deň sme si povedali course management zo skúseností, ktoré máme z minulosti. Verím, že máme v tíme veľmi silný foursome a 4 kvalitné singlistky. Cieľ je jasný, a to dostať sa do top 16 tímov po kvalifikačných kolách na rany. Tomuto cieľu podriaďujeme taktiku a rozdelenie úloh v tíme presným nasadzovaním či už na tréningové kolá alebo aj na turnajové dni. Verím, že kvalifikačné kolá zvládneme a budeme bojovať o minimálne 16. miesto.” povedal manažér reprezentácie a tím advisor Peter Wieger

 Do Českej republiky vycestujú v pondelok aj muži. V zložení Oliver Gábor, Matej Malíček, Adam Puchmelter, Ladislav Ujhélyi, Martin Ťavoda a Matúš Machnič budú reprezentovať Slovensko na kvalifikačnom turnaji na Majstrovstvá Európy tímov mužov. Tímovým advisor je Michal Hanzalík, skúsený hráč a bývalý reprezentant Slovenska.

„Do Čiech síce vycestoval tím oslabený o hráčov z prvej päťky, ale nakoľko donominovaní hráči majú skúsenosti so zahraničím, verím, že výsledky budú pozitívne. Keďže ihrisko v Kunětickej Hore poznajú hráči veľmi dobre, vsádzame na znalosť ihriska a skúsenosť z course managementu,“ povedal manažér reprezentácie Peter Wieger.

 „Čaká nás náročný a zaujímavý reprezentačný týždeň. Verím, že máme dostatok skúsených hráčov, ktorí sa výzvam postavia, zvládnu tlak a na Slovensko prinesú úspechy,“ zhrnul o výjazdoch manažér reprezentácie Peter Wieger.