Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Aktuality 2012

Vynikajúci Gábor, Bieliková s prehľadom


V texte, ktorý sme uverejnili pred začiatkom majstrovstiev sme tak trochu s nadhľadom upozorňovali na to, že Welten môže prekvapiť čímkoľvek a za akýchkoľvek okolností. V pondelok svojej povesti ihrisko nezostalo nič dlžné a hráčov privítalo zamračenou oblohou, premenlivým vetrom a jemným mrholením.

HOLE IN ONE


Naša mladá reprezentantka Hana Dzubáková zahrala na TON č. 5 v Rajci na jamke č. 16 hole in one. Blahoželáme a prajeme veľa takých úderov.

Juniorská reprezentácia GC Welten - apríl, máj


Ani som sa nenazdal a dva mesiace od začiatku sezóny uplynuli ako voda. Konali sa už tri turnaje KMPG SKGA Tour a taktiež máme za sebou štyri turnaje TON. Nakoľko CTM v GC Welten má zastúpenie mládeže vo všetkých kategóriách, poďme sa pozrieť, ako sa im darilo. Hodnotenie som zameral na výber reprezentácie klubu.

Víťazom Hant Trophy Ian Campbell


Tridsaťdva ročný Walesan, ktorý pôsobí ako Head Pro v Slavkove, predviedol v utorok v Skalici absolútne bezchybný výkon. Pripísal si sedem birdie, ani raz nechyboval a mohol sa tak tešiť z víťazstva o jednu ranu pred Filipom Mrůzkom, ktorý cez noc viedol. Campbell sa počas prvého kola len zoznamoval s ihriskom, v druhom už to rozbalil naplno.

Túra olympijských nádejí sa preklopila do svojej druhej polovice


Piaty turnaj v Rajci Golf Park Rajec v tomto roku privítal mladých golfistov opäť v inom termíne, tento raz to bolo 2. júla. Už v kategóriách E a F mini Open bolo cítiť hlad golfistov po hre, keď v týchto kategóriách bolo prihlásených dovedna 16 hráčov. Medzi "elitu" sa podarilo dostať jedine Jackovi Ryanovi (GCS), ktorému sa v kategórii E mini Open podarilo zraziť hendikep na 35, aj keď skončil až na treťom mieste. Pred neho sa dostali Tatiana Čičová a Sebastián Slezák.

Víťazmi tretej SKGA Tour Ťavoda a Mesárošová


Tretie pokračovanie KPMG SKGA Tour malo trohu komornejší priebeh, než na aký sme zvyknutí. Prekrývanie sa termínov rôznych golfových turnajov spôsobilo, že v hlavných kategóriách mužov a žien si do Bernolákova našlo cestu len 29 hráčov. Veľká časť slovenskej špičky účinkovala v zahraničí s výnimkou Martina Ťavodu, pre ktorého to bola naopak premiéra na domácich trávnikoch.

Prvá reprezentačná skúška


V rozmedzí 24. až 26. mája sa bude v Golf & Country Club Bled konať slovinský národný šampionát, na ktorom nebude chýbať ani slovenské zastúpenie. V malebnom prostredí hôr a blízkych jazier bude Slovensko reprezentovať jedenásť zástupcov, 5 medzi ženami a 6 medzi mužmi. A najdôležitejšie je, že pri pohľade na štartovú listinu medajlové chúťky vôbec nemusia byť nezmyslom.

Poznáme majstrov Slovenska stredných škôl


Ešte minulý týždeň vo štvrtok sa na ihrisku v Skalici konal premiérový ročník Majstrovstiev Slovenska stredných škôl, ktoré sa konali pod záštitou prvej dámy Slovenska, Silvie Gašparovičovej. V bujarej atmosfére postupu hokejistov do semifinále Majstrovstiev sveta a za prítomnosti sústrediacich sa reprezentantov si prvé miesto odniesli reprezentatntky Gymnázia na Českej ulici v Bratislave v zložení Emma a Lea Klimentová a Soňa Drocárová.

Máme za sebou ďalší TON víkend


Pankrác, Sevác a Bonifác. Traja zmrznutí. Poviete si, že sú to len také babské povedačky. Ale pri spomienke na to, čo sme zažili v Dunakiliti už to až tak vtipne nevyzerá. V sobotu sa v priebehu hodiny zatiahlo a ochladilo o viac, ako desať stupňov celzia a rovnaký trend počasia pokračoval aj v nedeľu v Bernolákove. Síce miestami svietilo slnko, ale aj tak bolo pomerne chladno.

V Dunakiliti kraľovali dievčatá


Sobotné ráno privítalo hráčov na ihrisku pod patronátom Presburg Golf Clubu veľmi príjemným počasím. Bez výraznejšieho vetra, slnečno, golfová idilka sa mohla začať. Aj keď predpovede naznačovali, že cez víkend má prísť ochladenie, nič tomu zrána nenasvedčovalo.