Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

SKGA Tour na Horehroní

Séria turnajov pod hlavičkou Slovenskej golfovej asociácie a firmy KPMG pokračovala 14. a 15. júla už svojím štvrtým kolom. Napriek tomu, že sa turnaj konal v pomerne netradičnom čase, teda vo štvrtok a v piatok, mali sme možnosť vidieť väčšinu známych mien. Na ihrisku Gray Bear na Táľoch znova v hlavných kategóriách dominovali Natália Hečková a Juraj Zvarík.

Po prvom kole bola situácia celkom jasná. Medzi mužmi sa tradičné duo Juraj Zvarík a Štefan Páleník utrhli o päť a viac úderov pred zvyškom štartového poľa. Obaja predviedli počas sparného štvrtkového kola veľmi vyrovnané výkony a prešli ihrisko za 71 úderov, teda v pare.

Medzi ženami bola situácia pred druhým kolom o niečo komplikovanejšia, viedla Emma Klimentová, keď zahrala 78 rán. Za ňou však boli natlačené ďalšie štyri konkurentky, ranu strácala Zuzana Bieliková, dve Karolína Cordieri a tri údery za líderkou bola Natália Hečková a veľmi dobre sa ukazujúca Aneta Abrahámová.

V piatok ráno sa síce prvé flajty postavili na ihrisko, no vzápätí z neho museli schádzať, pretože nad kopcami sa od noci ozývali hromy. Tie napokon ustali až okolo pol jedenástej a o jedenástej sa celý KPMG SKGA kolotoč rozkrútil naplno. Napriek tomu, že sčasu načas na ihrisko spŕchlo, hralo sa v príjemnom prostredí, ktoré sa muselo hráčom páčiť.

Súboj o prvé miesto bol poznačený priskorým odchodom jedného z dvoch hlavných ašpirantov na zisk najcennejšej trofeje. Štefan Páleník, ktorý išiel po prvej deviatke +7, musel skrečovať kvôli neodkladným povinnostiam, ktoré ho čakali. Tým sa otvorila jednoduchá cesta za víťazstvom pre Juraja Zvaríka.

Ten však ani napriek uľahčeným podmienkam nezaspal na vavrínoch a pripísal si veľmi solídnych 70 rán. „Sú to síce dobré výsledky, ale cítim, že to mohlo byť ešte oveľa lepšie. Veľmi mi pomohlo, že ihrisko poznám ako vlastnú dlaň, keď som aj pokazil nejakú ranu, tak som vedel, čo ma čaká,“ hodnotil svoj výkon.

Druhú priečku si za obstojné výkony pripísal Martin Ťavoda, ktorý sa veľmi dobre prezentoval najmä na nedávnych ME v Portugalsku. Výsledky 76 a 74 síce nie sú úplný top, ale na druhé miesto stačili. „Ja určite nemôžem povedať, že by ma tieto čísla tešili. Druhé miesto je samozrejme fajn, ale bol som ako keby ešte trochu v Portugalsku, a to bolo oveľa iné ihrisko, ako je Gray Bear,“ povedal.

Na treťom mieste skončil tak trochu nevyspytateľný Dominik Jezerčák, ktorý tak zavŕšil trio zástupcov Golfového klubu Tále na stupňoch víťazov. „Určite je to tým, že toto ihrisko všetci veľmi dobre poznáme. Ja som sám za seba rád, že je vidno, že som sa zlepšil po technickej aj fyzickej stránke,“ hovoril po turnaji.

Aj keď sa medzi ženami v B kategórii rysovalo prekvapenie, napokon k ničomu takému nedošlo. Tretiu priečku obsadila už tradične Zuzana Bieliková, tento raz za výkony 79 a 80 rán. „O chvíľu ma čakajú Majstrovstvá Európy, takže by som bola veľmi rada, keby sa tieto tretie miesta so mnou ešte chvíľu ťahali,“ smiala sa.

Emma Klimentová nedokázala ani tento raz pretaviť výhodu domáceho prostredia vo svoj prvý výrazný úspech na KPMG SKGA Tour. Druhé miesto samozrejme nie je na zahodenie, ale prvá priečka po prvom kole vie namotivovať. „Myslím si, že potrebujem ešte zapracovať na psychickej stránke mojej hry. Tam vidím svoje najväčšie slabiny, ak to odstránim, budem môcť vyhrávať,“ povedala.

Pokazenú chuť po Majstrovstvách Slovenska si určite napravila Natália Hečková, ktorá sa ani po slabšom začiatku nevzdala a piatkových 75 jej stačilo na výhru o jeden úder. „Na tomto turnaji to boli veľmi vyrovnané súboje, veď po prvom kole som bola až piata. Dnes som sa našťastie vyvarovala chybám, ktoré ma mohli stáť prvenstvo, takže sa veľmi teším,“ hovorila po turnaji Natália.

V kategórii C, teda chlapčenskej juniorke, sa najviac darilo Dominikovi Oravcovi, ktorý hral veľmi solídne výsledky 79 a 82, s čím by sa určite nestratil ani v mužskej kategórii. Medzi juniorkami v kategórii D sa vďaka zlepšenému druhému kolu prepracovala na prvú priečku Soňa Drocárová. Jej skórkarta je naozaj bohatá na rôzne zápisy, no určite treba vyzdvihnúť, že hrala v každom kole na neľahkom ihrisku Gray Bear aj jedno birdie.