Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Indoor MajstrovstváDruhý ročník zimného majstrovského turnaja na trenažéroch sa stretol s rovnakým úspechom ako minuloročný turnaj. Počas zimy prebiehali kvalifikačné kolá, ktoré sa odohrali v indooroch v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Prievidzi, Skalici, Trenčíne, Veľkej Lomnici a v Ostrave. V kvalifikačných kolách sa zúčastnilo spolu 70 hráčov, finálový turnaj, na ktorom si uplynulý víkend zahralo 28 hráčov, zaznamenal aj medzinárodnú účasť.

Majstrovstvá Slovenska 2014 juniorov U 14 a U 21 v golfe na trenažéroch sa uskutočnili na FTVŠ UK v Golfovom akademickom centre v Bratislave. 8.2. 2014 sa hralo ihrisko Gray Bear Tále (odpaliská U 14 chlapci biele, U 14 dievčatá červené, U 21 chlapci čierne a U 21 dievčatá modré). 9.2. 2014 sa hralo ihrisko Black Stork Internacional (A+C) Veľká Lomnica (odpaliská U 14 chlapci žlté , U 14 dievčatá červené, U 21 chlapci biele a U 21 dievčatá žlté). Na finálovom turnaji sa zúčastnili hráči z desiatich slovenských golfových klubov, jeden hráč na štartovke bol z Beskydského golfového klubu z Čiech.

Hráči súťažili v štyroch kategóriách: Žiaci, Žiačky do 14 rokov a Juniori, Juniorky do 21 rokov. V kategóriách do 14 rokov zvíťazili Lukáš Zušťák z Golfového klubu Borša (81, 75) a Vavrová Michaela z Golfového klubu Agama (84, 82), v kategóriách do 21 rokov zvíťazili Richard Oles z Golfového klubu Tále (70, 67) a Jasmína Hečková z Golf Clubu Welten (85, 77).

K Majstrovstvám Slovenska 2014 juniorov v golfe na trenažéroch sa vyjadril aj manažér slovenskej golfovej reprezentácie Peter Wieger. „Zimná príprava je veĺmi dôležitá pre celkové napredovanie kvality hráča. V prípade, ak hráč nevyvíja aktivitu počas zimnej sezóny, určite sa to zobrazí aj na výkonnosti hráča, minimálne na začiatku sezóny. Ako realizačný tím reprezentácie určite podporujeme tento turnaj a sme radi, že rok čo rok získava na vážnosti, čo sa potvrdilo aj medzinárodnou účasťou vo finále. Sme radi, že sa čoraz viac hráčov pripravuje počas zimnej sezóny buď v indooroch po celom Slovensku, alebo aj dlhodobo v zahraničí. Toto je cesta, ako stále napredovať,“ povedal Peter Wieger.

Richard Oles z Golfového klubu Tále zahral najlepší výsledok turnaja, spolu 137 rán (70, 67).