Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Poznáme klubových majstrov SlovenskaV nedeľu podvečer sa na ihrisku patriacom pod golfový klub Welten skončili Majstrovstvá Slovenska klubových družstiev 2011. V nedeľu hráči najmä v mužskej kategórii pokračovali vo výborných výsledkoch, keď sa až traja dokázali dostať pod hranicu paru. Tituly napokon získali muži reprezentujúci Golfový klub Tále I. a ženy z Golf & Country Club Bernolákovo.

Rovnako, ako naše ostatné národné šampionáty, aj Majstrovstvá Slovenska klubových družstiev sa konali pod záštitou UniCredit Bank, tento raz v spolupráci s Golfovým klubom Welten. Nedeľné ráno na ihrisku od začiatku sľubovalo veľmi dobrý golf a predpoklady sa postupom času začali napĺňať. Od začiatku majstrovstiev bolo jasné, že v mužskej časti je favoritom číslo 1 tím GKT I. v zložení Juraj Zvarík, Martin Ťavoda a Dominik Jezerčák.

Nebolo to identické mužstvo s víťazným z minulého roka, no napriek tomu od začiatku ukazovalo svoju silu. Ich súper v boji o prvenstvo nebol od začiatku jasný, mohol to býť tálianský tím číslo 2, alebo napríklad GC Pegas, ktorý minulý rok na Táľoch taktiež zabodoval. Napokon sa však ako vyrovnaný súper ukázal Žilinsko-rajecký golfový klub II. v zložení Matúš Machnič, Štefan Páleník a Miroslav Peterka.

Bol to najmä Štefan Páleník, ktorý sa ku koncu sezóny dostal do vynikajúcej formy a prvom dni, ktorý prešiel v pare, začal robiť na ihrisku divy. V sobotu však už na nič nečakal a začal páliť, ako sa len dalo. Vyšlo mu to naozaj výborne, veď po prvých troch jamkách bol -3, po desiatich dokonca -5, napokon z toho bolo 68 rán (-4). V nedeľu zopakoval veľmi podobný výkon, 69 úderov znamenalo -7 po troch kolách a jednoznačné prvenstvo medzi jednotlivcami.

Klubové majstrovstvá však nie sú len o individuálnych výkonoch, čo vo svoj prospech veľmi dobre dokázali využiť neskorší víťazi z Tálov I. Hoci ani jeden z trojice víťazov nevynikal individuálne ani len podobne, ako Páleník, vždy dokázali vyskladať celkom solídny výsledok, ktorý napokon stačil na celkové prvenstvo.

Tím GKT I. zvíťazil so skóre 447 o osem rán pred druhým ŽRGK II., ktorý nazbieral za tri kolá iba o osem rán viac, čo je naozaj veľmi tesný výsledok. Na tretej priečke napokon skončili hráči reprezentujúci Golfový klub Pegas, Dominik Oravec, Rainer Urban a Samo Valuch, ktorí hrali spolu 482 úderov. O tretiu priečku sa postaral najmä Samo Valuch, ktorý hral počas troch dní veľmi dobrý golf a svoj výkon okorenil záverečným eaglom na pätnástke a nedeľným skóre -1.

V ženskej časti súťaže  sa taktiež očakával súboj - minuloročné majsterky z Weltenu proti všetkým ostatným. GCW v zložení Anetta Abrahámová, Paulína Sekreková a Jasmína a Natália Hečkové však nepodával také výsledky, aké sa očakávali. Sčasti to môže byť spôsobené aj tým, že Natália Hečková svojmu klubu pomohla len v prvom kole, no v nijakom prípade to neznižuje kvalitu výkonu ich súperiek.

Možno trochu prekvapujúco sa nakoniec majsterkami Slovenska klubových družstiev stali hráčky reprezentujúce Golf & Country Club Bratislava Bernolákovo v zložení Barbora Kachlíková, Alexandra Patáková a Hana Dzubáková. Ich výkony sa niesli v znamení hesla každý chvíľku ťahá pilku, pretože každý deň zahrala najlepší tímový výsledok iná hráčka. Ich celkové skóre činilo 482 úderov, čím o osem rán zdolali druhé hráčky z domáceho Weltenu. Po dramatickom závere si tretiu priečku z Báču odniesli reprezentantky Golfového klubu Pegas v zložení Petra Petrášová, Oľga Prachářová a Andrea Struhárová.