Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Horúci záver v Piešťanoch

Túra olympijských nádejí včerajším dňom oficiálne ukončila regulérnu sezónu 2011. Posledným v poradí bol turnaj na ihrisku patriacom SPAGK Piešťany. Hoci mal poradové číslo IX., bol to už desiaty turnaj, pretože sa tento rok do hodnotenia rátali aj výsledky z Majstrovstiev Slovenska juniorov.

Piešťanská deviatka píše svoju históriu už od tridsiatych rokov minulého storočia. Jej špecifikom je predovšetkým rozloha, keď je deväť jamiek natesnaných skutočne na malom priestore. Napriek tomu však spĺňa všetky štandardy, ktoré by mali umožniť kvalitnú hru golfu. Predovšetkým to boli gríny, ktoré pôsobili naozaj majstrovsky.

Septembrové dni priniesli okrem zubatého, no stále dosť teplého slnka aj prvé listy na hraciu plochu. Najmä siedmy grín trpel príliš veľkým počtom stromov vo svojom okolí a hráči si líniu patu museli zakaždým doslova vyzbierať. Predovšetkým najmladších účastníkov však táto situácia vôbec nerozhádzala hrali veľmi pekné výsledky.

Kategóriu E ovláldol Golfový klub Agama, keď všetci traja ocenení hlásia svoju klubovú príslušnosť práve tu. Najviac sa darilo Petre Žiakovej, ktorá so ziskom 18 stablefordov o bod zdolala svojho večného rivala Damiána Jalakšu. So stratou ďalších troch bodov obsadil tretie miesto Gabriel Drgoňa.

V kategórii F predviedol výborný výkon Lukáš Gabura, keď hral 24 stablefordov, čo je na deviatich jamkách výborný výsledok. Toto skóre pocítil aj jeho hcp, ktorý klesol zo 47 na 41. Na druhej priečke len so stratou jediného bodu skončila Viktória Krnáčová a hranicu 20 stablefordov prekročil aj tretí Tobias Munk.

Prvé väčšie turnajové prekvapenie sa udialo v kategórii A, kde vynikajúcim spôsobom dokázal zužitkovať domáce prostredie Michal Brezovský. Začal síce ako zo zlého sna, keď mal po štyroch jamkách skóre +4, no do konca celého kola už ani jednu ranu nepridal. "Hralo sa mi dobre, ihrisko bolo dobre pripravené a aj sa mi celkom darilo," hodnotil priebeh turnaja novopečený víťaz.

Stálica A kategórie Alex Lužinský tento raz svojím výkonom nenadchol, so skóre 77 (+9) skončil na druhej priečke. "Musel som nechať vyhrať aj niekoho iného," žartoval pri kontrolovaní výsledkov. Tretiu priečku obsadil už tradične so stratou jedného úderu Tomáš Kuba.

Medzi dievčatami sa očakával súboj domácej Moniky Vidličkovej so svojimi tohtosezónnymi súperkami. Po výhre na Sliači Monika sršala sebavedomím. "Chcela by som prekonať svoj rekord ihriska," vravela. Nedeľa ale nebola jej šťastným dňom, zahrala až 84 rán, čo ju zaradilo na tretie miesto.

Druhú priečku obsadilo Oľga Prachářová, ktorá predviedla veľmi vyrovnaný výkon a hoci už má celkom veľkú stratu na čelo B kategórie, ukazuje, že s ňou treba rátať. Prvú priečku obsadila v Piešťanoch Michaela Patzeltová, ktorá tak spravila veľký krok k dramatickému finále. "Som spokojná so svojím dnešným výkonom, aj keď to mohlo byť aj lepšie," konštatovala.

Najväčšie prekvapenie nedeľného turnaja sa konalo v kategórii C, kde absentoval tohtosezónny hegemón Richard Oles. Na jeho miesto bolo niekoľko kandidátov, víťazstvo si však napokon pripísal Lukáš Zušťák za 81 úderov. "Je to moje prvé víťazstvo, takže mám z neho oborvskú radosť," hovoril po skončení turnaja. Na druhom mieste so stratou dvoch rán skončil Jakub Liba. Rovnako stratil aj tretí Matej Zeman, no v jeho neprospech rozhodla horšia druhá deviatka.

Veľmi solídny výsledok sme zaznamenali taktiež na záver piešťanského turnaja. Lea Klimentová v kategórii D sa ako jediná dokázala dostať pod hranicu 80 úderov, hrala 77. "Teším sa na finále do Skalice, v ktorom by som určite chcela vyhrať. Budem tam však určite mať množstvo súperiek, ktoré budú chieť taktiež zvíťaziť," hovorila po turnaji. Na zvyšných priečkach sa o umiestnenie rozpútal veľk boj. Druhá napokon skončila Tereza Husárová a tretiu priečku obsadila Katarína Drocárová.