Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Klubovými majstrami Welten a TáleUž od prvého kola sme mali možnosť sledovať výborné výkony, okorenené fantastickým individuálnym výsledkom Juraja Zvaríka. Ten od prvého dňa rázne vykročil za obhajobou titulu klubového majstra z posledných troch rokov. Zahanbiť sa však nedali ani ženy, ktoré taktiež predviedli niekoľko zaujímavých výsledkov.

Záverečný deň ČSOB majstrovstiev Slovenska klubových družstiev privítalo skalické ihrisko prívetivým počasím. Na začiatok septembra bolo prekvapivo teplo, čo sa však v žiadnom prípade nedá brať ako nedostatok, skôr naopak. V záverečnom kole sa očakávali minimálne podobné výsledky, ako v predchádzajúcich dvoch turnajových dňoch, keď skóre pod par ihriska nebolo zvláštnosťou.

Očakávania v nedeľu nezostali nenaplnené. Poďme si ale zrekapitulovať najmä pódiové miesta. Medzi ženskými klubmi to bol v záverečnom kole súboj o tretiu priečku medzi klubmi Pegas a Welten II. Ani pred tretím kolom nebolo ešte o ničom rozhodnuté, kvalitnejšie výkony napokon v záverečnom kole predviedla trojica Lina Sekerková, Hana Dzubáková a Alexandra Patáková z tímu Welten II.

Už pred turnajom sa očakávalo, že o titul si to rozdajú zástupkyne klubu Welten I. a hráčky domáceho GC Skalica, ktoré mali výraznú podporu v podobe majsterky Slovenska, Kataríny Chovancovej. Od prvého kola to však vyzeralo na veľmi jednoznačný výsledok, pretože Welten od prvého dňa šliapal do plných

Skalický tím v zložení Katarína Chovancová, Miriam Mesárošová, Ema Drštičková a Michaela Tomešová robil čo mohol, ale na výborne hrajúce reprezentantky Weltenu to proste nestačilo. Nakoniec skončili na čísle 478 rán, čím o päť úderov predbehli Welten II a získali opäť po roku titul vicemajsteriek Slovenska.

Vo víťaznom družstve bolo najviac cíťiť Zuzanu Bielikovú, ktorej sa veľmi nevydaril národný šampionát sa svojimi 72 a 73 údermi v prvom a treťom kole výrazne zaslúžila o úspech Weltenu. To všetko bolo doplnené aj peknými 70 ranami Anety Abrahámovej zo soboty. Víťazný tím dopĺňali ešte Natália a Jasmína Hečkové.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať titul naspäť, po minuloročnom neúspechu," hovorila po turnaji Aneta Abrahámová, ktorá zažila v klubových farbách Weltenu aj minulú sezónu. Tento rok bol prvý tím Weltenu posilnený o Zuzanu Bielikovú, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. "Pre mňa sú to asi len tretie klubové majstrovtvá, no musím povedať, že som rada, že sme to takto zvládli. Na budúci rok sa ide obhajovať," povedala.

V mužskej časti turnaja bol favorit od začiatku známy. Golfový klub Tále už tri roky drží klubový primát vo svojej moci a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa malo niečo zmeniť. Tretie miesto vybojovali reprezentanti Lomnického golfového klubu. Súboj o tretie miesto bol v nedeľu doslova na ostrie noža, pretože bronzová priečka ušla reprezentantom GC Scotland len o jedinú ranu. Bronz tak pripadol trojici Ján Friesz jr. Adam Puchmelter a Peter Jurko. O tento úspech sa pričinil najmä Ján Friesz, keď sa v poslednom kole opäť dostal do svojej fazóny a ihrisko prešiel so skóre 71. 

Druhá priečka pripadla golfovému klubu Pegas v zložení Samo Valuch, Michal Hanzalík a Martin Frolo. Všetci traja predviedli na turnaji minimálne jeden výborný výsledok, za zapamätanie stojí najmä 68 rán Michala Hanzalíka, alebo 70 úderov z posledného dňa v podaní Martina Frola.

Aj tak to ale nemohlo stačiť na výborné výkony Golfového klubu Tále I., ktorého líder Juraj Zvarík predvádzal o triedu lepšie výkony, ako ostatní. Všetky tri turnajové kolá hral pod 70 rán a jeho individuálne skóre po troch kolách bolo 12 rán pod par. Najväčšou mierou sa zaslúžil o víťazstvo Tálov, jeho spoluhráči Martin Ťavoda a Pavol Bielik hrali v tomto prípade len druhé husle.

"Hral som veľmi dobre, škoda, že sa chalani trochu viac nechytili, ale inak som spokojný," hovoril s iróniou na perách Juraj Zvarík po turnaji. "Vyhrali sme tento titul štvrtý rok po sebe, štvrtý raz na inom ihrisku, takže si myslím, že môžeme povedať, že sme naozaj dobrí," vyhlásil. Keďže Juraj s najväčšou pravdepodobnosťou medzi amatérmi končí, otázka je, kto nahradí v tíme Táľov jeho miesto na budúci rok. "Podľa hendikepu by som to mal byť ja, ale... uvidíme," povedal Martin Ťavoda.

Spravodajstvo po prvom dni

Minulý rok klubové tímy hrali na ihrisku Welten v Báči, kde sa z víťazstva tešili už spomínaní muži z GKT v zložení Juraj Zvarík, Martin Ťavoda a Domnik Jezerčák. Dominikovo miesto v tohtoročnej zostave GKT I. nahradil Paľo Bielik, ktorý svojím piatkovým výkonom určite nesklamal.

ČSOB majstrovstvá Slovenska klubových družstiev 2012 sa začali tradičným spôsobom. Juraj Zvarík prešiel pohodové kolo za 68 rán a jednoznačne sa ujal vedenia medzi jednotlivcami, ale hlavne výraznou mierou prispel k priebežnému prvému miestu svojho tímu. Jeho hru dobre doplnil Martin Ťavoda, ktorý hral 74 rán, nestratil sa ani Bielik, ktorý hral o ranu viac, no jeho výsledok sa už nezapočítava.

Na chvost sa Táľom po prvom kole zvesil GC Pegas, ktorý stratil celkovo sedem rán. Zabral najmä Martin Frolo, ktorý v Skalici väčšinou hrá dobré výsledky a nesklamal ani tento raz, ihirsko prešiel v pare. Samo Valuch zapisoval druhý najlepší výsledok tímu 77 a tretím článkom je Michal Hanzalík, ktorý hral prvý deň 81.

Na bronzovú priečku to momentálne vyzerá s Lomnickým golfovým klubom, ktorého skóre po prvom dni je 156 rán. Výrazne zabral Ján Friesz, keď hral +2, doplnil ho Peter Jurko so skóre 82. Adam Puchmelter hral 89 úderov.

Medzi ženskými družstvami je situácia ešte o čosi jednoznačnejšia. Výrazného vedenia sa hneď po prvom kole ujali reprezentantky GCW I, ktoré minulý rok titul stratili na domácej pôde. Najmä zásluhou Zuzany Bielikovej, ktorá prešla ihrisko v pare dokázali skórovať solídnych 148 rán. Natália Hečková sa pripojila výsledkom 76, 79 úderov Anety Abrahámovej sa už rátať nemohlo.

Jedenásť úderov na líderky strácajú hráčky domácej Skalice. Majsterka Slovenska Katarína Chovancová prešla ihrisko s dobrým skóre 75, jej dvom spoluhráčkam sa už ale darilo menej. Michaela Tomešová, aj Miriam Mesárošová zahrali zhodne 84 rán, pochopiteľne, ráta sa výsledok len jednej z nich.

Iba jeden úder po prvom kole stráca na Skalický golfový klub GC Pegas. Trojica Petra Petrášová, Oľga Prachářová a Andrea Struhárová priniesli veľmi podobné výsledky, rátalo sa 79 Struhárovej a Petrášovej 81.

Po druhom dni

V sobotu sa v Golfovom rezorte Skalica na majstrovstvách Slovenska klubových družstiev takmer nič nezmenilo. Naďalej pokračoval koncert Juraja Zvaríka, ktorý v druhom dni zahral 67 rán, ale darilo sa aj ostatným hráčom. Poradie tímov na prvých troch miestach sa nezmenilo. Naďalej vedú Tále I. s celkovým súčtom 285 rán. Pod tristovkou sa udržal po dvoch dňoch aj GC Pegas, ktorý výrazne dopredu potiahol Michal Hanzalík.

Michal po nevýraznom prvom dni predvádzal od rána úplne iný golf. Na dvojke písal eagle a v nastolenom tempe pokračoval do konca kola. Nakoniec to vyšlo na výborných 68 úderov, čo ho posunulo na tretie miesto individuálneho poradia. Druhá priečka patrí Oliverovi Gáborovi, ktorý v sobotu písal taktiež výsledok pod par ihriska, 70. Aj vďaka nemu sa Golfový klub Scotland drží na bronzovej pozícii.

Medzi ženami sa počas druhého kola ukázala Aneta Abrahámová, keď doplnila skupinu hráčov, ktorí sa dostali pod par ihriska. Anetiných 70 rán potvrdilo dobrú formu celého golfového klubu Welten I. ktorý sa ako jediný po dvoch kolách udržal pod tristo údermi. Na druhej priečke je domáci golfový klub Skalica, ktorý už ale stráca 18 rán, čo bude v nedeľu veľmi tvrdý oriešok.

Na tretiu priečku sa posunul Welten II. o čo sa výraznou mierou zaslúžila Hana Dzubáková, keď v sobotu hrala 74 úderov. Pred štvrtým Pegasom majú náskok 7 úderov, čo ešte nie je vôbec nič bezpečné.

Výsledky si môžete prezrieť tu.