Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Zvíťazili tímy z Weltenu

Máme za sebou posledný z národných majstrovských turnajov, ČSOB Majstrovstvá SR klubových družstiev.

V kategórii mužov skončil na prvom mieste tím Golf Club Welten I. (Oliver Gábor, Ladislav Ujhelyi ml., Matej Malíček) s počtom rán 428, na druhej priečke bol tím Golfového klubu Tále (Martin Ťavoda, Richard Oles, Andrej Mateček) s počtom rán 445 a ako tretí skončil tím Golfového klubu Borša (Kryštof Sochna, Roman Pros, Jakub Patkoš) s počtom rán 448.

V kategórii žien sa na prvom mieste umiestnila trojica Golf Club Welten I. (Natália Hečková, Aneta Abrahámová a Alexandra Patáková) s celkovým počtom rán 434, na druhom mieste skončili dievčatá z Golfového klubu Tále (Emma Klimentová, Lea Klimentová, Johanka Šteindlerová) so 447 ranami a tretiu priečku obsadil tím Golf Clubu Welten II. (Hana Dzubáková, Miriam Mesárošová, Jasmína Hečková) s počtom rán 452.

Na turnaji sa najviac darilo hráčom z Golf Clubu Welten, ktorý sa snaží svojim hráčom vytvoriť tie najlepšie podmienky na prípravu. Hovorí Michal Kresťanko, prezident Golf Clubu Welten: „Od začiatku sme sa snažili výrazne podporovať mládež a deti, lebo v nich vidíme budúcnosť. Snažíme sa im vytvoriť čo najpriaznivejšie podmienky pre tréning a ich rozvoj, aby mohli plnohodnotne reprezentovať nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Zdá sa, že po dvoch rokoch tvrdej a usilovnej práce, energie a taktiež nie málo finančných prostriedkov sa ukazujú prvé výsledky. Sme hrdí, že náš ženský aj mužský tím skončil na prvom mieste. Samozrejme, čaká ich sladká odmena vo forme účasti na európskej súťaži klubových tímov. Naša radosť je ešte o to väčšia, že v ženskej kategórii sme okrem zlata, získali aj bronz. Ešte raz ďakujeme a všetkým hráčom úprimne gratulujeme...“

V treťom turnajovom dni už na ihrisku Tri Duby v Sliači nepadali tak dobré čísla, ako v predošlom kole. Jediným hráčom, ktorý zahral pod hranicu paru v kategórii mužov bol Alex Lužinský hrajúci za tím Golf Club Welten II. Alex dnes zahral najlepšie kolo zo všetkých (68 rán). Martin Ťavoda žiaľ nedokázal nadviazať na prvé dve výborné kolá, ktoré odohral na šampionáte a 79 rán ho odsunulo na tretiu priečku v individuálnom hodnotení. Celkovo najlepším hráčom na turnaji sa stal po treťom kole Ladislav Ujhelyi ml., ktorý zahral spolu 214 rán (73, 67, 74). Ladislav Ujhelyi ml. bol členom víťazného tímu Golf Club Welten I., spolu s Oliverom Gáborom a Matejom Malíčkom. Hovorí kapitán tímu Oliver Gábor: „Tím sme boli výborný, lebo spolu už dlhšie chodíme po turnajoch a taktiež sme veľmi dobrí kamaráti a stretávame sa aj vo voľnom čase. Myslím, že sme mali aj na lepšie výsledky na tomto ihrisku, ale vyhrali sme s bezpečným náskokom a to je najdôležitejšie. Navzájom sme sa podporovali a aj po hre sme spolu trénovali to, čo nám v ten deň robilo najväčšie problémy. Teším sa s chalanmi do Portugalska a tiež by som chcel pogratulovať ženskému tímu Weltenu I. a II. a aj ostatným tímom. Chcem poďakovať aj Golf Clubu Welten a nášmu trénerovi Petrovi Wiegerovi, ktorý s nami chodil po ihrisku a podporoval nás.“

V individuálnom hodnotení zahrala najlepší výsledok počas troch turnajových kôl Aneta Abrahámová, ktorá zahrala najnižší počet rán spomedzi všetkých hráčov aj hráčok, spolu 212 (75, 68, 69). Hovorí Aneta Abrahámová: „Po troch dňoch som so svojim výkonom veľmi spokojná, lebo sa mi podarilo prvýkrát zahrať za jeden turnaj dvakrát pod par. Potešilo ma, že som hrala zo všetkých účastníkov najlepšie. Som rada, že sme s dievčatami obhájili titul a chcela by som aj ja poďakovať Golf Clubu Welten za podporu počas celej sezóny.“

Druhý najlepší individuálny výsledok medzi ženami sa podarilo zahrať Češke Johanke Šteindlerovej hrajúcej za Tále, tretia skončila Zuzana Bieliková z Penati Golf Clubu.

Veľká vďaka patrí klubu Golf & Country Club Hron, ktorý sa postaral o hladký priebeh turnaja. Turnaj sa aj vďaka priateľskému zázemiu a dobre pripravenému ihrisku Tri Duby niesol v príjemnej atmosfére.