Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Prvé kolo TON úspešne zvládnuté

V sobotu, 16. apríla sa konalo prvé kolo druhého ročníka úspešnej série detských turnajov z dielne SKGA – Túry olympijských nádejí. Na ihrisku pod správou klubu GC Welten blízko Báču vyšli na sobotu ideálne golfové podmienky a náležite od toho sa očakávali aj výsledky. A očakávania neboli vôbec márne.

V piatok večer určite väčšina mladých golfistov do 14 rokov zaspávala s drobnou úzkosťou. Ak by sa v Báči zopakovali podmienky, aké vládli pred týždňom počas SKGA Tour, hra by nebola radosťou, ale skôr súbojom s ihriskom a vlastným odhodlaním. Tento raz však počasie prialo, a tak sa v sobotu ráno mohlo všetko bez problémov začať.

O pol deviatej ráno sa na ihrisku objavili prvé flajty, štartovalo sa z prvej aj desiatej jamky. Na desiatej začínali zástupcovia kategórií E a F, ktoré hrajú len deväť jamiek. To samozrejme znamená, že tieto dve kategórie svoje pôsobenie na ihrisku aj ukončili ako prvé.

Pripomeňme ešte, že oproti minulej sezóne TON zažila niekoľko drobných zmien. Hrá sa len šesť kategórií, veková hranica je štrnásť rokov a hráči sú do kategórií rozdelení podľa veku, hendikepu a pohlavia. Kategória E je pre hráčov, ktorí majú 11 a 12 rokov a hcp vyšší ako 37. Kategórie F je určená pre golfistov do 10 rokov s veľkosťou hendikepu rovnako 37 a viac.

Premiérovým víťazom kategórie E sa stal Filip Urban (GCPEG), mladší brat Rainera Urbana, ktorý minulý rok triumfoval v kategórii A maxi master, teda chlapci do 16 rokov, ktorá už túto sezónu nefunguje. Filip zahral 19 stablefordov, čím o bod zdolal Michala Skopála (PRGC) a Gabriela Drgoňu (GKA). Treba taktiež povedať, že sa mu podarilo na deviatich jamkách zahrať dva razy par, čo je určite zaznamenania hodný výkon.

V kategórii F triumfoval Adam Szabó (GCCBB), ktorý zahral rovnaký počet stablefordov ako Filip Urban, teda 19. Na rozdiel od Filipa nezahral ani jeden par, no na druhej strane v jeho skórkarte chýbajú škrtnuté jamky. Druhý v kategórii F skončil Pavol Košík (GCS) s počtom 15 stablefordov a na treťom mieste finišoval Jakub Kokavec (GCPEG) s rovnakým počtom bodov, no horšími poslednými šiestimi jamkami.

Najdramatickejšie súboje sa však očakávali v kategórii A, teda chlapci 13-14 rokov, hcp do 36. Po prvý raz sa tu stretli výrazné mená z minulej sezóny, Alex Lužinský (PRGC), Marek Gašparec ml.(GCW) a Adam Centko (TGK), ktorého sme nevídali minulý rok často, no jeho kvality sú neodškriepiteľné.

Do turnaja výborne nastúpil Alex Lužinský, spoločne s Adamom Centkom. Obaja zvolili defenzívny variant hry, keď po desiatich jamkách išli obaja päť úderov nad parom ihriska. Ak sa však na túto bilanciu pozrieme z opačnej strany, uvidíme markantný rozdiel. Alex Lužinský prešiel jamky 8 až 18 v pare a zaslúžene získal prvenstvo s celkovým výsledkom 77 úderov!

„Dnes sa mi hralo veľmi dobre, na druhej deviatke som sa cítil uvoľnene, a podľa toho aj vyzerala moja hra,“ povedal Lužinský. Adam Centko sa síce držal svojej stratégie, no nevyvaroval sa zbytočných pochybení a napokon svoju osemnástku ukončil so skóre 84. Na tretej priečke finišoval Tomáš Kuba (GCS) s výsledkom 84 rán, no horšou druhou deviatkou.

Medzi dievčatami, teda v B kategórii, sa objavili nové mená, ktoré neboli na TON v minulom roku až také výrazné. Najlepšie s ihrsikom poradila Oľga Prachářová (GCPEG), ktorá prešla osemnásť jamiek za 89 úderov. „Hralo sa mi veľmi dobre, dnes sa mi darilo najmä patovanie,“ povedala spokojná po turnaji. Na druhej priečke skončila Ema Dzuriková (GKA), ktorá si zapísala 93 rán a tretie miesto získala za 95 úderov Miriam Mesárošová (PRGC).

V kategórii C, teda chlapci do 12 rokov s hcp do 36 sa očakávala dominancia Richarda Olesa (GCCH), ktorý v minulej sezóne urobil ohromný výkonnostný skok. Aj tento raz to bol veľmi kvalitný výsledok 81 úderov, ktorý mu bez väčších problémov zabezpečil prvenstvo. Na druhom mieste prekvapil mladý Marek Patzelt, ktorý zahral svoje doterajšie maximum vo Weltene, 89 úderov a zlepšil si hcp z 30,7 na 26,7. Na tretej priečke sa umiestnil Lukáš Ružek (GCPEG) za 94 rán.

Dievčenská D kategória mala taktiež jasnú víťazku, ktorou sa stala Viktória Styková (GKT), keď prešla 18 jamiek s pomocou 86 úderov. Mohlo to však byť oveľa lepšie, pretože po prvých ôsmich jamkách bola na výsledku +1. Najviac ju určite môže mrzieť osemnástka, na ktorej písala štyri údery nad par. Druhé miesto obsadila Alexandra Husarčeková za 93 rán a tretiu priečku získala Tereza Husárová s počtom 95 úderov.