Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Cez víkend najlepší Ťavoda a Hečková

6. jún 2011 PK V nedeľu, 5. júna bolo už o pol tretej poobede jasné, kto si odnesie najcennejšie umiestnenia z tretieho pokračovania KPMG SKGA Tour 2011. Martin Ťavoda na svojom prvom tohtoročnom turnaji zdolal svoju konkurenciu, rovnako, ako zatiaľ dominantná Natália Hečková.

Po sobotnom kole plnom nevyspytateľného počasia sa poveternostné podmienky v nedeľu ustálili. Ťažko však povedať, či to bolo hráčom na prospech, alebo im to padlo nevhod. Nielen, že sa výsledky zo soboty výrazne nezlepšili, ale u mnohých hráčov boli v druhom kole horšie.

Vzhľadom na to, že počasie v Ostravici je nevyspytateľné, začínalo sa o pol deviatej ráno z odpalísk číslo 1 aj 10. V mužskej A kategórii bol po prvom dni vo vedení Martin Ťavoda (GKT) a všetci boli pred nedeľou v očakávaní, či si svoju pozíciu dokáže postrážiť pred Jurajom Zvaríkom (GKT) a Samom Valuchom (GCPEG), ktorí strácali päť, respektíve tri rany.

Ani jednému v poslednom mužskom flajte sa však v nedeľu veľmi nedarilo, a tak sa očakávalo, kto ďalší zaútočí na Ťavodovu pozíciu. O rozruch sa ako prvý postaral Martin Frolo (GCPEG), ktorý sa na prvých piatich jamkách držal v pare a na šestke trafil hole in one.

„Na trojparovke sa nedá triafať prvú ranu do jamky, zobral som proste štvorku železo, udrel a nejak to tam padlo. Je to moje prvé eso v živote, takže sa z toho samozrejme veľmi teším,“ povedal Frolo. Aj vďaka tejto rane na trojparovej šestke skončil na treťom mieste.

Druhou výraznou postavou v nedeľnom kole bol Dominik Jezerčák (GKT), ktorý skončil na druhej priečke a neskrýval svoju veľkú radosť. Zahral spolu 160 rán, rovnako ako Frolo, no poslednú deviatku odohral lepšie. „Hral som solídny golf s minimom chýb a som veľmi rád, že sa mi konečne podarilo skončiť aspoň niekde na stupni víťazov,“ povedal po turnaji „Jay Z“.

Najvýraznejšou postavou bol počas celého turnaja Martin Ťavoda (GKT), ktorý sa už niekoľko mesiacov pripravuje na Britských ostrovoch. Zahral celkovo 157 úderov, v sobotu 75, v nedeľu 82, no aj tak to na víťazstvo stačilo. „Som rád za výsledok, aký som dosiahol, no so svojou hrou nemôžem byť spokojný. Nie som zvyknutý nato, že by som hrával až také vysoké čísla,“ hodnotil svoje výkony na turnaji Ťavoda.

Taktiež po vyhlasovaní výsledkov neskrýval svoje ambície na nadchádzajúce Majstrovstvá Slovenska na rany. „Určite, že mojím cieľom je tento rok zvíťaziť, cítim, že mám nato, no nesmiem byť pažravý,“ prezradil.

Medzi ženami v B kategórii bola situácia pred rozhodujúcim druhým kolom o niečo zamotanejšia. Natália Hečková (GCW) a Emma Klimentová (GKT) boli po prvom kole na úrovni 79 rán a zvádzali počas nedeľného kola priamy súboj o prvú priečku.

Natália, ani Emma nezačali svoje druhé kolo ideálne, Natália si zapísala na prvých dvoch jamkách dvojité bogey a Emma na prvých štyroch rovnako nazbierala štyri údery naviac. „Dnešné turnajové kolo mi nevyšlo, neviem presne povedať príčinu, ale v sobotu sa mi napriek zlým podmienkam hralo lepšie ako v nedeľu,“ konštatovala po prevzatí si ceny za tretie miesto Emma Klimentová.

V nedeľu zahrala napokon až 86 rán a to ju odsunulo na bronzovú priečku.  Emmino zaváhanie dokázala využiť skúsená Lujza Bubánová (GCPEG), ktorá vďaka výsledkom 84 a 81 skončila druhá. „Musím povedať, že v sobotu som napriek vyššiemu číslu hrala lepší golf. Začiatok tejto sezóny mi nejako ušiel, ale už sa to všetko dostáva do normálu, na Majstrovstvách Slovenska budem stará dobrá Lujza,“ povedala po turnaji.

Takmer strojový výkon predviedla po oba dni v Ostravici Natália Hečková, ktorej výsledky 79 a 79 zabezpečili odstup až sedem úderov od druhej v poradí. „Neviem, čo mám povedať, myslím si, že moje výkony mohli byť na tomto turnaji aj lepšie,“ povedala.

Na druhej strane ale treba jedným dychom dodať, že v Ostravici je síce pekné, ale veľmi ťažké ihrisko, takže ak sa na to pozrieme tak, že Natália hrala po oba dni ako jediná pod 80, je to úspech. „Potom ako som odohrala dve kolá na LET som na tomto turnaji naozaj necítila žiaden tlak. Nechcem tým povedať, že mi bolo jedno, ako skončím, ale cítila som sa uvoľnenejšie,“ povedala po turnaji Natália.

V juniorských kategóriách sa najviac darilo Dominikovi Oravcovi(GCPEG), ktorý medzi juniormi v kategórii C získal prvenstvo za 96 a 86 úderov a spomedzi junioriek sa najviac darilo Soni Drocárovej (GCCBB), ktorá ako jediná vo svojej kategórii odohrala obe kolá pod 100 úderov, konkrétne 95 a 93.