Kontakt: +421 903 297 287 // rezervácia //golfbell@golfbell.sk

Aktuality 2012

Ďalší ročník SKGA Tour je za nami


KPMG SKGA Tour bola v tejto sezóne ako na hojdačke. Raz turnajový favorit nedal nikomu takmer žiadnu šancu, inokedy zase prekvapil niekto, od koho by sa to vôbec neočakávalo. V Malackách tomu nebolo inak. Najmä v ženskej časti turnaja, ktorá by sa dala zhrnúť na "Zuzka Bieliková proti ostatným" sa z víťazstva tešili tí "ostatní". Medzi mužmi sa naopak konečne dočkal víťazstva Samo Valuch.

Junior Open 2012


Až 72 krajín má zastúpenie na tohtorocnom turnaji Junior Open 2012, ktoré sa hrá v Anglicku na ihrisku Fairhaven, ktoré je len 5 minút chôdze od dejiska 141. ročníka The Open Chapionship. V nedeľu všetkých hráčov privítal na turnaji uradujúci držiteľ trofeje Claret Jug Darren Clarke a poprial im veľa úspechov.

Konečná bilancia EGA Challenge Men a EGA Girls Championship.


Turnaj mužov European Men´s Challenge Trophy 2012 sa odohral na ihrisku golfového klubu Kellir, neďaleko metropoly Islandu a zúčastnilo sa ho spolu 8 európskych tímov.

Druhý zápas dievčatám nevyšiel


Osvedčená dvojica z prvého zápasu Alexandra Patáková a Jasmína Hečková nesklamali vo foursome ani v druhom stretnutí. S Islandskou dvojicou si dokázali poradiť bez vážnejších komplikácií 4/3. Potom nasledovali dva zápasy, ktoré mali rozhodnúť o našom osude.

Hráme v poslednej skupine


Úvod európskeho tímového šampionátu našim dievčatám vôbec nevyšiel. Prvé kolo na známom ihrisku St. Leon - Rot dievčatám nesadlo podľa predstáv, pod osemdesiat rán sa dostali Natália Hečková, Aneta Abrahámová a Emma Klimentová, ktoré hrali 78 rán. Celkovo sa ráta päť najlepších zo šiestich zahraných výsledkov a skóre nášho tímu bolo tak po prvom dni 411.

Nemáme čo stratiť


Pred rokom sa naša dievčenská reprezentácia na Sardínii predviedla na šampionáte podobného rangu po prvý raz. Nováčikovský krst ohňom však dopadol asi najkrutejšie ako mohol, pre naše dievčatá zostala len posledná, 19. priečka. Oproti minulému roku v našom výbere nastali drobné zmeny, vekové obmedzenie už do Nemecka nepustilo Linu Sekerkovú ani Katarínu Chovancovú.

Najlepšími Zvarík a Bieliková


Aj štvrtý turnaj KPMG SKGA Tour bol poznačený slabšou konkurenciou najmä v ženskej časti turnaja. Spôsobené to bolo účasťou slovenského družstva na European Girls Team Championship v Nemecku. Obsadenie turnaja bolo v zásade rovnaké ako naposledy v Bernolákove, s jediným rozdielom, a to bola účasť Zuzany Bielikovej.

Prázdninová TON


Ak sa niekto obával, že začiatok školských prázdnin nejako zamieša karty, poprípade preriedi štartovú listinu, mýlil sa. Na turnaj prišla takmer celá špička Túry olympijských nádejí, azda s výnimkou Mareka Gašparca ml. Už od rána na všetkých osemnásť jamiek pieklo slnko, a tak bolo všetkým jasné, že majú pred sebou veľmi náročný deň.

Majstrami Slovenska Valuch a Hečková


V prvom semifinálovom súboji sa stretli Oliver Gábor a Peter Valášek. Oliver prekvapil už v pondelok, keď vďaka výsledku 71 rán skončil v kvalifikačnom kole prvý. V osemfinále si potom poradil s Dušanom Havlíkom hrajúcim v životnej forme a zo štvrťfinála poslal domov matúša Machniča. Peter Valášek je ale stále iná šálka kávy.

Obhajcovia titulu z hry von!


Druhý hrací deň ČSOB Majstrovstiev Slovenska na jamky 2012 priniesol dve obrovské prekvapenia. Obhajcovia prvenstva z minulého roka, Juraj Zvarík a Zuzana Bieliková vypadli hneď vo svojich prvých zápasoch. Zajtra tak zaručene spoznáme celkom nových Majstrov Slovenska v hre na jamky.