Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Skončil 4.ročník Faldo Series Slovakia Championship

Do veľkého finále, ktoré sa v tomto roku odohrá 22.-24.októbra na ihrisku Greenbrier v USA, postupujú víťazi jednotlivých kategórií. Medzi päticou hráčov (tromi chlapcami a dvomi dievčatami) je aj slovenský hráč Adam Puchmelter z Lomnického golfového klubu.
Adam Puchmelter

Na turnaji sa stretla doteraz najsilnejšia konkurencia, rekordný bol počet prihlásených hráčov, medzi ktorými boli okrem Slovákov aj hráči z iných štátov.
V kategórii juniorov do 21 rokov zvíťazil Čech David Štrouf s celkovým počtom rán 228 (74,78,76), druhé miesto obsadil slovenský hráč Matúš Machnič, ktorý zahral 233 rán (80,75,78).
V kategórii juniorov do 18 rokov obsadil prvú priečku Šimon Zach, český hráč z rovnakého golfového klubu Golf Club Erpet Praha ako David Štrouf. Šimon Zach bol handicapovo najsilnejším hráčom na šampionáte (+3), čo doložil aj svojim výkonom. Dosiahol najlepší turnajový výsledok spomedzi všetkých hráčov, spolu 208 rán (67,73,68). Na druhom mieste v rovnakej kategórii skončil Ján Friesz ml. s celkovým počtom rán 224 (77,70,77).
Kategória juniorov do 16 rokov mala na turnaji najpočetnejšie zastúpenie. Najlepší výsledok v tejto kategórii sa podarilo zahrať slovenskému hráčovi z domáceho golfového klubu, Adamovi Puchmelterovi, ktorý zahral spolu 225 rán (71,83,71). Ako druhý skočil v kategórii juniorov do 16 rokov Jakub Hrinda, taktiež z Lomnického golfového klubu, s výsledkom 229 (76,80,73).

O príjemný rozruch sa v druhom kole postarala Natália Hečková, ktorá do svojej skorkarty zapísala eso. Natálke sa hole-in-one podarilo zahrať na jamke č.11.
Natália Hečková súťažila v kategórii junioriek do 21 rokov, ktorá bola spojená s kategóriou junioriek do 18 rokov. V tejto spoločnej kategórii zvíťazila Kateřina Vlašínová z Českej republiky, ktorá len nedávno vyhrala v medzinárodnom hodnotení ČSOB Majstrovstiev SR na rany. Kateřina Vlašínová zdolala ihrisko vo Veľkej Lomnici s celkovým výsledkom 221 rán (74,70,77). Na druhom mieste sa umiestnila slovenská hráčka Aneta Abrahámová s počtom rán 226 (74,77,75).
V kategórii junioriek do 16 rokov taktiež dominovali české hráčky, ktoré obsadili prvú aj druhú pozíciu. Zvíťazila Frýdlová Kristýna (aj ona z Golf Club Erpet Praha) s celkovým počtom rán 223 (72,78,73), druhú priečku obsadila Fabiánková Michaela s výsledkom 225 rán (76,81,68).