Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Ján Friesz ml. a Katarína Chovancová víťazmi KPMG SKGA Tour I. v Báči.

Vo štvrtok 1. mája sa vo Welten Golf Clube v Báči začal prvý tohtoročný turnaj KPMG SKGA Tour I. Trojkolový turnaj trval do soboty 3. mája. Zúčastnilo sa 83 hráčov, 53 mužov a 30 žien.

Sobotňajšie vyvrcholenie turnaja sa odohrávalo v náročnom, veternom počasí. Silný nárazový vietor robil hráčom nemalé problémy. V mužskej kategórii sa na prvých troch miestach umiestnili podľa očakávania favoriti turnaja, hráči s najnižšími hendikepmi - Ján Friesz ml., Oliver Gábor a Matej Malíček. Po prvom kole bol síce na čele Gábor, ktorý ihrisko zahral na 72 rán, ale vynikajúci výkon Friesza v treťom kole, ktorému sa podarilo zahrať 69 rán, ho spravil jasným mužským víťazom s celkovým skóre 218.

V ženskej kategórii bola po prvom kole víťazkou Katarína Chovancová, ktorá hrala vyrovnanú hru počas celého turnaja, čím sa jej podarilo udržať si celkové víťazstvo s počtom rán 224. Druhej favoritke Natálii Hečkovej sa prvé kolo príliš nevydarilo, pretože za Chovancovou zaostávala o 8 rán a ani vynikajúca hra v dvoch ďalších kolách jej nepomohla dosiahnuť na prvú priečku, aj keď mala k tou veľmi blízko. Rozhodovalo sa totiž až v play-off, v ktorom bola úspešnejšia hráčka z Golf Clubu v Skalici - Katarína Chovancová. Hečková skončila druhá, tretie miesto patrí Hane Dzubákovej.

Kategóriu Open, ktorá sa hrala na 2 kolá vyhral Miroslav Tallo.

Ďalšie kolo KPMG SKGA Tour sa uskutoční 30. mája v Golf Resorte Skalica.