Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Lejak zmáčal plány na dobré čísla

V nedeľu sa konalo v poradí už šieste kolo Túry olympijských nádejí, tento raz na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici. Hoci už pred niekoľkými týždňami sme mali krásne letné počasie, podtatranská klíma opäť ukázala svoju silu. V silnom daždi a pri teplote okolo 13 stupňov sa o pol deviatej začínalo ďalšie kolo.

Ešte pred štartom turnaja vyzeralo všetko celkom nádejne. Obloha síce bola zamračená a keď ste sa postavili na ihrisko, mohli ste mať rovnako pocit, že stojíte na podunajských pláňach. Majestátne vrcholky Tatier zostali počas nedeľného turnaja zahalené do oblakov.

To však nič neubralo na motivácii najmladším golfistom, ktorí hrali len predných deväť jamiek. V kategórii s hcp nad 36 a vekom do 10 rokov sa tento raz zúčastnili tri golfistky, ktoré si pochopiteľne aj rozdelili pódiové umiestnenia. Alexandra Daduláková (LGK) a Sidney Kašinská (GKT) zahrali zhodne po 14 stablefordov, no pre druhú menovanú hrala v prospech lepšie zvládnutá záverečná šestka.

V kategórií golfistov do 12 rokov s hcp nad 36 bol na druhom a treťom mieste taktiež zahraný rovnaký počet stablefordov. Tretie miesto napokon zostalo pre Timeu Wagnerovú (LGK), druhé miesto si odniesol víťaz z Košíc Damián Jalakša (GKA). O rozruch sa postaral nováčik Mário Harvan (LGK), ktorý zahral na deviatich jamkách skvelý výsledok 27 bodov a zlepšil si HCP z 54 na 40.

Potom ako sa dohrali E a F kategórie sa začala na ihrisku ozajstná mela. Dážď postupne začal silnieť a medzery medzi flajtmi sa čím ďalej tým viac zväčšovali. Zároveň aj rástol počet diskvalifikovalifikácií a skrečov, pretože podmienky na ihrisku boli naozaj na nehostinné. Ale na druhej strane, aj v takomto počasí sa golf hrá...

V kategórii A sa v nedeľu najlepšie presadil Samuel Hošovský (GCW). Jeho výsledok 90 úderov dokumentuje takmer všetko, o čom sme písali vyššie. „Neviem čo mám hovoriť, číslo je hrozné. Teší ma aspoň to, že som sa mohol spoľahnúť na svoje drajvy, to bolo moje najväčšie plus oproti súperom,“ hodnotil svoj výkon.

Druhé miesto za 95 rán si viezol domov Adam Centko (TGK), ktorý síce zahral aj dve birdie, no na jamke číslo 10 prišlo hrozivých sedem úderov nad par a jeho šance boli pochované. Tretie miesto si zaknihoval Tomáš Kuba (GCS), ktorý zahral ešte o dve rany viac ako Centko.

Medzi dievčatami sa tento raz pódiové umiestnenia rozdelili medzi prvý dievčenský flajt. Tretie miesto získala Hana Dzubáková (GCCBB) za 90 úderov. Michaela Patzeltová (PRGC) zahrala rovnako 90 rán, no na druhej deviatke dávalo jej skóre menej rán, čo pre ňu znamenalo striebornú priečku.

Víťazkou sa rovnako ako v Košiciach stala Monika Vidličková (SPAGK). „Moja taktika sa na takomto mokrom ihrisku nejako zásadne nemení, možno občas vezmem do ruky dlhšiu palicu, no ostatné zostáva rovnaké. Som rada, že sme si mohli zahrať aj v takomto počasí, skúsenosti sa ešte určite zídu,“ povedala po turnaji.

C a D kategória sa kvôli nehostinnému počasiu hrali len na deväť jamiek. Napriek tomu však zostali zachované víťazné pozície z predošlého dňa, keď v C vyhral Richard Oles (GCCH) a v D Viktória Styková (GKT).  Druhé a tretie miesto v chlapčenskej kategórii doplnili Ladislav Almási jr.(GCW) a Jakub Patkoš (PRGC), u dievčat striebro získala Alexandra Husárčeková (GCCH) a bronz  Sára Vinnaiová (LGK).