Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Poznáme prvých juniorských majstrov!

Záverečné kolo odštartovali flajty o pol ôsmej ráno, poslední hráči vyštartovali dvadsať minút pred dvanástou. Hoci to zo začiatku vyzeralo na ďalší slnečný a teplý deň, pred obedom sa začalo zmrákať a nad ihriskom bolo počuť aj riadne hromy. Napriek tomu sa zatiaľ súťaž kvôli nebezpečenstvu búrok prerušiť nemusela.

Girls 12

Prvou majsterkou Slovenska v sezóne 2012 sa stala v kategórii do 12 rokov Katarína Drocárová z Golfového klubu Welten. Hoci jej posledné kolo vyšlo najmenej, prešla ho až za 98 rán, stačilo jej to na zisk pohodlného náskoku pred druhou Paulínou Ravlukovou. "Po celý čas sa mi hralo veľmi dobre, ihrisko bolo super pripravené," hovorila majsterka Slovenska do 12 rokov. "Hrala som štyri kolá po sebe, takže dnes som už bola celkom unavená, ale som rada, že som to zvládla. Zajtra budeme doma určite oslavovať, budeme mať slávnostný obed podľa môjho želania," tešila sa Katka Drocárová.

Druhé miesto obsadila Paulína Ravluková so stratou šiestich úderov, druhú priečku obhájila pred Emou Dobiašovou o jednu ranu.

Boys 12

Tadeáš Teťák aj počas tretieho dňa potvrdil svoju dominanciu v kategórii do 12 rokov a s obrovským prehľadom zvíťazil. V piatok zahral 73 rán, celkovo zdolal druhého Mateja Čermana o 27 úderov. "Dá sa povedať, že mi toto ihrisko sedí. Najmä na päťparoch som dokázal byť druhou ranou na gríne, čo mi pomohlo najmä vo štvrtok, keď som bol na päťparoch celkovo -3," povedal Tadeáš po vyhlasovaní výsledkov. Väčšinu roka trénuje na akadémii vo Floride, je len málo príležitostí, kedy ho môžeme vidieť na Slovensku. "Neviem, či mám tento rok ešte nejaký turnaj na Slovensku, mojim cieľom v sezóne je dostať sa ešte aspoň dva razy pod par ihriska," povedal.

Druhú priečku obsadil Matej Čerman, tretia pozícia sa ušla Marekovi Patzeltovi.

Girls 14

Medzi dievčatami do štrnásť rokov sa rozhodovalo až počas záverečného kola. Po štvrtku bol rozdiel medzi prvou Leou Klimentovou a druhou Miriam Mesárošovou dva údery a v piatok sa tak mohlo stať doslova čokovľvek. Obe dievčatá zvádzali súboj o titul bok po boku, no od začiatku tretieho kola to vyzeralo lepšie pre priebežnú líderku. "Ihrisko bolo vo veľmi dobrom stave, hralo sa mi to dokonca ešte lepšie, ako na SKGA Tour pred mesiacom, aj keď niektoré veci mi mohli vyjsť ešte lepšie" hodnotila svoj výkon Lea.

V treťom kole hrala Lea veľmi podarených 76 rán a počas troch turnajových kôl zahrala len jediné dvojité bogey, ešte počas prvého kola. "Teraz si chcem v prvom rade oddýchnuť, pretože mám za sebou aj European Young Masters, a potom sa chcem poriadne prirpaviť na veľké Majstrovstvá Slovenska," hovorila. Na druhom mieste v národnom hodnotení skončila Miriam Mesárošová, ktorej nevyšiel finiš na prvú priečku, hoci skóre 78 sa nedá považovať za neúspech. Tretiu priečku v medzinárodnom hodnotení obsadila Laila Hrindová, v národnej tabuľke tretie miesto pripadlo Oľge Prachářovej.

Boys 14

V kategórii chlapcov do štrnásť rokov to bola, čo sa týka titulu, opäť jednoznačná záležitosť. Jakub Hrinda predviedol veľmi pekné tri kolá, záverečný deň mu vyšiel za 74 rán a zaslúžene sa tak mohol tešiť z prvého miesta. "Ihrisko Black Stork poznám veľmi dobre, je to väčšinou jediné ihrisko, ktoré na Slovensku hrávame, aj keď by som si chcel vyskúšať aj Gray Bear," hovoril mladý golfista, ktorý je členom Doha Golf Club v Spojených Arabských Emirátoch, no rovnako má aj členstvo Lomnického golfového klubu.

"Na Slovensku ešte určite budem hrať turnaj Faldo Series, potom chcem ísť určite na finále do Írska, a potom späť do Dohy," hovoril Jakub o svojich plánoch na leto. Druhú priečku, čo sa týka medzinárodného hodnotenia, získal Sergej Stojilkovič, keď v treťom kole dokázal udržať svoj štandard a zahral 82 rán. Ďalší ašpiranti na dobré umiestnenie v treťom kole výsledkovo nepotešili, keď Richard Oles, v národnom hodnotení druhý, hral 90 rán a tretí na Slovensku Marek Gašparec až 92 úderov.

Girls 16

V tejto časti majstrovstiev Slovenska juniorov sa počas záverečného dňa očakával jeden z najdramatickejších súbojov. Po dvoch kolách viedla Monika Vidličková, no pred druhou Alexandrou Patákovou mala náskok len jedinú ranu a ten si napokon nedokázala udržať. "Dnes v noci sa mi snívalo o tom, ako dnes hrám svoje záverečné kolo," hovorila po vyhlasovaní výsledkov čerstvá majsterka Slovenska Alexandra Patáková. "Kedíka mi robila Jasmína Hečková a myslím si, že mi to výrazne pomohlo, pretože som po celý čas nemyslela na to, že mám šancu vyhrať," opisovala Saša cestu k úspechu.

Aj keď so svojím výkonom 79 rán nebola spokojná, počas záverečného dňa získala na celkovo druhú Moniku náskok deviatich rán. "Určite je čo zlepšovať, ale je to môj prvý takto veľký úspech, a preto mám z neho obrovskú radosť," hovorila Alexandra. Monike sa v piatok nedarilo skoro nič, zahrala až 89 rán a mohla byť ešte rada, že ju nepredbehla Emma Klimentová, ktorá po nevýrazných výsledkoch skončila na treťom mieste.

Boys 16

Po druhom kole, v ktorom zahral Alex Lužinský 73 rán sa automaticky stal horúcim favoritom celej kategórie. Tieto očakávania sa nakoniec aj naplnili, hoci výsledok 80 rán z tretieho dňa určite nebol pre neho úspechom. "Je pravda, že som mal vo štvrtok aj trochu šťastia, padol mi napríklad aj chip-in, ale na druhej strane sa nikto lepší v mojej kategórii nenašiel, takže mám z výsledku veľkú radosť," hovoril v rozhovore po vyhlasovaní výsledkov. Alex zvíťazil v medzinárodnom hodnotení pred druhým Vojtěchom Mitterwaldom z Českej republiky o štyri údery.

"Pred turnajom som si veril, že mám na to zahrať dobrý výsledok, aj keď tu bol napríklad Jano Friesz, ktorému sa ale počas turnaja vôbec nedarilo," hovoril Alex. Ján Friesz napokon v národnom hodnotení obsadil druhú priečku, keď sa mu pod 80 rán podarilo dostať len počas prvého dňa. Bronz si na ihrisku Black Stork vybojoval Adam Puchmelter.

Junior M 18

Táto kategória pred začiatkom turnaja nemala jasného favorita, a tak vyzeral aj jej priebeh. Po prvom dni sa na čele usadil Rainer Urban s trojranovým náskokom pred dvojicou Šimon Nagy a Peter Košík. Vo štvrtok sa však skóre vyrovnalo a Rainer so Šimonom vstupovali do záverečného dňa s rovnakým skóre. Vďaka najlepšiemu výkonu v celej kategórii, ktorý činil 78 rán, sa majstrom Slovenska do 18 rokov stal Šimon Nagy. Bol to vôbec jediný výsledok pod 80 úderov za celý turnaj v tejto kategórii.

Druhú priečku získall Rainer Urban, ktorý v záverečnom kole na Šimona stratil päť úderov, tretiu pozíciu obsadil Peter Košík, ktorý predbehol Ľuboša Kosíka vďaka lepšiemu poslednému kolu, hoci súčet ich rán bol rovnaký.

Junior W 18 + 21

Pred záverečným kolom sa pozícia Natálie Hečkovej na čele zdala byť neohroziteľná. Pred druhou Anetou Abrahámovou mala náskok 5 úderov a jej predchádzajúce dve kolá 74 a 75 predznamenávali, že bez vážnejších problémov svoju pozíciu udrží. Lenže. Natália začala hneď na prvej jamke bogey a po prvej deviatke už bola +5. Naopak Aneta išla po prvej deviatke +1 a na jedenástke sa dostala na úroveň paru ihriska. Vtedy to začala byť dráma, pretože Natália zahrala dvojité bogey a zrazu bola vo vedení Aneta.

"Bola som nejaká nervózna, vôbec si to neviem vysvetliť. Veľmi chcem poďakovať pani Patákovej, ktorá mi robila caddieho a po celý čas ma podporovala. Nakoniec som sa predsalen nezlomila, na jamkách 16 a 17 som hrala birdie a dopadlo to pre mňa úspešne," hovorila po turnaji Natália Hečková, pre ktorú je to druhý titul majsterky Slovenska v tejto sezóne. Druhú priečku so stratou jedinej rany obsadila Aneta Abrahámová, ktorá však ako jediná prešla všetky tri kolá pod 80 rán. Na treťom mieste skončila Lina Sekreková.

Junior M 21

Asi najsledovanejšia kategória, v ktorej sa väčšina pozornosti koncentrovala len na to, či sa Peťovi Valáškovi po nevydarenej jamkovke podarí získať aspoň titul juniorského majstra. Po výsledkoch 76-72-76 možno z jeho pohľadu hovoriť o úspechu, no rozhodne nie o spokojnosti s výkonmi. "Ak som aj kolo začal dobre, uprostred som sa nedokázal dostať do svojho správneho tempa. Trafil som nejakú vodu, alebo biozónu, no určite som rád, že sa mi podarilo získať majstrovský titul," hovoril Peter po turnaji.

Peťo je známy tým, že má veľmi vyťažený program, no času na oddych je málo. "O dva dni odlietam na turnaj do Írska a po návrate ma čakajú majstrovstvá Slovensá na rany," povedal s úsmevom. "Ale čas na nejaký oddych sa nájde, určite si večer sadnem a rozanalyzujem koľko fervejí som trafil a podobne," hovoril čerstvý majster Slovenska do 21 rokov. Druhú priečku obsadil po maximálne vyrovnaných výkonoch 77-77-76 Matúš Machnič a tretia pozícia zostala za záverečné kolo 75 Oliverovi Gáborovi.