Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Na ČSOB Majstrovstvách Slovenska na jamky ihriskový rekord aj napínavé súbojeKvalifikácia - druhý deň

Po druhom kvalifikačnom kole išli do jamkovky s najlepšími výsledkami Matej Malíček, so skóre 156 rán, Oliver Gábor s celkovým skóre 156, Peter Valášek s výsledkom 157. Štvrtý najlepší výsledok predviedol Ján Friesz ml. (161) a z piatej pozície štartuje Michal Brezovský (163). Ako povedal hlavný rozhodca Ján Pečo II., vzniklo niekoľko vyrovnaných dvojíc napríklad Brezovský - Šangala, Ťavoda - Antala, Mach - Zeman, Hanzalík - Ujhelyi jr., kde bude určite napínavé sledovať jednotlivé súboje. Jeden z favoritov turnaja Peter Valášek, ktorý dnes vytvoril nový ihriskový rekord, keď ho zahral v pare, po dnešnom dni povedal: "V prvom kole som hral podľa svojho plánu iba prvých osem jamiek. Potom sa prejavila moja neznalosť ihriska a ihrisko ma potrestalo za nepresné rany. V druhom kole som bol rád, že som hral s Jankom Frieszom. Išli sme v dobrom tempe. Od prvej jamky som sa koncentroval na svoju hru a držal som sa svojho plánu. Na ôsmej jamke som zahral eagle, čo mi dosť pomohlo, aby som zahral nový rekord ihriska. Prvé kolo jamkovky som vyhral na 11. jamke so skóre 8/7. Tešim sa na ďalšie kolo!"

Kvalifikácia - prvý deň

V prvom kvalifikačnom kole boli najlepší Gábor, Malíček a Friesz ml.

V sobotu 21. júna sa začali ČSOB Majstrovstvá Slovenska v hre na jamky v GOLF and COUNTRY CLUB Bratislava – Bernolákovo v mužskej kategórii, do ktorej sa prihlásilo 38 hráčov. Po dvoch kvalifikačných kolách sa 32 hráčov dostane do vyraďovacieho pavúka.

„Ihrisko, na ktorom hráme tohtoročný turnaj, považujem po technickej stránke za najťažšie v Európe. Každý výsledok pod 80 rán je vynikajúci. Pre hráčov to určite nebude jednoduché, pretože budú musieť v priebehu štyroch dní obísť ihrisko sedemkrát, čo kladie vysoké nároky ako na fyzické predpoklady, tak aj psychiku,“ povedal hlavný rozhodca Ján Pečo II.

Počas prvého kvalifikačného dňa zahral vynikajúci výsledok +4 Oliver Gábor, ktorý obišiel ihrisko za 77 rán. Tesne za ním nasledoval Matej Malíček, ktorý zahral 78 rán a tretím najlepším bol dnes Ján Friesz ml. s počtom rán 83. „Dnes sa mi darilo v dlhej hre, ale na greenoch som urobil niekoľko zbytočných chýb, čo ma okamžite vytrestalo. Oliver, s ktorým som hral, bol dnes v krátkej hre lepší. Najdôležitejšie je však štartovať na jamkovku z dobrej pozície, čo verím, že sa mi podarí,“ povedal po svojej hre Janko Friesz.  

Zajtra čaká hráčov náročný deň, keďže na ihrisko nastupujú už o 7.00, do 14.00 budú hrať druhé kvalifikačné kolo a o 14.45 začína prvá jamkovka. Posledný flight by mal končiť okolo 21.00.

zdroj: www.skga.sk