Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Skalická TON malou spomienkou na SKGA Tour

Aj niektorí účastníci TON mali v sobotu ráno pred očami jasné zábery z predchádzajúceho týždňa v Báči. Najmä druhé kolo KPMG SKGA Tour z hráčov odfúklo aj posledné známky nadšenia a druhé kolo sa zmenilo na čistý boj o prežitie. Aj keď na TON sobote bolo o čosi teplejšie, silný nárazový vietor sa s hráčmi nemaznal ani vo vychýrenom vínnom kraji.

Do značnej miery sa poveternostné podmienky odrazili aj na zahraných výsledkoch. Prejdime si teraz pekne po rade všetky kategórie tak, ako sa skončili. Hráči v E a F kategórii hrajú svoje turnajové TON kolo iba na deväť jamiek, preto vždy štartujú ako prví. F mini open pre deti do desať rokov vyhrala Viktória Krnáčová zo Žilinsko-rajeckého golfového klubu, keď hrala 25 stablefordov (čo je na deviatich jamkách naozaj skvelý výsledok). Na jamke číslo 12 dokonca zahrala birdie, ktoré je v týchto kategóriách naozaj ojedinelé. Jej hendikep razom klesol na 33, čo ju oprávnňuje hrať ďalšie kolá TON už v kategórii D. Pre prílišnú hablivosť víťazky sa nám však jej vyjadrenie nepodarilo získať. Druhý skončil Lukáš Gabura (GCS) a tretí Tobias Munk (SPAGK).

V kategórii E mini open sa víťazstva tešilo taktiež dievča, dokonca s rovnakým počtom stablefordových bodov. Sideny Kašinská (GKT) si na turnajoch TON dokázala pripísať skvelé víťazstvo a zlepšila hendikep z 54 na 47. Druhá skončila Michaela Vavrová (GKA), keď na víťazsku stratila 2 stablefordový body a ešte o jeden nazad skončil Jack Ryan z domáceho GCS.

Po dvoch otváracích kategóriách už sme sa mohli v Skalici naplno venovať súboju v štyroch hlavných kategórách. Vzhľadom na to, že Túra olympijských nádejí má svoje vekové ohraničenie, vo všetkých kategóriách sme sa dočkali drobných zmien. A midi master, teda chlapci s hcp +4 až 36 do 14 rokov, bude mať tento rok asi najvyrovnanejší priebeh. V Skalici v tejto kategórii bojovalo až 20 chlapcov, no len traja z nich majú hcp aspoň približujúci sa jednocifernému číslu.

So silným vetrom si v ťažkých podmienkach poradil najlepšie Marek Gašparec ml. (GCW), ktorý tak veľmi dobre začal svoju tohtoročnú sezónu. "Snažil som sa dnes hrať skôr defenzívne, v takomto počasí nemalo zmysel riskovať," hovoril po turnaji. Je to vidieť aj na jeho skórkarte, síce bol celkový výsledok +13, no zahral "len" tri dabláče, s čím v zásade môže byť spokojný. Druhé miesto si odniesol Samuel Šitina (GCPEG), ktorý síce zahral len jedno dvojité bogey, ale zato spravil oveľa menej parov. V konečnom zúčtovaní stratil na víťaza jednu ranu. Tretiu priečku obsadil Richard Oles najmä kvôli nevydarenej piatej jamke, kde hral až deväť rán.

Medzi dievčatami v kategórii B midi master sa tento rok taktiež očakáva tuhý boj, pretože čelo je mimoriadne vyrovnané. Fantasticky sa prvý TON turnaj vydaril domácej Miriam Mesárošovej (GCS), ktorá vo veľmi ťažkých podmienkach zahrala skvelých 76 rán. "Na prvej deviatke sa mi až tak nedarilo, pretože hrozne fúkalo. Druhá je viac v doline, tam sa to dalo," povedala. Druhú deviatku Miriam prešla v pare. Druhú priečku obsadila Oľga Prachářová (GCPEG) a na treťom mieste skončila Naďa Netriová.

Zaujímavé bolo sledovať kategóriu C mini master, ktorá pred sezónou postráda nejakého výrazného favorita. Prekvapiť môže doslova každý. Na prvom turnaji sa najlepší výsledok podarilo zahrať Jakubovi Patkošovi (GKBO), ktorý zahral obstojných 82 úderov. Za zaznamenanie stojí najmä záver jeho kola, keď na posledných štyroch jamkách hral dvojité bogey - birdie-birdie-dvojité bogey. Druhé miesto si odniesol Marek Patzelt a tretie Lukáš zušťák, obaja jeho kluboví kolegovia.

V poslednej kategórii D mini master, sa napokon zrodila najväčšia sobotná dráma. Hoci zahraté čísla neboli ktovieako očarujúce, o víťazke musel rozhodnúť až rozstrel na jamke č. 1. Paulína Ravluková (GKBO) a Ema Dobiašová (GCPEG). Šťastnejšie dopadol napokon pre druhú menovanú. "Trafila som svoj drajv síce do bunkur, ale nejako ma to neznervóznilo, keďže mi rany z piesku celkom idú. Potom už som len dostala loptu do jamky a na šťastie som hrala o ranu menej, ako Paulína," hovorila po turnaji. Tretie miesto si z turnaja odniesla Magdalena Červinková (GCS).