Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Katka a Soňa Drocárové v AmerikeJuniorky Soňa a Katka Drocárové, hráčky golfového klubu Welten, sa počas tohtoročnej zimnej prípravy pripravovali v indoorcentre na Strečianskej ulici v Bratislave pod skúseným okom ich dlhoročného trénera J. Zvončeka. Nakoľko len indoorova príprava  je nepostačujúca, každoročne chodia na výjazdy za teplom. Túto zimnú sezónu počas pobytu na západnom pobreží USA sa zúčastnili dobre obsadeného juniorského turnaja zo série WORLD SERIES EVENT – FCG WESTERN STATES. Turnaj sa hral v Californii v mestečku Menifee neďaleko Los Angeles. Slnečné podnebie s miernym vetrom, na ihrisku s kvalitnými veľmi rýchlymi greenmi preverilo hráčky v patovacích schopnostiach. Trošku vyschnuté ferveje neboli najlepšou vizitkou tunajších greenkeeprov, avšak tento fakt výrazne neovplyvňoval výsledky. Po prvom dni, kde dievčatá viacmenej ihrisko len spoznávali, sa druhý deň podarilo obom uhrať kvalitné skóre.

Dosiahnuté výsledky Soni (87,82)  a Katky (85,82) na veľmi dlhých ihriskách dávajú predpoklady na výbornú sezónu. Tento prvý tohtoročný kontakt s trávou potvrdil najväčšie rezervy zimnej prípravy a to absencia kvalitných tréningových patovacích a čipovacích plôch.  Hlavným poznatkom z tohto dobre medzinárodne obsadeného turnaja je zistenie, že každá z ich súperiek je poraziteľná a pri lepšej znalosti ihriska, ako aj väčšej zdravotnej pohode, výsledky pod 80 rán by nemali byť problém. Pri Katke by som vyzdvihol hlavne dlhú hru, kde vekom prichádza aj dĺžka rán, ktorá jej umožňuje byť v regulácii na greenoch aj na dlhších jamkách. Soňa prekvapila svojou konzistentejšou hrou ako v mminulosti, avšak dĺžka ihriska jej nedávala veľa šancí na skórovanie. Pri celkovej dĺžke ihriska 5550 m, s malými a členitými greenmi a veľkým počtom vôd, je výsledok 82 v druhý deň výborný.

Ako spestrenie pobytu, sa dievčatá zúčastnili ako diváčky aj jedného z najatraktívnejších turnajov sveta, World Golf Championships-Accenture Match Play Championship v Arizonskej Marane (cca 150km od Phoenixu). Sledovanie najlepších hráčov ako Bubba Watson, Rory McIlroy, Rickie Fowler a mnoho ďalších, pri hre priamo na ihrisku, bol pre ne neopakovateľný zážitok a motiváciou do ďalšieho tréningu.

Katka a Soňa Drocárové