Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Kamasovej pohár pre Golf club BernolákovoDruhý ročník Túry olympijských nádejí vyvrcholil v nedeľu na ihrisku v Skalici tímovou súťažou Kamasová Cup. Golfový klub Bernolákovo potvrdil výbornú fazónu z tejto sezóny, keď po ženskej časti majstrovstiev Slovenska klubových družstiev dokázal zvíťaziť aj v tejto juniorskej obdobe tímovej súťaže. Cesta však nebola jednoduchá, o držiteľovi pohára sa rozhodlo až v trojčlennom playoff.

Pohár Zuzany Kamasovej je veľmi zaujímavá súťaž, v ktorej súťaží šesť hráčov s rovnakou klubovou príslušnosťou systémom jeden zápas foursome, jeden fourball a dva single súboje. Tento rok sa do súťaže prihlásilo celkovo šesť klubov - Hron, Bernolákovo, Pressburg, Agama, Pegas a domáca Skalica.

Obhajca prvenstva z minulého roka, Eurovalley Golf Club, tento rok síce chýbal, no o dramatické súboje na ihrisku aj napriek tomu vôbec nebola núdza. Hneď v prvom foursome súboji medzi dvojicami Hanuska + Husárová a Drocárová + Mráz, sa bojovalo až do posledného momentu. So šťastnejším koncom reprezentantov GK Agama, ktorí zvíťazili 1/0.

Aj naďalej sa na ihrisku odohrávali veľmi vyrovnané súboje, či už v tímových dueloch, alebo aj singloch. Azda jedným z najväčších prekvapení turnaja bolo, keď Richard Oles zdolal celkom hladko Alexa Lužinského. Po odohratí všetkých stretnutí prišlo k veľmi zaujímavému vyvrcholeniu. Skalica, Pegas a Bernolákovo mali zhodne po tri víťazstvá, čo znamenalo playoff rýchlu smrť.

Na odpalisko osemnástej jamky sa po tímových poradách postavili Oľga Prachářová za Pegas, Hana Dzubáková za Bernolákovo a Tomáš Kuba za Skalicu. Atmosféra počas rozstrelu bola naozaj elektrizujúca, v okolí osemnástej jamky sa v tých okamihoch nachádzalo približne 60 ľudí, čo už urobí svoje aj so psychikou.

Najlepšie sa s tlakom vyrovnala Hana Dzubáková, ktorá je jednou z troch držiteliek majstrovského titulu z klubových MS. Svoj drajv ako jediná dokázala poslať rovno na stred ferveje, hoci jej lopta skončila v semi-rafe v blízkosti bunkru. Kuba aj Prachářová svoje drajvy zatiahli do prava do hlbokého nepríjemného rafu, čo ich v konečnom dôsledku stálo celé playoff.

Hana Dzubáková s istotou poslala svoj druhý úder na päťparovej osemnástke na pár metrov ku grínu odkiaľ už mala ľahkú cestu za parom. Druhé miesto si nakoniec odniesla Skalica a bronzová priečka zostala pre Pegas.

Výsledková Listina