Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Rozlúčka na záver sezónyPo finálovom turnaji Túry olympijských nádejí, je Kamasová Cup druhým vrcholom mládežníckej golfovej sezóny na Slovensku. Obe podujatia sa tento rok konali vo Weltene. Do pohára Zuzany Kamasovej sa prihlásilo celkovo sedem tímov, šesť hráčov dokázali postaviť kluby Borša, Pegas, Agama, Skalica, Hron a domáci Welten dokonca nazbieral golfistov na dva tímy.

Štartovalo sa o 9:30 kanónovým štartom a od začiatku to vyzeralo na veľkú drámu. Aj keď väčšina rodičov musela na žiadosť svojich detí zostať mimo hlavného diania, niektorí to nevydržali a stali sa aspoň priamymi divákmi. Vo formáte dvoch single súbojov, jedného foursome a jedného fourball sa najlepšie darilo domácemu klubu Welten I.

Ten dokázal zvíťaziť vo všetkých štyroch zápasoch a zaslúžene si odniesol pohár Zuzany Kamasovej. Najvyššie víťazstvo zapísali Marek Gašparec a Kristína Kresťanková vo fourball, svojich súperov dokázali zdolať 7/5. Darilo sa aj Katke Drocárovej a Andrejovi Mrázovi, ktorí sestry Ravlukové vo foursome zdolali 3/1.

Dva body zo singlov potom pridali Soňa Drocárová a Hana Dzubáková.

V nedeľu sme na ihrisku vo Weltene mohli vidieť naozaj príjemný golf. Nielen, že výborne vyšlo počasie, ale aj golfové výkony boli často zaznamenaniahodné. Nebolo totiž výnimkou, ak hráči polili jamku po tom, čo obaja, alebo oba tímy, zahrali birdie.

Ďakujeme za prejavenú priazeň a tešíme sa o rok s Túrou olympijských nádejí.

Výsledky