Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Túra olympijských nádejí sa preklopila do svojej druhej polovice

Piaty turnaj v Rajci

Golf Park Rajec v tomto roku privítal mladých golfistov opäť v inom termíne, tento raz to bolo 2. júla. Už v kategóriách E a F mini Open bolo cítiť hlad golfistov po hre, keď v týchto kategóriách bolo prihlásených dovedna 16 hráčov. Medzi "elitu" sa podarilo dostať jedine Jackovi Ryanovi (GCS), ktorému sa v kategórii E mini Open podarilo zraziť hendikep na 35, aj keď skončil až na treťom mieste. Pred neho sa dostali Tatiana Čičová a Sebastián Slezák.

V kategórii F mini Open sa žiadne výrazné zmeny nediali, tretiu priečku bral Juraj Frolka, druhý skončil Richard Habiger a víťazovi Liborovi Kollárovi sa ako jedinému podarilo aspoň o máličko zlepšiť svoj hcp.

Kategória A midi master postavila proti sebe dvoch najvážnejších ašpirtantov na zisk prvenstva v tejto sezóne. Rajecké meranie síl dopadlo lepšie pre Mareka Gašparca ml., ktorý so skóre +14 dokázal v tejto kategórii zvíťaziť. Richard Oles skončil až na treťom mieste, keď sa medzi nich ešte dokázal vkliesniť Martin Raček (GCCBB).

Oproti nemastným neslaným výsledkom v chlapčenskej kategórii to bolo v B midi master o niečom úplne inom. Prvých sedem hráčok skončilo v rozmedzí piatich rán, čo je v našich podmienkach ešte stále raritou. Tretiu priečku získala Kristína Kresťanková za 68 rán, teda +6, keď sa po celý čas dokázala vyvarovať jedinému dvojitému bogey.

Druhú priečku obsadila Michaela Patzeltová so skóre lepším o jeden úder a ďalší úder rozhodol o víťazke, ktorou sa v Rajci stala Hana Dzubáková. Jej odvážny výkon, vďaka ktorému bola po prvej deviatke v pare okorenila esom na šestnástej jamke (č.7). Aj vďaka tomuto eaglu sa mohla radovať z jednoranového víťazstva a okrem iného aj z ročného fee v Rajci.

To však ešte z drámy sobotného kola nemalo byť všetko. Hneď ďalšia kategória C mini master ukázala, aké vyrovnané súboje môžeme ešte v tejto sezóne očakávať. Michal Darovec, Lukáš Zušťák, Marek Patzelt a Matej Čerman zahrali na osemnástich jamkách úplne zhodný výsledok, a tak sa o stupňoch víťazov rozhodovalo až v štvoritom playoff. Tam sa rozhodlo hneď na prvej playoff jamke, kde jediný Lukáš Zušťák dokázal zahrať par a získal tak prvé miesto.

Dlhý sobotný deň napokon ukončila kategória D mini Master, v ktorej dominovala Katarína Drocárová. Zahrala solídných 72 rán a svojim súperkám nedala žiadnu šancu. Na druhom mieste skončila domáca Viktória Krnáčová so stratou deviatich úderov na víťazku, ďalšie štyri rany naviac nazbierala tretia Katarína Ravluková.

Výsledková listina

Nedeľné Piešťany

V nedeľu v Piešťanoch už definitívne odštartovala druhá polovica tejto sezóny na Túre olympijských nádejí. V kategórii E mini open sme sa znova dočkali jedného výraznejšieho úspechu, keď si tento raz hráčka z tretieho miesta zabezpečila zlepšenie hcp a posun do "master" kategórie. Bola ňou Michaela Vavrová so skóre 21 stablefordov, pred ňou skončili Eva Kristína Mandová a na prvom mieste po druhý raz cez víkend Sebastián Slezák.

Kategória F mini open tento raz priniesla lepšie čísla, aj keď víťaz zostal nezmenený. Libor Kollár tento raz zahral 25 stablefordov, vďaka čomu sa posunul na hcp 46 (počas víkendu posun o 8). Druhý Richard Habiger taktiež zlepšoval, ten ale už na 38, tak aj pre neho už kategória "master" klope na dvere. Tretie miesto doplnil Samuel Husárik za 21 stablefordov.

V kategórii A midi master si Richard Oles a Marek Gašparec ml. vymenili pozície. Rišo tento raz dokázal zvíťaziť, keď ihrisko prešiel za 77 rán (+9) čo však stále nie je nejaký skvelý výsledok. Druhú priečku obsadil Samuel Šitina, ktorý hral 80 rán rovnako,ako Marek Gašparec, v jeho prospech však hrala lepšia druhá deviatka.

Medzi dievčatami v B kategórii sa k slovu dostala aj jedna z najmladších víťaziek na KPMG SKGA Tour - Miriam Mesárošová. Hoci jej turnaj v Rajci až tak nevyšiel, v Piešťanoch hrala veľmi pekný golf s piatimi birdie, vďaka čomu jej celkové skóre bolo +2(70 rán). V Piešťanoch sa jej nikto ani len nepriblížil, druhá Lucia Kalečíková, pre ktorú je to však napriek tomu veľký úspech,  hrala 77 úderov a tretia skončila Soňa Drocárová so skóre 79.

Kategória C nepriniesla až také napätie do posledných chvíľ ako v Rajci, napriek tomu ale súboje na prvých štyroch priečkach boli veľmi tesné. Z prvého miesta sa nakoniec mohol radovať Jakub Patkoš, ktorý síce zahral hneď na prvej jamke tripl, ale v priebehu kola už viac vážnejších chýb nespravil a celkové skóre +6 mu stačilo na prvenstvo. Druhý skončil Lukáš Zušťák a tretiu priečku si odniesol Marek Patzelt.

V kategórii D sa žiadne veľké prekvapenie znova nekonalo. Katarína Drocárová zatiaľ v tejto sezóne bez vážnejších problémov prechádza turnajmi TON a potvrdila to aj v Piešťanoch, kde zvíťazila s náskokom šiestich rán pred Magdalenou Červinkovou, ďalší úder na víťazku stratila tretia Katarína Ravluková.