Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Výborná Chovancová, nestratili sa ani ostatníTretie kolo

Faldo Series Grand Final je podľa všetkého turnaj, ktorý slovenských hráčkam mimoriadne sedí. Po minuloročnom obrovskom úspechu Natálie Hečkovej, keď dokázala medzi dievčatami U16 zvíťaziť, sa ju tento rok pokúsila napodobniť Katarína Chovancová v kategórii U21. Po výborných a vyrovnaných výkonoch napokon obsadila druhé miesto medzi dievčatami, ale mohlo byť aj lepšie.

Poďme ale zrekapitulovať turnaj od konca. Ako sme vás už včera informovali, Ján Pečo III. absolvoval turnaj s poraneným zápästím v požičanom oblečení. Jeho diagnóza znie - natrhnuté väzy v zápastí. Počas všetkých troch dní sa pohyboval okolo 90 rán, napriek tomu ale dokázal predbehnúť aspoň Vasilisa Koubakisa z Grécka.

O pár miest vyššie skončil Matej Malíček, keď nedokázal zopakovať svoj dobrý výkon z druhého kola a vo štvrtok hral 88 úderov. Celkovo skončil na 77 mieste, no v jeho prípade sú oveľa dôležitejšie nazbierané skúsenosti, ako výsledné umiestnenie.

Emma Klimentová v poslednom kole hrala 81 rán, čo jej v konečnom dôsledku stačilo na delené 67. miesto. Nebyť hrozivo vyzerajúcich 88 v prvom kole, Emma by bola so svojím výkonom určite omnoho spokojnejšia.

Jakub Hrinda sa vrátil vo štvrtok k svojmu výkonu z prvého dňa a zapísal si 79 rán. V jeho podaní z toho bola delená 51. priečka. Aj u neho platí, že pokiaľ by sa dokázal vyvarovať zbytočným chybám v druhom kole, mohlo byť celkové umiestnenie celkom iné.

Asi najväčším sklamaním bol v poslednom kole výkon Natálie Hečkovej. Po prvých dvoch dňoch, keď jej obhajoba nevyzerala úplne nereálne v poslednom kole nezvládla tlak a zahrala až 87 úderov, čo ju zaradilo na konečné delené 39. miesto. Počas celého posledného kola sa nedokázala dostať do tempa, jej skórkartu "zdobí" aj trojité bogey zo šiestej jamky.

Oliver Gábor nedokázal nadviazať na solídne vyzerajúci začiatok turnaja, keď si v prvom kole pripísal 74 rán. Počas ďalších dvoch dní sa už len zhoršoval, posledné kolo prešiel so skóre 82. S celkovou delenou tridsiatou priečkou preto nemôže byť spokojný.

Jedine Kataríne Chovancovej sa podarilo udržať stabilnú výkonnosť so stúpajúcou tendenciou až do konca turnaja. Aj v poslednom kole sa dokázala o ranu zlepšiť, zahrala 75 úderov a v celkovom hodnotení obsadila výbornú delenú siedmu priečku. Medzi dievčatami jej celkové skóre +12 stačilo dokonca na výborné druhé miesto!

Katka však mala posledné kolo rozohrané dokonca na víťazstvo. Po šestnástej jamke bolo totiž jej skóre -1, čo by jej zaručovalo minimálne playoff s Robbie Busherovou z Anglicka. Na sedemnáste však písala trojité bogey a na osemnástke bogey, takže sen o napodobnení Natáliinho výsledku sa rozplynul.

"Ani neviem, čo sa stalo. Bola to pre mňa zlomová jamka, vo štvrtok dosť fúkalo, takže par ihriska sa podľa mňa mohol pohybovať okolo 75. Nervozita tam určite nehrala úlohu, pretože po druhom kole som bola piata a ani by mi nenapadlo, že by som mohla útočiť na prvé miesto. Možno som na chvíľu poľavla v koncentrácii, pokazená sedemnástka mrzí, ale aj tak som veľmi spokojná s tým, ako som dokázala zahrať," písala Katka po turnaji. Napriek tomu, že sa jej nepodarilo siahnuť na celkové prvenstvo ale platí, že Katka bude na Majstrovstvách sveta jednoznačnou líderkou nášho ženského tímu.

Druhé kolo

Ak by sme sa pozreli na výsledky slovenských hráčov celkovo, môže s druhým dňom vládnuť obrovská spokojnosť. S výnimkou Olivera Gábora sa všetkým hráčom podarilo minimálne udržať výkon z prvého dňa, ale vo viacerých prípadoch ho dokázali vylepšiť.

Začnime tento raz od pomysleného posledného miesta. Ján Pečo III., pre ktorého to je jedna z prvých veľkých medzinárodných skúseností zahral aj v druhom kole 89 rán, čím sa radí na koniec štartového poľa. Na tento turnaj ale bude určite veľmi dlho spomínať. "Janove výsledky nie sú očarujúce, no až včera večer sa priznal, že hral so zraneným zápästím," hovoril jeho otec, Ján Pečo II.

Do tretieho dňa tak nastúpil nadopovaný liekmi, ktoré však po prvej deviatke prestali účinkovať, jeho skóre v treťom dni bolo 91. V piatok tak bude musieť ísť priamo z letiska na vyšetrenie. To však ešte nebolo všetko, pretože Janove veci odcestovali namiesto do Severného Írska do Turecka, takže turnaj musel hrať doslova v improvizovaných podmienkach.

Matej Malíček naopak v druhom kole predviedol výkon, ktorý sa z jeho pohľadu dá označiť za úspešný. 81 úderov na neveľmi známom ihrisku bolo pre neho určite povzbudením. Vo štvrtok ale išiel po prvej deviatke už +7.

Emma Klimentová dokázala taktiež výrazne vylepšiť svoj výkon oproti prvému kolu. Nevýrazných 88 úderov nahradila o desať rán nižším výsledkom, na čo sa už pozerá oveľa lepšie. Škoda, že v celkovom poradí* už sa vyššie ako na sedemdesiate miesto zrejme nedostane.

Jedným z dvoch hráčov pod slovenskou vlajkou, ktorí sa počas druhého kola zhrošili je Jakub Hrinda. Tento mladý hráč, ktorý väčšinu času trávi vo svojom bydlisku v Spojených Arabských Emirátoch, hral v druhom dni 84 úderov. Ak by zahral solídne tretie kolo, môže pomýšľať na umiestnenie v prvej päťdesiatke.

Teraz už sa vo výsledkovej listine presuňme vyššie. Oliver Gábor po prvom kole patril do prvej desiatky turnaja, no jeho 79 rán v druhom kole ho zabrzdilo v rozlete. S celkovým skóre +10 spadol na delené 24. miesto a stratil tak šancu bojovať o najvyššie priečky. Napriek tomu ešte stále môže priniesť domov obstojný výsledok.

Katarína Chovancová sa v druhom dni o ranu zlepšila. "Prvý deň sa mi nedarili rany z odpaliska, aj som horšie patovala. V druhom dni už to bolo ok, len škoda tých dvoch bogey na posledných jamkách," písala z dejiska turnaja po druhom kole. Pred záverečným dňom jej patrila delená 21. pozícia. "Inak je tu všetko super, atmosféra je vynikajúca, ihrisko nádherné a dobre pripravené. Dokonca aj počasie nám zatiaľ praje," opisovala prostredie.

Na hranicu prvej desiatky sa vďaka veľmi dobrému stredajšiemu výkonu posunula Natália Hečková. 74 ranami v druhom kole potvrdila, že turnaj Faldo Series Grand Final jej mimoriadne sedí. Natália sa vyvarovala výraznejším zaváhaniam, hrala celkovo tri bogey a jedno birdie. Na vedúcu Marlies Krenn z Rakúska strácala pred posledným kolom štyri údery, čo nie je nezdolateľná strata. Aj keď obhajoba titulu je ťažká, Natália má šancu. Držme jej palce!

Prvé kolo

Faldo Series je prestížna celosvetová séria mládežníckych turnajov do 21 rokov rozdelená do niekoľkých kategórií. Pod záštitou sira Nicka Falda sa už šestnásty rok stretávajú na začiatku septembra víťazi jednotlivých podujatí takmer z celého sveta. Do tohto ročníka poslalo slovensko až sedem svojich zástupcov.

Do prvého kola, ktoré sa konalo v utorok, 11. septembra, nastúpili Oliver Gábor, Katarína Chovancová, Natália Hečková, Emma Klimentová, Jakub Hrinda, Matej Malíček a Ján Pečo. Najviac sa v prvom kole darilo Oliverovi Gáborovi, ktorý prešiel ihrisko so solídnymi 75 ranami. Hral bez výraznejších zaváhaní, šesť bogey dokázal vykompenzovať troma birdie a po prvom dni bol na delenom deviatom mieste.

Obstojne sa darilo aj Natálii Hečkovej a Kataríne Chovancovej, ktoré si z prvého dňa odniesli 77 rán. Ich vyrovnaný súboj, ktorý predvádzali na slovenskom turnaji Faldo Series vo Veľkej Lomnici tak pokračuje aj naďalej. Doma síce vyhrala Katka, no Natália ako obhajkyňa prvenstva mohla štartovať taktiež. Po prvom dni im patrila delená 20. priečka, treba ale povedať, že v celkovom poradí, teda chlapci aj dievčatá.

Zo slovenských zástupcov sa pod 80 úderov dostal ešte Jakub Hrinda, ktorý písal 79 rán a jeho šance na dobré umiestnenie tak žijú aj naďalej. Ďalej je vo výsledkovej listine, čo sa slovenských hráčov týka, celkom veľká diera.

Našim zvyšným zástupcom prvý deň veľmi nesadol. Emma Klimentová hrala 88 rán, Ján Pečo o jednu viac a najmenej sa darilo Matejovi Malíčkovi, ktorý hral 91 úderov. Treba ale pripomenúť, že najmä Jano a Maťo majú minimum skúseností s podujatiami podobného rangu, preto u nich určite pracovala aj nervozita.

* Server Faldo series nerozdeľuje hráčov na kategórie podľa veku, ani podľa pohlavia

Výsledková listina