Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Po mesiaci v kalendári znova TON

Po viac ako mesačnej pauze sa znova rozkrútila séria turnajov pod záštitou Slovenskej golfovej asociácie s názvom Túra olympijských nádejí. Po prvých dvoch úspešne zvládnutých kolách čakalo hosťovanie turnaja na Presburg Golf Club, so svojím deväťjamkovým sídlom v Dunakiliti.

Po krásnom týždni plnom teplých dní sa akiste v sobotu ráno každému zjavovali v mysli spomienky na minulý rok. V  Mercedes Benz Golf resorte Dunakility vyšli na oba turnajové dni obrovské horúčavy, ktoré spôsobovali hráčom najmä problémy pri koncentrácii na hru. Tento raz však od rána vyzeralo byť všetko v poriadku.

Tradične na ihrisko nastúpili ako prvé dve najslabšie kategórie, E a F Mini Open, teda chalpci a dievčatá do 10 rokov, respektíve do 12 rokov. Napriek tomu, že podľa hcp patria deti v tejto kategórii medzi výkonnostne najnestabilnejšie, stali sme sa svedkami niekoľkých kvalitných výsledkov.

V kategórii F sa výrazne výkonnostne vyšvihol Jakub Kokavec (GCPEG), ktorý si zlepšil hcp z 52 na 46 a so skóre 24 stablefordov v tejto kategórii aj zvíťazil. N druhom mieste skončila Ema Dobiašová (GCPEG), ktorá za Kokavcom zaostala o dva stablefordy a tretiu priečku si domov odniesol Adam Szabó (GCCBB) za 21 bodov. Za zmienku taktiež stojí to, že Adam si zlepšil hcp na 35 a na ďalšom turnaji bude už hrať 18 jamiek.

E kategória zaznamenala v sobotu dopoludnia tiež niekoľko zaujímavých výsledkov. Na treťom mieste skončil Michal Adamovič (GCCBB), ktorý zahral 16 stablefordov. Výbornou hrou sa prezentovali Filip Urban (GCPEG) a Sabina Šulíková (EGPC).

Obaja hráči si za deväť jamiek nepripísali ani jedno trojité bogtey, alebo horšie a od budúceho turnaja už sa predstavia v Master kategóriách. Na prvom mieste skončila Sabina Šulíková so ziskom 25 stablefordov, Filip Urban na druhom mieste zahral 21 bodov.

Najvyťaženejšie kategórie A a B aj tento raz ponúkli množstvo dramatických súbojov. V kategórii A midi master opäť potvrdil svoju tohtosezónnu dominanciu Alex Lužinský(PRGC). Alex sa dostal na single hcp pred týždňom po skvelom výkone na KPMG SKGA Tour a v tomto trende pokračoval aj na svojom domovskom ihrisku v Dunakiliti.

Prvé miesto získal za 69 úderov, teda päť rán nad par ihriska. Predviedol výborné stabilné kolo s dvoma birdie a nebyť zaváhania na jedenástej jamke v podobe štyroch rán nad par, výsledok mohol byť ešte pôsobivejší. „Toto ihrisko celkom dobre poznám, takže som s výsledkom spokojný. Škoda tej chyby, kde som trafil dva tesné auty, mohlo to byť oveľa lepšie,“ povdal Alex.

Na druhom mieste skončil za 72 úderov Ondrej Hanuska (GCCH), ktorý predvádzal rovnako vyrovnaný výkon s minimom chýb. 77 rán a tretie miesto si z tretieho turnaja TON odniesol Marián Puttera ml. (SPAGK).

V kategórii B sme síce nevideli také kvalitné čísla, no zato nebola núdza o vzrušenie na ihrisku. O rozruch sa postarala Ema Dzuriková (GKA), ktorá zahrala na jamke číslo 5 hole in one! Napriek tomu sa však do bojov o najvyššie priečky nedostala. Na prvých troch miestach totiž skončili Monika Vidličková (SPGAK), Michaela Patzeltová (PRGC) a Hana Dzubáková (GCCBB).

Všetky tri dievčatá zahrali zhodný výsledok 71 úderov, a tak o víťazke B kategórie muselo rozhodnúť až trohčlenné playoff. Začalo sa na trojparovej jamke číslo 1, kde najlepšie zahrali Hana Dzubáková a Michaela Patzeltová. Monika Vidličková netrafila presne svoju prvú ranu a loptu dostala do jamky až na štvrtú ranu, čo už nestačilo na to, aby pokračovala.

Na druhej playoff jamke teda pokračovali už len dve golfistky. Hrala sa jamka číslo 2, ktorá robila golfistom v Dunakiliti najväčšie problémy. Tým sa nevyhla ani Michaela Patzeltová, ktorá svoju prvú ranu dobre neumiestnila a z následnej snahy už nič nevyťažila. Na prvom mieste teda po dvoch extra jamkách skončila Hana Dzubáková.

To boli zároveň všetky kategórie, ktoré sa v sobotu dohrali dokonca. Po krásnych chvíľach sa na ihrisku začalo okolo štvrtej zaťahovať a každému bolo jasné, že dážď už je len otázkou času. Napokon prišiel obrovský lejak aj s bleskami a riaditeľ súťaže Alexander Medek nemal na výber inú možnosť, než hru prerušiť.

Keďže sa počasie neumúdrilo, musel organizačný výbor pristúpiť k vyhodnoteniu výsledkov po deviatich jamkách bez úpravy hcp. V kategórii C zvíťazila ďalšia výrazná postava tohto ročníka TON Richard Oles (GCCH), ktorý prešiel ihrisko za 40 úderov, rovnako ako Samuel Šitina (GCPEG), no s lepším výsledkom na jamke číslo 9.

„Ja som stihol odohrať celú osemnástku a je škoda, že to tak nezostalo, pretože by bol môj výsledok celkom dobrý,“ povedal Oles po turnaji. Na treťom mieste skončil so ziskom 41 rán a lepšou deviatou jamkou Lukáš Ružek (GCPEG).

Medzi dievčatami v kategórii D skrátené kolo pomohlo k víťazstvu Tereze Husárovej (GCCH), ktorá  zahrala na deviatich jamkách 40 rán, rovnako ako Katarína Drocárová (GCCBB), obe skončili na delenom prvom mieste. Tretie miesto získala Lea Klimentová (GKT), ktorá na deviatich jamkách hrala 41 úderov.