Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

NATÁLIA HEČKOVÁ VYHRALA 15.ročník FALDO SERIES GRAND FINAL v Severnom ÍrskuÚžasné víťazstvo - 15-ročná Natália Hečková získala 1.miesto v kategórii do 16 rokov na 15. ročníku turnaja FALDO Series Grand Final na ihrisku Loungh Erne v Severnom Írsku od 12. do 14.septembra 2011. Emma Klimentová obsadila 11.miesto v rovnakej kategórii (dievčatá do 16 rokov).
 „Slovensko sa prvýkrát objavilo medzi víťaznými krajinami, “ konštatovala Sylvia Hrušková, generálna
 riaditeľka golfového rezortu Black Stork, v ktorom prebehol už druhý ročník slovenského finále Faldo Series Slovakia v auguste tohto roka a piati víťazi reprezentovali Slovensko na európskom finále v druhej polovici Septembra v Severnom Írsku. „Zástupcovia R&A nám blahoželali k úspechu Natálie Hečkovej a povedali, že máme byť naň hrdí “, pokračovala S.Hrušková. „Naši juniori ocenili možnosť porovnania sa so svetovou špičkou a osobné stretnutia so sirom Nickom Faldom a Rorym Mcllroyeom. Hráčom sťažoval hru neskutočný vietor, ktorý dosahoval rýchlosť az 80 km/hod a dážď,“ dodala S.Hrušková. Napriek nepriaznivému počasiu sa podarilo Natálii Hečkovej zvíťaziť v svojej kategórii. „Tak silno fúkalo, až som mala pocit, že mi šošovku z oka vyfúkne“, povedala v posledný deň turnaja. Natália sa vďaka R&A rankingu dostala do povedomia a bude Slovensko reprezentovať na ázijskom finále Faldo Series Asian Final v rezorte Mission Hills v marci 2012 v Číne.
Na európskom finále Faldo Series reprezentovali Slovensko Natália Hečková, Pavol Bielik a náhradníčka Emma Klimentová. Víťazi slovenského finále (Vítek Novák/Ján Friesz ml, David Štrouf/Oliver Gábor, Katarína Chovancová pred odletom ochorela) totiž reprezentovali Slovensko na turnaji EGA Challenge Trophy Boys vo Weltene v blízkosti Báču.
Celkovým víťazom sa stal Gavin Samuels (+6), ktorý okrem pozvánky na ázijské finále získal aj divokú kartu na jeden turnaj zo série European Tour. Medzi dievčatami získala toto privilégium aj Brodan Townned (+14), ktorá sa môže tešiť na turnaj Ladies European Tour.

Víťazi sú: chlapci do 21 rokov: Gavin Samuels +6, chlapci do 18 rokov: Gavin Moyhan +13, chlapci do 16 rokov Cameron Long +11, dievčatá do 21 rokov: Brogan Townned +14, dievčatá do 16 rokov: Natálie Hečková + 16. (na fotke prvá vpravo, v strede je sir Nick Faldo).
 Súčasťou turnaja bola aj golfová klinika s trojnásobným víťazom Faldo Series a víťazom US Open Rorym Mcllroyom a sirom Nickom Faldom. Rory Mcllroy na požiadanie predviedol niekoľko rán, ktoré dokázali, že je skutočným šampiónom. Na seminári so sirom Nickom Faldom sa hráči dozvedeli o dôležitosti mentálnej prípravy a štýle tréningu, ktorý Nicka Falda doviedol k jedenástim účasťiam v Ryder Cupe a šiestim víťazstvám na turnaji kategórie Major. Posledný deň si piati víťazi zahrali so sirom Nickom Faldom jednopalicový turnaj na 2 jamkách.
 FALDO SERIES bolo založené v 1996, 35 Faldo Series turnajov sa koná v 25 krajinách po celom svete s viac než 5000 golfistami zúčastňujúcich sa každý rok. K predchádzajúcim víťazom Faldo Series patria Rory Mcllroy, Nick Dougherty,Marc Warren, John Parry, Melissa Reid, Florentyna Parker a Yani Tseng, všetci víťazí na Tour. Podporovaný svetovou a európskou golfovou organizáciou The R&A, European Tour a Lough Erne Resort. 2011 Faldo Series Europe má naplánovaných rekordných 18 turnajov v 11 krajinách vrátane 7-mich v Anglicku a ďalšie v Írsku, Škótsku, Walese,
 Českej republike, Rusku, Grécku,Holandsku, Brazílií, Nemecku a Slovensku.