Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Nová sezóna otvorená po starom

K silnému nárazovému vetru a chladnému počasiu sa v nedeľu pridalo aj sneženie. V prvom kole sa ešte dalo hrať, pofukoval príjemný vetrík a občasné mrholenie v zásade hráčov len osviežilo. Ale finálové kolo všetkým zážitok z nepríjemného počasia vynahradilo. A celkom pochopiteľne sa podmienky odrazili aj na zahratých číslach.

A keďže ničím novým neprekvapilo počasie, vo výsledkoch sme sa žiadneho prevratného úspechu taktiež nedočkali. Medzi mužmi bol po prvom kole na vedúcej priečke Juraj Zvarík (GKT), keď zahral veľmi solídne kolo 71. Tri rany na neho strácal Alexander Simmes (Old Lake Tata) a priebežnú tretiu priečku s reálnou šancou zabojovať o prvenstvo si delili Samo Valuch (GCPEG) a Ladislav Ujhelyi jr. (GCSCO).

V kategórii žien viedla podľa očakávania domáca Natália Hečková (GCW) po výsledku 73, aj keď sa pred turnajom ozývali hlasy volajúce po skóre menšom ako 72. Veľmi dobre zvládla prvé kolo Karolína Cordieri(GCCH), keď zahrala iba o dve rany viac ako Natália, čím mala pred záverečným kolom ešte šancu zabojovať o prvenstvo. Pod 80 rán sa zmestila ešte aj Katarína Chovancová (GCS), hrala 79.

V druhom kole sme z pochopiteľných príčin nemali možnosť vidieť také výsledky, ako v sobotu. Jedným z mála golfistov, ktorí sa v nedeľu zlepšili bol Adam Puchmelter (LGK), ktorý v sobotu hral až 94, ale v druhom kole napriek zhoršeným podmienkam zahral 80 rán, čo bolo tretie najlepšie nedeľné skóre medzi mužmi. Medzi ženami najvýraznejšie zlepšenie zaznamenala Karin Zušťáková, keď v sobotu hrala 94, a v nedeľu 86.

Poďme ale k stupňom víťazov. Ako už navráva titulok, žiadnych výrazných zmien sme sa vo Weltene nedočkali. Tretiu priečku medzi mužmi získal Ján Friesz ml. (LGK) keď hral obe kolá vyrovnane 80-80. V sobotu, ani v nedeľu sa nedokázal vyvarovať trojitého bogey, čo ho v konečnom dôsledku stálo lepší výsledok. "So svojou hrou v nedeľu som oveľa spokojnejší, ako v sobotu, vzhľadom na tie podmienky, ale budem sa musieť viac vyvarovať chýb," povedal.

Pod 80 úderov sa v nedeľu dokázali dostať len dvaja hráči. Jedným z nich bol Samo Valuch, ktorého jeho 79 rán vynieslo na solídne druhé miesto. "V zime som toho veľa nenatrénoval, golfu som sa naplno venoval až dva týždne pred turnajom. V priebehu sezóny na sebe ešte chcem zabojovať, ale samozrejme mám aj iné povinnosti, takže to ešte bude zaujímavé," povedal po turnaji.

Meno okupujúce prvú priečku nie je v zásade pre nikoho prekvapením. Po solídnom prvom kole sa Juraj Zvarík dokázal udržať na čele vďaka 75 úderom v vedeľu. "Už to ani nevnímam, prvé miesto je pre mňa vlastne povinnosť," hovoril s iróniou v hlase po turnaji. Cez víkend dokázal zahrať solídnych sedem birdie, mrzieť ho môže jedno dvojité bogey. "Cez zimu som bol takmer celý mesiac na Tenerife, kde som hral skoro každý deň. Na jeden deň sme mali k dispozícii aj trénera, ktorý niečo pomenil na švihu a som s tým spokojný. V tejto sezóne sa chcem najmä viac presadiť na medzinárodných turnajoch," povedal.

V kategórii žien sme nezaznamenali v nedeľu na prvých troch miestach žiadnu zmenu. Tretiu priečku si do Skalice odniesla Katarína Chovancová. "S výsledkom som celkom spokojná. V nedeľu boli podmienky veľmi ťažké a nedokázala som sa vyvarovať niektorých chýb," hovorila po turnaji.

Druhú priečku obsadila Karolína Cordieri, ktorá tak nedokázala zopakovať svoj úspech z minulej sezóny. "Na desiatej jamke som dva razy trafila vodu, takže so štvoritým bogey som vlastne celkom spokojná," povedala. "Natália je veľmi dobrá hráčka, ale ja samozrejme tiež viem hrať golf. Preto verím tomu, že v tejto sezóne to bude medzi nami poriadny súboj," hovorila.

Domáca favoritka Natália Hečková potvrdila svoju pozíciu, aj keď nedeľný výsledok, 80 rán, nie je zrovna ideálny. "Išla som do turnaja s tým, aby som bola so svojou hrou spokojná, čo sa mi podarilo. Aj sobotných 73, aj nedeľných 80 bolo v rámci mojich možností. Chcela som si zlepšiť hendikep, čo sa mi taktiež podarilo," hovorila. "Je ťažké na začiatku sezóny povedať, kto by mohol byť mojou najväčšou súperkou. Je tu veľa dobrých hráčok, ktorým sa môže jeden turnaj vydariť, ďalší zase nie. Určite to bude túto sezónu zaujímavé," uzavrela.

Až na poveternostné podmienky, ktoré sa zatiaľ ovplyvniť nedajú sme boli svedkami dobre pripraveného turnaja. Ihrisko bolo výbornom stave, čo sa prejavilo najmä na výsledkoch prvého kola, keď sme videli niekoľko dobrých čísiel. Ďalší turnaj KPMG SKGA Tour sa bude konať v Skalici 5. a 6. mája.