Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Hron s tradičnými víťazmiPočas sobotného ôsmeho kola Túry olympijských nádejí sa nedostavil žiaden prekvapujúci výsledok. V štyroch hlavných kategóriách zvíťazili priebežní lídri vo svojich kategóriách a všetci si tak upevnili svoje pozície pred blížiacim sa finále.

Nové osemnásťjamkové ihrisko Tri Duby privítalo predposledný turnaj druhého ročníka TON. V kategóriách Open, ktoré sa hrajú na stablefordy predviedla veľmi kvalitný výkon Viktória Krnáčová, ktorá so ziskom 23 bodov obsadila prvú priečku. Za ňou finišovali Tobias Munk a Sidney Kašinská. V kategórii E sa najviac darilo Fláviovi Halagovcovi, ktorý na deviatich jamkách nazbieral 16 stablefordov. Zvyšné priečky na stupni víťazov si odniesli Tereza Labudová a Petra Žiaková.

Zaujímavé ihrisko s parom 70 sa môže pochváliť napríklad aj svojou jamkou číslo 13 tvarovanou do písmena U. Alex Lužinský predviedol v kategórii A veľmi kvalitný výkon, keď obišiel osemnástku s celkovým skóre +1. Zahral štyri birdie, ktoré kompenzoval troma bogey. Na poslednej jamke však neudržal nervy na uzde a odniesol si "dabláča". Druhého Adama Centka zdolal o tri rany, Samuel Hošovský na tretej priečke finišoval so skóre 76.

Monika Vidličková medzi dievčatami ukázala, že je veľmi dobre pripravená na záverečné boje v Skalici. Zahrala solídny výsledok +5 a o dve rany tak zdolala Emu Dzurikovú. Ďalšími v poradí boli až tri dievčatá za 82 rán, no najlepšie skóre na poslednej deviatke mala Hana Dzubáková.

V kategórii C potvrdil predturnajové očakávani Richard Oles z domáceho klubu. Ihrisko Tri Duby zvládol prejsť so skóre 75 úderov a neohrozene kráča ďalej za triumfom v tejto sezóne. Veľmi dobre sa na Sliači predviedol taktiež Marek Patzelt, ktorý hral výborných 79 úderov. Po jedenástich jamkách bol dokonca na úrovni +2, no záver mu nevysšiel podľa predstáv. Tretiu priečku obsadil Lukáš Zušťák.

Viktóri Styková doplnila štvoricu víťazov hlavných kategórií. 80 rán jej bez problémov stačilo na prvú priečku, keď o tri údery zdolala Soňu Drocárovú. Viktória tak získala veľmi dobrú pozíciu pred finálovými skalickými súbojmi. Tretiu priečku si odniesla Teteza Husárová.