Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Víťazmi ČSOB Majstrovstiev Slovenska v hre na jamky sú Friesz a PatzeltováČSOB Majstrovstvá Slovenska v hre na jamky už majú svojich víťazov. V mužskej kategórii zvíťazil Ján Friesz ml. a v ženskej kategórii bola tento rok najlepšia Michaela Patzeltová.  

Tohtoročné majstrovstvá, ktoré sa hrali na mimoriadne náročnom ihrisku v Bernolákove, priniesli niekoľko prekvapení, napínavých súbojov a dokonca jeden rekord.

V mužskej kategórii sa už počas kvalifikácie podarilo Petrovi Valáškovi zahrať ihriskový rekord, keď ho obišiel v pare, teda za 73 rán. "Od prvej jamky som sa koncentroval na svoju hru a držal som sa svojho plánu. Na ôsmej jamke som zahral eagle, čo mi dosť pomohlo, aby som zahral nový rekord ihriska," povedal po kvalifikácii spokojný Valášek. Nasledujúci turnajový deň priniesol prvé veľké prekvapenie, keď víťaz kvalifikácie, Matej Malíček, vypadol v súboji s Tomášom Kubom jednoznačne už na 14. jamke. Tomáš navyše vyhral aj ďalší napínavý súboj s Matúšom Machničom, v ktorom sa nadstavovali 4 jamky a spolu s Oliverom Gáborom, Jánom Frieszom ml. a Petrom Valáškom postúpil do finále, z ktorého napokon vyšiel ako víťaz Ján Friesz ml. "Som veľmi rád, že sa mi podarilo obhájiť titul majstra Slovenska v jamkovke. Uvedomoval som si, že obhajoba je oveľa ťažšia ako prvé víťazstvo. Bolo veľmi dôležité, že počas všetkých zápasov jamkovky som ani raz neprehrával , čím som súperov dostával pod tlak. Za rozhodujúce považujem to, že som počas všetkých zápasov volil agresívnu hru, na ktorej sme sa dohodli s mojim trénerom Davidom Poultonom. Kde moji súperi volili hru železami naisto, ja som sa snažil získať náskok dlhými ranami drajvrom. Asi najviac sa to prejavilo na 324 metrovej štvorparovej jamke č. 7 , kde som sa počas všetkých piatich zápasov dostal drajvrom do tesnej blízkosti greenu a zahral následné birdie. Tu som zahral vo finálovom zápase s Oliverom asi svoju najkrajšiu ranu, keď som prvú ranu z odpaliska umiestnil drajvrom  priamo na green," povedal tesne po turnaji Friesz ml. Prvým vicemajstrom sa stal Oliver Gábor a druhým vicemajstrom Peter Valášek. Na štvrtom mieste skončil Tomáš Kuba. "Turnaj prebiehal v pohode, hralo sa mi dobre. Najťažšie to bolo s Jánom Frieszom, ktorý robil menej chýb ako ja a moje chyby dokázal hneď využiť. Celkovo som s výsledkom veľmi spokojný, verím, že sa budem naďalej zlepšovať a bol by som veľmi rád, keby sa mi na blížiacich sa MS na rany podarilo umiestniť v prvej päťke, " zhodnotil svoju hru Kuba.

O najväčšíe prekvapenie v ženskej kategórii sa postarala mladučká Katarína Drocárová, keď v semifinále porazila na 15. jamke favoritku turnaja Natáliu Hečkovú, ktorá po kvalifikácii štartovala z prvého miesta. Rovnako ako v mužskej kategórii sa tak víťazka kvalifikácie nedostala do finále. Ženskú finálovú štvorku napokon tvorili Michaela Patzeltová, Katarína Drocárová, Zuzana Bieliková a Lea Klimentová. Po mimoriadne napínavých súbojoch sa majsterkou Slovenska stala Michaela Patzeltová, ako druhá skončila statočne bojujúca Katarína Drocárová, tretie miesto patrí Zuzane Bielikovej a na štvrtom mieste sa umiestnila Lea Klimentová. Patzeltová, pre ktorú je toto prvé veľké víťazstvo v kariére, po turnaji neskrývala nadšenie. „Víťazstvo som neočakávala, na majstrovstvá som išla s tým, že chcem skončiť v prvej osmičke. Keď som sa po kvalifikácii a dvoch vyraďovacích kolách dostala do prvej štvorky, bola som veľmi šťastná. Po víťazstve nad Zuzkou Bielikovou som sa koncentrovala najmä na to, aby som zostala pokojná, aby som nepodľahla stresu. Hrala som svoju hru a nesústredila som sa na to, že musím za každú cenu vyhrať. Posledný deň bol zároveň aj fyzicky náročný, keďže nie je jednoduché hrať 36 jamiek. O to viac ma víťazstvo teší,“ povedala Patzeltová. Iba štrnásťročná Katka Drocárová, ktorá predviedla vynikajúcu hru, s druhým miestom nepočítala. Po turnaji dokonca skromne poznamenala, že čakala, že vypadne už v prvom kole v súboji s Luciou Kalečíkovou. „Keď som potom vyhrala aj nad výbornou hráčkou Natáliou Hečkovou, bola som veľmi šťastná. S druhým miestom som preto viac než spokojná,“ povedala.

Konečné výsledky:

Muži

Majster Slovenska: Ján Friesz ml.

Prvý vicemajster: Oliver Gábor

Druhý vicemajster: Peter Valášek

Ženy

Majsterka Slovenska: Michaela Patzeltová

Prvá vicemajsterka: Katarína Drocárová

Druhá vicemajsterka: Zuzana Bieliková

 

zdroj:www.skga.sk