Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Víťazmi tretieho kola KPMG SKAGA TOUR III vo Veľkej Lomnici sú Valášek a HečkováRovnako ako druhý turnaj KPMG SKGA Tour v Skalici, aj tretie pokračovanie túry, ktorá sa hrala cez víkend na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici vyhrali v mužskej kategórii Peter Valášek a v ženskej Natália Hečková.

Valášek sa k celkovému víťazstvu dopracoval zlepšovaním svojho výkonu počas jednotlivých dní, keď v piatok zahral 77 rán, v sobotu 72 a v nedeľu mu víťazstvo prinieslo záverečných 70 rán. Celkové skóre 219 rán mu tak pomohlo k tesnému víťazstvu. "Na turnaji SKGA vo Veľkej Lomnici sa mi hralo veľmi dobre, mal som dobrých spoluhráčov po všetky hracie dni. Som rád, že moji rodičia a sestra ma prišli podporiť na turnaj. Prvé hracie kolo som nezahral dobre, na druhej deviatke som zahral zopár chybných rán. Ďalšie dva dni som hral lepšie, neurobil som tak veľa chybných rozhodnutí a lepšie som patoval. Som spokojný , že sa mi podarilo zvíťaziť po druhýkrát na turnaji SKGA v tomto roku," povedal Valášek. Na druhom mieste skončil Jakub Hrinda (220) a tretí je Ján Friesz ml. (221). „Súboj chlapcov bol mimoriadne napínavý, najmä v posledný tretí deň, kedy sa Janko Friesz rozhodol hrať na poslednej jamke jediným úderom vabank, rana sa však nepodarila, skončila vo vode a bolo jasné, že víťazstvo nedosiahne. Navyše Jakub Hrinda zahral na 9 a 17 jamke dva eagle a dostal sa na druhú priečku,“ povedal po turnaji hlavný rozhodca SKGA Ján Pečo II.

Medzi dievčatami bola opäť najlepšia Natália Hečková, ktorá získala veľký náskok nad súperkami už v piatok, kedy zahrala ihrisko s piatimi birdie na skvelých 68 rán, čo je ihriskový rekord. Navyše piatkový výsledok -4 je zároveň najlepší v jej doterajšej golfovej kariére. Za Hečkovou skončila s rozdielom desiatich rán Katarína Chovancová (228) a tretiu priečku obsadila Lea Klimentová (239). Lea si po druhom dni zlepšila HCP pod 2, čím získala Divokú kartu a môže tento rok hrať Ladies European Tour, ktorá sa uskutoční 19. - 22. 6. na Táľoch.  "Tretie kolo KPMG SKGA TOUR sa mi hralo veľmi dobre. Keďže prvý deň som podala výkon, ktorý sa mi ešte doteraz nepodaril, tak som sa z neho veľmi tešila. Druhy deň to bola skôr hra na istotu, keďže to už tak nešlo. Radšej som sa nikam netlačila a hrala radšej bogie ak som sa ocitla v problémoch. Tretí deň bol pre mňa skvelý zážitok, príjemný flight a hralo sa mi veľmi dobre. Ihrisko bolo v skvelom stave a som rada že aj počasie nám celkom vyšlo," zhodnotila po skončení turnaja svoju hru Natália Hečková.

„Tretí KPMG SKGA turnaj bol primeraný počasiu, ktoré hráčov po tri dni sprevádzalo. Mali sme možnosť zažiť takmer všetky štyri ročné obdobia, pričom najnáročnejšia bola sobota, kedy sme museli hru asi na pol hodinu prerušiť, keďže ihrisko zasypali krúpy,“ dodal Pečo. Napriek tomu bolo ihrisko Black Stork vo Veľkej Lomnici dobre prichystané a upravené pre hru.