Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Víťazmi SKGA KPMG Tour II. v Skalici sú Valášek a Hečková

30. mája - 1. júna sa na ihrisku Golf Club Skalica uskutočnil druhý turnaj SKGA KPMG Tour II. Na turnaj bolo prihlásených 99 hráčov, 41 žien a 58 mužov.

3. deň - NEDEĽA

Po treťom turnajovom dni sú známi víťazi. V mužskej kategórii je ním Peter Valášek (skóre 227), pre ktorého to bol po dlhom čase prvý turnaj na Slovensku a medzi ženami zvíťazila Natália Hečková (skóre 220). Za Valáškom skončili Oliver Gábor (228) a Ladislav Ujhélyi Jr. (229). Katarína Chovancová (232) je druhá v ženskej kategórii a Aneta Abrahámová tretia (235).  "Na domáce turnaje už prichádzajú aj hráči ako Valášek, Ťavoda či Sekerková, ktorí boli doteraz kvôli štúdiu viac v zahraničí, čo má pozitívny vplyv na postupné formovanie slovenskej golfovej špičky," povedal po turnaji hlavný rozhodca Ján Pečo II. Na ihrisku bolo opäť - rovnako ako v predošlé dni -  veterno, ihrisko však bolo výborne pripravené.

2. deň - SOBOTA

V sobotu sa medzi mužmi najviac darilo Petrovi Valášekovi, ktorý druhé kolo zahral s výsledkom 72/35,  na druhom mieste sa umiestnil Samuel Hošovský (74/44) a tretí skončil Ladislav Ujhélyi Jr.s výsledkom 78/34.

V ženskej kategórii dnes patrí víťazstvo Natálii Hečkovej (72/38), nasleduje ju Michaela Patzeltová (78/39) a  Sára Zrníková (79/36).

Zajtra štartuje flajt Valášek, Hošovský, Ujhélyi o 9:50 a flajt Hečková, Patzeltová, Zrníková má plánovaný štart o 10:10.

1. deň - PIATOK

V prvý turnajový deň počasie hráčom príliš neprialo. „Opäť to bol boj s poveternostnými podmienkami, fúkalo, počasie nebolo príjemné. Vyzerá to, že tento rok nie je počasie turnajom SKGA príliš naklonené. Hráči podali v rámci možností štandardné výkony,“ povedal na záver dňa hlavný rozhodca turnaja Ján Pečo II.

V mužskej kategórii zvíťazil Oliver Gábor (74 rán), nasledovaný Ladislavom Ujhélyim Jr. (76) a Tomášom Kubom (77).

Medzi ženami sa najviac darilo Alexandre Patákovej (75 rán), na druhom mieste skončila Sára Zrníková (76) a tretie miesto patrí Alexandre Husárčekovej (76). Olge Prachářovej, ktorá skončila štvrtá, sa na 16. jamke s parom 4 podaril eagle.